10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
2168

Wydarzenia

Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej

alien 2013-03-19 14:18:05
Podaję link do artykułu o śmierci dwuletniej Martynki. Lekarz Beata Chołys-Duszyńska pracująca obecnie w szpitalu w Limanowej, przyjęła dziewczynkę, a po pobieżnym badaniu odesłała do domu. Kilka godzin później dziewczynka zmarła. Czy doszło do zaniedbania odpowiedzcie sobie sami.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/785945,lekarze-zlekcewazyli-smiertelna-chorobe-2-letniej-martynki,id,t.html#komentarze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
konto usunięte 2013-03-19 15:26:40
Ja sobie odpowiadam - Ciężko cokolwiek powiedzieć.
Przede wszystkim warto byłoby mieć opinię innego lekarza - nie tylko prokuratora ( który stwierdził, że "lekarka nie miała podstaw, aby stwierdzić sepsę" ).

Mam natomiast do Ciebie pytanie - Skąd ( skoro w artykule nie było podanych danych owej lekarki ) wiesz dokładnie kto to był?

* Chyba nie masz na tyle odwagi, aby się opierać na niesprawdzonym komentarzu pod artykułem?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-19 15:41:10
Wiem to od rodziców zmarłej dziewczynki. Na karcie informacyjnej z pierwszego przyjęcia widnieje pieczątka lek. ginekologa-położnika Beaty Chołys-Duszyńskiej, więc nie ma mowy o pomyłce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-19 15:42:29
A co do opinii innego lekarza to pierwszy biegły stwierdził, że dziecko należało zostawić w szpitalu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
terorist 2013-03-19 15:45:49
A ja myślałem, że 2 letnimi dziećmi zajmują się pediatrzy, a nie ginekolodzy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-19 15:48:33
Na opiece nocnej i świątecznej tak jak na SORze może być lekarz z dowolną specjalizacją, ale jeżeli nie jest czegoś pewien powinien skonsultować to ze specjalistą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
konto usunięte 2013-03-19 16:04:55
Rozumiem.

Nie chcę drążyć tematu, gdyż nie jest to przyjemna okoliczność, rozmawiać o śmierci Dziecka, ale zastanawia mnie, dlaczego Rodzice czekali tyle godzin, zanim udali się do lekarza?
Myślę, ze należy porównać reakcję lekarki, gdzie od badania do przyjęcia nad oddział minęło około 2h ( rzeczywiście przypuszczam, że znacznie mniej, gdyż trzeba pamiętać o drodze do i ze szpitala ) do reakcji rodziców, która była znacznie dłuższa.

Winnych wokoło łatwo jest szukać, a wobec przytoczonego przez Ciebie artykułu, mogę wywnioskować, że tutaj wina po jednej stronie nie leży - takie wnioski są przykre, lecz niestety, ja innych wyciągnąć nie potrafię.

Co do opinii biegłego, to oczywistym jest, że Dziecko powinno zostać na oddziale, skoro kilka godzin później zmarło.
Mnie zastanawia co innego, jaka była przyczyna i co rzeczywiście można było zrobić ( czy ktokolwiek był w stanie pomóc ), aby uratować Dziecko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-19 16:16:51
Ale co cię dziwi? Czy ty od razu biegniesz do szpitala gdy dziecko ma gorączkę? Póki gorączka spadała po podanych lekach rodzice czuwali, jednak gdy gorączka nie dała się zbić rodzice podjęli decyzję o wezwaniu pogotowia, zwłaszcza, że pojawiły się wymioty i gorączka. Między telefonem do Nowego Sącza a Rytra wystąpiły kolejne objawy, drgawki i brak kontaktu z dzieckiem. To była noc, a dziecko spało. Jak więc mogli obserwować zmiany?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
konto usunięte 2013-03-20 09:32:19
Szczerze - tak od razu bym biegła, gdyby dziecko nagle dostało 40-stopniowej gorączki ( a wg artykułu było to koło północy - co do wcześniejszego przebiegu, to ciężko cokolwiek powiedzieć, gdyż w artykule nie jest to ujęte ).

Czy coś by "to" zmieniło, gdyby Rodzice przyjechali wcześniej - może nie, a może tak.
To pytanie jest dla równowagi z pytaniem, czy coś by "to" zmieniło, gdyby Dziecko zostało przyjęte na odział o godzinie 5, a nie o godzinie 7?

Rozumiem, że lekarka dała też bezpośredni nr telefonu do siebie, skoro Pani Beata zaraz po przyjeździe do niej dzwoniła?
Jeżeli tak, to też daje trochę do myślenia.

Z mojej strony, to wszystko, co mogłam napisać na temat przytoczonego przez Ciebie artykułu.
Nie lubię prawdy jednokierunkowej, więc jak kiedyś będzie dostępne oświadczenie Lekarki, to bądź tak miła/y i dorzuć do tego tematu - chętnie przeczytam.

Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-20 10:35:26
Prawda to prawda i jest tylko jedna, a nie wielokierunkowa. Dzisiejszy świat modyfikuje ją pod siebie na różne sposoby, a efekty tego jakie są każdy widzi. Lekarka nie podała numeru, dane były na pieczątce na karcie informacyjnej. Lekarka zaraz po tym zajściu została zawieszona i już nie pracuje w szpitalu w Nowym Sączu. Dlaczego, jeżeli dopełniła swoich obowiązków?
Już to widzę jak przyjmują cię z otwartymi ramionami z samą gorączką. W przypadku Martynki nie chcieli ją przyjąć mimo gorączki, biegunki, wymiotów, drgawek oraz braku kontaktu z nią, odesłali rodziców do domu. Czy to nie jest zastanawiające?
Rodzice długo milczeli na temat śmierci ich córeczki. Nikomu nie mówili kto odesłał ich do domu. Pozostawili to w rękach prokuratury. Nie chcieli nikomu niszczyć życia, a jedynie sprawiedliwości. Jednak gdy prokuratura ponownie umorzyła śledztwo miarka się przebrała. Mają nadzieję na to, że lekarka w końcu poczuje się do odpowiedzialności za tak wielkie zaniedbanie jakiego się dopuściła, albo wymiar sprawiedliwości rzetelniej podejdzie do sprawy, jeżeli media będą mieć nad tą sprawą piecze.
Artykuł zawiera bardzo mało szczegółów i można z niego wywnioskować również winę rodziców, prawda jednak jest inna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
paprotnik 2013-03-20 10:36:23
Własnie gdyby w mwdiach nagłaśnianop częściej takie sprawy to może i lekarze zaczęli by inaczej nas pacjentów traktować bo co narazie to lecą jak po bydle czyżby polskie uczelnie medyczne wypuszcały lekarzy bez sumień czy to może efekt jakichś wspomagaczy na studiach żeby lepiej wiedzę przyswajać co nieraz czytam w prasie,należało by sie temu przyjrzeć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-20 11:08:34
Nie można się z tobą nie zgodzić paprotnik. Mało jest teraz lekarzy z powołania, znaczna większość jest dla kasy i dlatego nie obchodzi ich zdrowie czy życie innych tylko co zrobić żeby zarobić a się nie narobić.
Nie każdy ma siłę po takiej tragedii od razu zgłaszać to w mediach, albo tak jak w przypadku rodziny Kunickich wierzą w sprawiedliwość "wymiaru sprawiedliwości". Zobaczymy jak dalej potoczy się ta sprawa. Może gdyby od razu nagłośnili tę sprawę, tak jak rodzice Dominiki, byłoby już po wszystkim. Tyle się ostatnio słyszało o takich zaniedbaniach. Ile dzieci mogłoby żyć, gdyby nie ta znieczulica. Z resztą nie tylko dzieci. I to ma być służba zdrowia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
DAKOTA 2013-03-20 14:11:39
Jak moze pracowac jako lekarz w Limanowej, skoro zostala zawieszona w Nowym SACZU ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
konto usunięte 2013-03-20 14:31:27
no właśnie, a z jakiego powodu zawieszona?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2013-03-20 18:28:46
No właśnie, dobre pytanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmierć dziecka a zaniedbanie lekarza pracującego w Limanowej
alien 2019-02-25 20:03:16
Lekarz w 2016 zostala skazana na 6 miesiecy pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok jest prawomocny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in