Baner
20°   dziś 20°   jutro
Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola
4272

Porady

Rozwód/Alimenty

MaXel 2012-10-10 13:20:15
Witajcie!
Mam pytanie odnośnie rozwodu po ślubie cywilnym...
Nie ułożyło się nam z mężem, mamy rocznego synka...
Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji?
Od czego zacząć, gdzie iść, co zrobić żeby rozwód był w miarę szybko?
I czy przy rozwodzie Sąd od razu przyznaje alimenty czy musi być założona osobna sprawa?
Pomóżcie, proszę!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
konto usunięte 2012-10-10 13:46:01
najlepiej dojsc do porozumienia i starac sie nie rozwodzic - nie ma tak aby sie nie dogadac a przede wszystkim zróbcie to dla dziecka
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
MaXel 2012-10-10 15:33:34
MateoRobert :) dziękuję Ci bardzo za radę ale nie wchodzi ona w grę... ;/ Chcę mieć z dzieckiem spokojne życie i wydaje mi się że rozwód tylko mi w tym pomoże... ;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
mari 2012-10-10 16:04:04
MaXel, a kto Ci powiedział, że po rozwodzie będziesz mieszkać z dzieckiem i będziesz wieść spokojne życie?
A może to mąż będzie chciał zaopiekować się dzieckiem a Ty będziesz płacić alimenty i od czasu do czasu będziesz dziecko widywać... o ile mąż nie wywiezie go do jakiegoś dzikiego kraju z którym Polska nie ma umowy o ekstradycję. Nie znam sytuacji ale może się też tak skończyć, że będziesz płacić alimenty i na dziecko i na męża.
W Starostwie jest nieodpłatny punkt poradnictwa prawnego. Nie piszą tam żadnych "pism" ale po poradę możesz się zwrócić.
Pamiętaj, że rozwód jest dużo bardziej skomplikowany niż ślub:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
konto usunięte 2012-10-14 20:17:44
MaXel, jeżeli jesteś zdecydowana, musisz złożyć pozew rozwodowy w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu, do pozwu dołączasz wniosek o alimenty i wnosisz o ich zabezpieczenie na czas trwania rozprawy. Przy składaniu pozwu płaci się 600 złotych, chyba że masz podstawy, możesz złożyć pismo z prośbą o zwolnienie z opłaty. W sieci jest mnóstwo wzorów i przykładów, jak taki pozew napisać. Pozdrawiam i dużo sił życzę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
MaXel 2012-10-15 21:44:43
Aemte - Dlaczego do sądu w Nowym Sączu a nie w Limanowej??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
Cris 2012-10-15 21:47:28
bo w Limanowej jest rejonowy i rozwodów nie prowadzą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
konto usunięte 2012-10-15 22:45:04
Cris ma rację, sądy rejonowe nie zajmują się rozwodami.
MaXel, na stronie internetowej sądeckiego SO znalazłam informację o tym, że 18.10 będzie można skorzystać z pomocy mediatora, m.in. psycholog z RODK. Jeśli macie czas, wybierzcie się tam. Nie chodzi o to, żebyście się z mężem pogodzili, ale - jeśli już musicie - rozeszli w cywilizowany sposób. Mediator może w tym pomóc. W przypadku małoletniego dziecka potrzebny może być również plan wychowawczy, dobrze by było, żeby obydwie strony były zgodne w tej kwestii. Im więcej uda Wam się ustalić wspólnie przed rozwodem, tym mniej krwi się poleje na sali sądowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
betikotek 2012-10-16 09:34:11
sprawę alimentacyjną można załozyć wczesniej i nie musi iść ona razem z rozwodową.Sprawa ta powinna trwać krótko i jeżeli wszystko pójdzie ok to alimenty możesz otrzymać wcześniej/data złozenia wniosku/,sprawa rozwodowa się ciągnie i będziesz musiała CZEKAĆ.w N.Saczu BEZPŁATNE PORADNICTWO PRAWNE, GDZIES PRZY RYNKU poszukaj w internecie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
MaXel 2012-10-16 16:12:09
A o alimenty też do okręgowego czy do rejonowego?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rozwód/Alimenty
konto usunięte 2012-10-17 06:34:39
Pozew o alimenty składa się w sądzie rejonowym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in