Baner Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
1994

Tematy archiwalne

ROSSMANN

FuX 2010-09-22 15:51:56
Czy ktoś z Was wywoływał zdjęcia w Rossmanie wtedy gdy była ta promocja 19 gr za zdjęcie o formacie 9x13? Bo ja akurat się pokusiłem i gdy odbierałem zdjęcia byłem w szoku! ANI JEDNO zdjęcie nie było w formacie 9x13 !! Wszystkie były albo dużo większe albo całkiem małe, nawet i kwadratowe! Poszedłem z reklamacją i Pani na siłę chciała wcisnąć mi, że to moja wina, ponieważ taką miałem ustawioną rozdzielczość w aparacie (jakby wiedziała lepiej niż ja, jaka była rozdzielczość). Starałem się wytłumaczyć grzecznie, że gdyby było tak jak ona mówi to wszystkie zdjęcia byłyby w jednym formacie. Skończyło się na tym że Pani przyjęła zdjęcia, odesłała do reklamacji ale powiedziała też, że to raczej i tak nic nie da...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
konto usunięte 2010-09-22 16:07:23
nie kupujcie tam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
miro 2010-09-22 16:42:45
super sklep, fajne promocje, ale zdjęć nie wywoływałam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
MAGNUM 2010-09-22 18:21:59
sklep fajny...promocje,promocjami,a przy kasie i tak inny rachunek wychodzi niż powiniem...(tak było na otwarciu)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
konto usunięte 2010-09-22 18:46:38
dziadostwo lepiej omijać ten sklep z daleka..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
olciak 2010-09-22 20:05:09
Ja właśnie takowe zdjęcia odebrałam i byłam normalnie w szoku! Machnełam na to ręką bo uwierzyłam kobiecie, że miałam źle ustawiony aparat, serio bo ja się na tym zwyczajnie nie znam, a akurat te zdjęcia robione były nie moim aparatem. Wogóle cena miała mi wyjść koło 19zł a wyszła parwie 30 ponieważ jak stwierdzono chodziło o otwarecie jakiejs tam sesji, nie łapie. Napisz co Ci powiedzieli po reklamacji bo jestem bardzo ciekawa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
znajomy 2010-09-22 20:59:17
Olciak - zapłaciłaś to 30 zł? Trzeba się było zapytać tej pani gdzie pisało że "otwierają sesje" (sam nie wiem o co mogło chodzić) i że taka będzie cena!! Robią ludzi w balona!! Ja mam w piątek iść i pytać się co z tymi zdjęciami, ale jak oddawałem zdjęcia to babka od razu mi powiedziała, że prawdopodobnie nie będzie reklamacji i że oni albo te zdjęcia zniszczą i oddadzą mi kasę albo zabiorę sobie te zdjęcia z powrotem. Tak czy inaczej w piątek napisze dokładnie co mi Pani powiedziała.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
znajomy 2010-09-22 21:01:18
... ja mam właśnie podobną sytuacje jak FuX, też się format zdjęć nie zgadzał i dlatego oddałem zdjęcia do reklamacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
olciak 2010-09-22 22:50:00
zapłaciłam, ale już więcej tam za cholere nie wywołam zdjęć. Dość, że się czeka to jeszcze zepsują zdjęcia. No ale niby tanio :/ Wole odnieść no do Gizy, zdjęcia mam droższe, ale zaraz mi wywołają od ręki <chyba że ruch jest> no i dokładnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
tita81 2010-09-22 23:26:29
W Drogerii Natura też obcinali zdjęcie jak miało nie taki format jak trzeba. Format boków musi mieć 2:3, co ustawia się w aparacie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
konto usunięte 2010-09-22 23:39:39
Jeszcze nie korzystałem z usług fotograficznych Rossmana (i pewnie nie skorzystam). Jeśli chodzi natomiast o "otwarcie sesji" to psrawdziłem cennik Rosmana i zgodnie z nim Otwarcie sesji + Fotoindex kosztuje 3,99. Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi już wyjaśniam: Otwarcie sesji to stała opłata za złożenie i przygotowania zamówienia. FotoIndex to miniaturki wszystkich zamówionych zdjęć dołączone do zamówienia. Pozwala to na szybką orientację i ew. zamówienia kolejnych odbitkę. Jeśli chodzi o obcinanie zdjęć to trzeba zwrócić uwagę czy przy zamówieniu zaznaczono opcję "kadrowanie zdjęć" i ustawienie aparatu fotograficznego ma znaczenie tak jak pisze tita81. Ale jeśli w aparacie mamy stosunek boków 4:3 to najlepiej w programie do obróbki zdjęć należy odpowiedni przyciąć boki fotek. Jeśli mamy źle wykadrowane fotki to po wywołaniu okaże się że są one kwadratowe i po bokach mamy białe paski lub też zdjęcia mają bardzo dużo obcięte boki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
FuX 2010-09-24 19:39:49
Odebrałem zdjęcia z reklamacji. Są w takim stanie w jakim je oddałem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
olciak 2010-09-25 09:43:30
a jak Ci to wytlumaczyli? ze zdjecia sa nadal w zlym stanie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
FuX 2010-09-25 10:40:42
No że wszystko jest uzależnione od ustawień w aparacie... Nie chciałem się już kłócić bo i tak to już nic nie da. Nawet jak jest tak jak oni napisali mi w reklamacji to ja się pytam dlaczego skoro zdjęcia z Egiptu robiłem jednym aparatem, w jednej rozdzielczości to wywołane zdjęcia i tak mają różny format? Ehh...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
olciak 2010-09-26 20:54:22
Masakra, co za ludzie :/ a raczej co za firma :/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
tita81 2010-10-11 10:59:11
Ja mam w aparacie ustawione proporcje 3:4. Po waszych komentarzach niezadowolenia bałam się oddać tam zdjęcia (bo miałam większą ilość), ale oddałam. Zdjęcia formatu 10x15 mają wymiary 10x13,5, co mi wcale nie przeszkadza. I jak na cenę 0,39gr jestem zadowolona.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ROSSMANN
zolo25 2010-11-22 10:27:50
Firmą wywołującą zdjęcia jest CEWE KOLOR( czy coś takiego) Rossmann tylko pośredniczy w ich sprzedaży więc pani w rossmannie nie może ci nic pomóc musi dzwonić do cewe. - ( dowiedziałem się w zeszłym tygodniu)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in