14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
1203

Hyde Park

Sesja Rady Miasta-Pomnik Przyjaźni wykopać, czy przerobić?

berecik 2012-01-30 16:11:53
Przed chwilą otworzyłem pocztę w Onecie a tam miedzy innymi zaproszenie na sesję Rady Miasta. Jakiś czas temu zamówiłem NEWSLETTER, dzięki czemu, na co dzień otrzymuję bieżące informacje z odpowiedniej komórki Urzędu Miasta o tym, co dzieje się w mieście.
Raczej w sesji udziału nie wezmę, bo skoro siedząc wygodnie w fotelu i kapciach na nogach mogę całą rzecz prześledzić na monitorze mojego laptopa.
W tym miejscu nie mogę nie wyrazić słów uznania za wprowadzenie jednej i drugiej innowacji a szczególnie transmisji bezpośrednie sesji Rady Miasta. Mam taka nadzieję, że ta inicjatywa nie zostanie prędko zaniechana, przypuszczam, że przeciwników będzie wielu, bo nie każdy lubi jak musi podejmować ważne decyzję dla tutejszej społeczności na oczach wielu obywateli Limanowej.
Jeżeli już zabrałem głos, to pragnę w tym miejscu przedstawić swoje zdanie w sprawie punktu 10 g.
Drodzy Rajcowie Miasta rozważcie taką możliwość, czy nie lepiej by było miast burzyć te resztki, które po tym pomniku pozostały zabudować od zewnątrz tak by ten obelisk, który już swoją służbę ku chwale zwycięskiej i tak dalej służył teraz ku chwale ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, którzy przelali na tej limanowskiej ziemi krew za jej wolność a nie za zniewolenie.
Historia zna wiele takich przypadków przemianowania pomników a nawet świątyń, ponieważ ten obelisk od wielu lat nie kojarzy się w żadnym jego elemencie z pierwotną jego rolą. Tak jest od wielu lat i tylko niewielu wie, czym on był w momencie jego postawienia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sesja Rady Miasta-Pomnik Przyjaźni wykopać, czy przerobić?
crusader 2012-01-30 16:37:46
wez udzial, 0.35kW x 4h sesji = 1,4kWx0.33zl=0.46zł, spacer na swiezym powietrzu = bezcenny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sesja Rady Miasta-Pomnik Przyjaźni wykopać, czy przerobić?
berecik 2012-01-30 19:20:38
Muszę przyznać, to wyliczenie jest bardzo ciekawe.
Pozdrowienia!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in