7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
2168

Wydarzenia

schroniska dla zwierząt

asia22 2013-10-24 15:18:39
Moi drodzy mam do Was ogromną prośbę: w związku z tym że zbliża się zima a Rosjanie przepowiadają dla nas zimę stulecia pomóżmy psiakom mieszkającym w schroniskach!!!!pewnie każdy z Was ma w domu jakieś stare nikomu nie potrzebne koce,pledy,poduszki,a może wyrzucacie plastikowe nakrętki????nie wyrzucajcie tych rzeczy jeśli są one w miarę w przyzwoitym stanie przynieście je proszę.Ja przekażę je ludziom pomagającym zwierzętom w schronisku.To tak nie wiele dla nas,a tak bbbbbbaarddzzzzzzzzoooo dużo dla tych sierotek.......Pomóżmy im przetrwać zimę!!!!
Wszystkie rzeczy przyjmuję w Dobrej w Salonie dla psów :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
bearchen 2013-10-24 16:48:23
W jakim celu plastikowe kapsle?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
konto usunięte 2013-10-24 18:22:33
No właśnie, po co zwierzętom plastikowe nakrętki? Chyba nie do jedzenia :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
kinia434 2013-10-24 19:45:11
u nas dzieci zbierają plastikowe zakrętki do szkoły..mają za to punkty dodatnie na zachowanie..a szkoła zawozi je do gdzieś tam dalej i te pieniądze przekazują na dzieci niepełnosprawne..tu może być podobnie..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
konto usunięte 2013-10-24 19:47:05
Mój kotek lubi nosić kapsle.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
kinia434 2013-10-24 20:00:12
a pan kotka lubi piwko czy coca colę..:)??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
bearchen 2013-10-24 20:30:27
W dalszym ciagu nie wiem po co te plastikowe kapsle.
Moze by sie tak szanowna @asia pojawila i wytlumaczyla??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
konto usunięte 2013-10-24 21:06:24
problem z bezdomnymi psami załatwia się przez uśpienie. Czemu nikt ludźmi się tak nie zajmie lub nie zatroszczy jak o psa i kotka?? Zaraz mi ktoś napisze, że nie mam serca dla zwierzaków ale taka prawda nie ma właściciela to do uśpienia. Rosjanie bezdomne psy załatwiają od razu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
konto usunięte 2013-10-24 21:21:27
Człowiek jest istotą samodzielną (lub przynajmniej powinien taką być), natomiast zwierzę udomowione jest na zawsze zależne od człowieka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
konto usunięte 2013-10-24 21:25:11 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
konto usunięte 2013-10-24 22:31:11
@kinia434:

Wiem o tym, w niektórych szkołach są te "plusowe i minusowe punkty" z zachowania. Dzieciaki zbierają puszki, nakrętki, zużyte baterie czy makulaturę i zanosząc do szkoły dostają te plusowe z zachowania lub jakieś nagrody rzeczowe. Szkoła to sprzedaje i ma z tego różne profity (dostaje sprzęt lub kasę). Z tym, że tego musi być sporo, bo kg takich zakrętek w skupie kosztuje coś ok. 2zł :)

Tylko ja nadal nie wiem, co te zakrętki mają wspólnego ze zwierzakami w schronisku :D


@riri24:

Zabijanie zwierząt... niezbyt humanitarne. Nie lepiej zrobić coś, żeby się nie rozmnażały? :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
kinia434 2013-10-24 23:47:58
@Wislak ..myślałam że może też zbierają sprzedają i mają jakąś kasę na te zwierzaki..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
saleen22 2013-10-25 01:32:03
U nas kastruja bezdomne koty w schroniskach za darmo,,nie wiem jak z psiakami ale nie ma u mnie bzezdomnych,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
saleen22 2013-10-25 03:28:12
A jezeli chodzi o kapsle to czywiste ze to idzie na skup ,,w jakims dobrym celu ,,fajnie ze w Polandii maja tez takie akcje u nas jest podobnie i bardzo duzo rzeczy sie segreguje i wraca do obrotu , zamiast wyrzucic i zasmiecac "ziemie"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
asia22 2013-10-25 06:28:30
Bardzo się ciesze że temat as zainteresował :) oczywiście że nakrętki nie są zbierane dla schronów do jedzenia,ale dokładnie w tym samym celu w jakim zbierają je dzieci w szkole :):) zakrętki oddaje się do skupów i mają oni pieniądze na karmę dla psiaków :):) bardzo przepraszam za tak długą nieobecność,ale wczoraj w Dobrej były jakieś mega kłopoty z netem......Jeśli tylko macie ochotę pomóc będę bardzo wdzięczna :):) dziękuje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
asia22 2013-11-03 06:33:06
serdecznie dziękuje każdemu z Was za odzew w sprawie mojej zbiórki.zawiozłam wczoraj wszystkie rzeczy,które od Was dostałam do schroniska!!!!!Jestem Wam mega wdzięczna było tego naprawdę sporo(cały bagażnik combika miałam załadowany)To nie koniec mojej akcji jeśli ktokolwiek z Was chciałby jeszcze pomóc to zapraszam!!!!wszystkie rzeczy przyjmuję tak jak ostatnio w salonie dla piesków w Dobrej!!!!!z góry dziękuje i czekam na Was!!!!!pomaganie jest fajne-prawda????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
averynicegirl 2013-11-04 17:06:40
Cześć,
Dla jakiego schroniska organizujesz zbiórkę? Mogłabyś podesłać link? Wiem, że w Dobrej na terenie oczyszczali ścieków przebywa kilka bezdomnych psów. Może tym zwierzakom też można byłoby trochę polepszyć warunki. Co ty na to?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
Methodological 2013-11-04 18:26:21
Pomaganie jest bardzo fajne i popieram akcje. Napisz tylko do jakiego schroniska zawozisz te rzeczy. Jakas wymierna lista/wartosc oddanych rzeczy moglaby pomoc rozkrecic ta akcje. Domyslam sie, ze to jakies okoliczne schronisko, ktore zajmuje sie "naszymi" psami. Mozna sie z nimi porozumiec, jakies konto bankowe i cel - np. kasa na okreslona ilosc karmy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: schroniska dla zwierząt
asia22 2013-11-04 19:17:25
niestety nie jest to żadne lokalne schronisko gdyż takiego nie mamy niestety :( od lat współpracuję ze schroniskiem w Katowicach Dąbrówce Małej na ulicy Milowickiej.Kiedyś jako wolontariusz,a teraz odkąd mieszkam tu to staram się pomóc w inny sposób czyli bardziej taki jak pisałam.Nie zbieram żadnych pieniędzy gdyż nie chciałabym żadnych złośliwych uwag od nieżyczliwych ludzi.Jeśli ktoś z Was ma ochotę przesłać im jakieś pieniążki proszę bardzo podaję linka do ich strony http://www.schronisko-katowice.eu/index.php/o-schronisku/informacja-o-schronisku tu myślę że znajdziecie wszystkie informacje które Was interesują.Co nie zmienia faktu że nadal Bardzo proszę każdego z Was o plastikowe nakrętki,koce,pledy,puszki z mokrą karmą,makarony,ryże i wszystko inne co Wam przyjdzie do głowy a o czym nie napisałam.Jeśli zaś chodzi o bezpańskie psiaki mieszkające w Dobrej to jedyne co moge zrobić i robię to dokarmiam je oraz przynoszę wodę.Jestem realistką i wiem że świata nie zbawimy nie każdemu można pomóc chociaż mam w stosunku do nich pewien plan tylko jeszcze nie wiem czy kogoś z tutejszych pracowników schronisk(a wiem że jest schronisko w Sączu)to zainteresuje.Jeśli ktoś chce pomóc albo ma pomysł jak pomóc to zapraszam :) koleją wizytę w schronisku na Śląsku planuję na 30.11 a do tego czasu czekam na Was i zbieram zbieram zbieram....mam nadzieję że i tym razem mój bagażnik będzie pełny :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in