10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
2168

Wydarzenia

Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.

konto usunięte 2013-07-07 14:38:56
Jest już co prawda jeden temat o śmieciach pt. "Astronomiczne ceny..." ale ja o czym innym.
Z początkiem lipca pojawiły się na stronie MZGKiM terminy wywozu śmieci i w nagłówku Harmonogramu budynków jednorodzinnych pisze, że w przyp. dwukrotnego objazdu w ciągu miesiąca czyli w VII i VIII śmieci segregowane i biodegradowalne sa wywożone tylko raz podczas drugiego objazdu, w pozostałe miesiące objazd jest tylko raz.
Natomiast w Uchwale Rady Miasta Limanowa z dn.19.12.2012 w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Limanowa w par. 9 ust.3 stoi jak byk, że : "ODBIÓR SEGREGOWANYCH ODPADÓW OKREŚLONYCH W ust.2 ( czyli właśnie tych biodegradowalnych i typowo segregowanych) z terenu nieruchomości ODBYWA SIE NIE RZADZIEJ NIŻ RAZ NA DWA TYGODNIE" ??? Nigdzie nie widzę zmiany tej uchwały (chyba, ze przegapiłam ale przeglądałam BIP dokładnie) wiec jak to się ma do ustanowionego prawa? Taką tez informację uzyskałam przy składaniu deklaracji i dlatego też zdecydowaliśmy się na segregację. Odpady biodegradacyjne mają to do siebie, ze się psują i śmierdzą w czasie upałów!!! Wie ktoś coś na ten temat? Czy mam iść się pytać do UM, albo MZGKiM?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-07 14:45:01
Kolejna rzecz WORKI. Ani na stronie MZGKiM ani na stronie miasta nie widzę, żeby cokolwiek pisało co z tymi workami? Przywiozą? Mam się po nie gdzieś udać? Totalna "bezinformacja"! Mamy tych śmieci sporo! Były już objazdy na niektórych ulicach w tym miesiącu: Rynek i okolice, Zwirki i Wigury i tamte osiedla, J. Marka i w czym Wy drodzy mieszkańcy tych ulic wystawialiście te nieszczęsne smieci bo mnie tu zaraz coś trafi??!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-08 12:53:53
Nikt nic nie wie?:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
P36 2013-07-08 16:58:40
sprowadza się to do tego, że chyba mieszkamy na niezorganizowanej, brudnej wsi.... mam nadzieję, że to się jakoś poukłada... bo jak nie to troszkę wstydzior... 8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
Julek 2013-07-08 17:14:53
Do sołtysa po worki, tak jak w Laskowej!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-08 19:42:38
W Limanowej to do burmistrza. Sądzisz, że trzyma w gabinecie? Ale chyba nic by się nie stało jakby szanowny urząd zamieścił jakąś informację na swojej stronie co z tymi śmieciami i workami. A co mają zrobić zresztą ci mieszkańcy, którzy netu nie mają? Miał burmistrz podać do publicznej wiadomości terminy wywozu.......
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-08 19:56:54
Wreszcie! Panowie z MZGKiM wożą i rozdają worki na śmieci razem z terminami, więc choć tyle, ale dalej uważam, że na głównej stronie UM powinno być zamieszczone co i jak.
No i pozostaje kwestia tego wywozu " śmieci segregowanych nie rzadziej niż co 2 tygodnie"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
silva 2013-07-08 21:53:14
hmm, troszke wstyd że na wsiach z tą segregacją nie ma problemu, a po miastach...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
emka 2013-07-08 22:08:07
a czym sie różnią śmieci stałe od śmieci segregowanych?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
1212 2013-07-10 00:00:16
A jesli juz sie te smieci posegreguje/lub nie - jak kto woli, i zdobedzie sie worek, i przyjdzie termin wywozu - to gdzie ten worek z tymi smieciami dac? Czy ktokolwiek gdziekolwiek opublikowal informacje na temat punktow zbiorki smieci? Czy tak poprostu na droge byle jak, a moze do rowu, albo komus pod domem, bo przy glownej ulicy mieszka?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-10 15:46:14
No, w Limanowej to jak do tej pory: 1.przy swoim domu jednorodzinnym lub 2.w przyp. ulic, z których się znosi bo śmieciarka tam nie wjedzie -to w miejscu, kt.jest określone, ze tam się znosi. Zresztą worki sa podpisane nr nieruchomości.
A gdzie się wrzuca:
a. ubrania?
b. zapalniczki???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
1212 2013-07-11 00:57:04
A gdzie mozna znalesc spis "miejsc okreslonych, ze sie tam znosi"? A co jak noca (w przypadku moze bardziej wsi) zwierzeta rozszarpia worki i zrobi sie otwarte smietnisko w takim miejscu? To kto wtedy jest za to odpowiedzialny i kto to ma zbierac? Oplaty za wywoz oczywiscie wymagane, a moze by tak zaczac wymagac od gmin wybudowania smietnikow, zabezpieczonych miejsc skladowania odpadow, czy jakkolwiek to nazwac?
Ubrania najlepiej do pojemnikow dla ubogich a zapalniczki do kosza na smieci pod gmina - niech sami zdecyduja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
Jehowy 2013-07-13 20:39:40
Julek to fachowiec od wszystkiego. Jutro pewnie będzie protestował że nie dostał czarnych worków z zamkami, taki z niego spec-kamerka :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
budu 2013-07-15 10:46:48
Dostał już ktoś te worki jeśli mieszka w domu jednorodzinnym? Podobno mieli rozwozić jak zabiorą śmieci, zabrali ale nic nie zostawili
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-15 11:14:59
Czyli co? zabierają śmieci wszystkie czy liczą worki? Ja od połowy czerwca mam śmieci (w dodatku po remoncie więc mam 8 worków), nie mam ani kodów ani worków, a 100 m dalej potok gdzie wieczorem przybywa cudzych worków. Nie uśmiecha mi się płacić dodatkowo ale za cholere nie podrzucę do tego potoka bo jak tak można.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
budu 2013-07-15 11:22:55
Ja miałam śmieci zmieszane w zielonym pojemniku bo taki miałam do tej pory,zabrali je normalnie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Śmieci w Limanowej - terminy, worki i inne sprawy.
konto usunięte 2013-07-15 11:28:20
Mam nadzieję że u nas też zabiorą to co było, i wedle porządku dadzą worki i kody i będzie można kulturalnie zacząć segregację wedle uchwały
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in