8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
4270

Porady

solary sloneczne na dom

elanvital 2013-08-29 22:38:46
Witam, czy ktos z Panstwa korzysta z baterii slonecznych do ogrzania domu? jak to sie sprawdza, czy warto? zastanawiam sie tez , jak dlugo bede dostepne dotacje na. Ten cel?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
bearchen 2013-08-29 23:32:49
Sprawdza sie i warto.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
saleen22 2013-08-30 01:33:21
@Bearchen moze wiecej bys nakreslila niz 3 wyrazy,,sam jestem ciekaw jak wygladajaja Europejskie solary i prawa..."please " napisz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
chlop 2013-08-30 08:00:49
Też jestem ciekaw jak to się sprawdza do ogrzania DOMU .
@boarchen napisz jakąś kalkulację, że się "Sprawdza sie i warto".Tak naprawdę to nie wiem o co chodzi,o ogrzanie domu czy ogrzanie zimnej wody w domu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
saleen22 2013-08-30 09:31:47
znalazlem juz na necie ,,,bez odpisu dziekx i pozdro
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
konto usunięte 2013-08-30 10:49:13
Super sprawa kosztowna bez dotacji ale np.tak jak byly ostatnio upaly to woda miala 80C a w takie dni jak ostatnio czy w zime w sloneczny dzien to jest z 40-50C wody tak ze np.masz caly czas cipela wode do mycia noi tak jak u nas 5 osob spokojne sie wykompie no w lecie to rewelwcja naprawde czeba upuszczac wode zeby nie zagotowala tak ze u nas po opale widac dużo niz w zeszle lata :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
blondi105 2013-08-30 20:54:00
Ja mam solary od zeszłego roku od czerwca bodajrze.Braliśmy z dotacją w banku spółdzielczym w Limanowej.Bardzo jestesmy zadowoleni.Zaoszczędziliśmy dużo na opale przez lato bo w piecu już nie trzeba palić na wode.Naprawdę polecam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
Julek 2013-08-30 22:29:45
Bez dotacji taka instalacja wcześniej się zużyje niż zwróci dlatego proszę tych co mają już zainstalowane solary o opisanie drogi jaką przebyli i czy dotację dostaje każdy instalujący. Problem w tym, ze najpierw kredyt, instalacja, a dopiero później szansa na dotację 45%. Właśnie szansa czy pewność?

Może też podacie firmy jakie Wam to instalowały.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
blondi105 2013-08-31 21:03:50
Kase musisz wyłożyć całą a do 3-4 msc unia wpłaca 45% tobie na kontk już dokładnie nie pamiętam jak to było ale jak pujdziesz do banku na 1 pietrze jest pan co sie na tym zna i wszystko ci powie co i jak z tym wszystkim.Towar braliśmy ze sklepu KOSTEX ul.Kościuszki a prace wykonywał Piotrek Michura.Niestety nie mam nr.do niego.Jak będziesz chciał to z tej firmy kostex dadzą ci namiary na niego bo on był podwykonawcą więc napewno mają.A spokojnie jakbyś czegoś nie wiedział to też z tej firmy przyjadą i ci wytłumacza ustawią odpowiednie parametry żeby wodę dobrze grzało i nie zagotowało.Polecam.Super sprawa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
qwerti 2013-09-02 23:05:11
A możecie coś napisać od strony technicznej, np. jaka firma, ile płyt(kolektorów),jaki macie duży zbiornik cwu,czy to są kolektory te starsze, czy te nowsze próżniowe (droższe), czy działaja tylko w dni słoneczne,czy ktoś przechodził z tych zwykłych kolektorów na te nowsze próżniowe (chyba ze sa jeszcze lepsze), jakieś spostrzeżenia,plusy ,minusy (oprócz ceny).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
konto usunięte 2013-09-03 08:56:45
Jeżeli robisz to z dotacją w projekcie gminnym, wtedy gmina organizuje przetarg na firmę wykonującą taką instalację.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
jendreczek 2013-09-03 09:10:44
Poczytaj odrobine o pozycionerach solarnych bo inaczej będziesz upuszczać wodę z instalacji po 8zł za m3 i pamiętaj słńce pada pod różnymi kontami w zależności od pory roku a od kąta padania promieni zależy efektywność cieplna.Koszt pozycionera to około 2000zł zwróci się po okoł trzech latach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
blondi105 2013-09-03 15:38:54
kolektorów 2 wystarczą na 3 osoby i to nie wybieramy tej wody.Tak jak dziś mam wodę już na 52st.przy pogodzie takiej jaka jest.w dni pochmurne jak nie ma słońca wiadomo że wody nie zagrzeje chyba że jest ciepło to zdarza sie że sie załączą. ale jak słońce prześwieca co jakiś czas to zagrzeją.zbiornik 1000l.BIAWAR.nowy typ (mieszkamy w nowym domu od 2lat)typowy do nowych typów kolektorów.my osobiście jesteśmy bardzo zadowoleni.brzez bank poszło wszystko szybko i sprawnie.zwrot dotacji mieliśmy w ok.4 msc.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
konto usunięte 2013-09-03 15:50:57
@jendreczek - poczytaj słownik ortograficzny!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: solary sloneczne na dom
gryf188 2013-09-08 08:54:18
Gdyby policzyć koszt instalacji , nawet ten pomniejszony przez dotację i przeliczyć roczny uzysk z tych solarów to minie wiele wiele lat nim zwróci sie ta inwestycja. Doliczyć trzeba również cenę energii elektrycznej zuzytej do obsługi . W kazdym razie dla rodziny np. 4 osobowej wg,. mnie jest to na dzień dzisiejszy inwestycja nieopłacalna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in