12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
2168

Wydarzenia

Rondo na wesołej

liliput 2011-09-19 18:37:52
Pisze tutaj z zapytaniem do kierowców?? Bo widze że na tym rondzie nikt nie jeździ przepisowo gdyż każdy kto jest na rondzie myśli że ma pierwszeństwo i nie przepuszcza tych co chcą wjechać na nie. Przed rondem niema żadnego znaku "ustąp" albo "rondo" a jeśli niema takiego znaku to według naszych polskich przepisów pierwszeństwo na takim rondzie ma ten co wjeżdża na nie. A jak do tej pory nie zauważyłem żeby GDDKiA albo żadna inna służba wstawiała odpowiednie znaki które umożliwią osobą będącym na rondzie przejechać z pierwszeństwem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
AwM 2011-09-19 18:45:57
Tak jak mówiłem, to jest świetne miejsce by wyłudzić ubezpieczenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
konto usunięte 2011-09-19 19:42:02
no i na hu. to rondo tam ja piedo..:(:(:(:(:(:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
konto usunięte 2011-09-19 20:27:27
Nie wiem jak to wygląda dziś ale kiedyś można było zawieszenie urwać bo nie było żadnego znaku o jakichś utrudnieniach, no i oczywiście również nie było znaku o ruchu okrężnym ani ustępowaniu pierwszeństwa, rzeczywiście idealne miejsce na wyłudzenie ubezpieczenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
Przeciwny 2011-09-19 22:30:06
Liliput kto Ci dał prawko ????

Zasady korzystania z rond
Ustąp pierwszeństwa: najważniejsza zasada – kierującego
wjeżdżającego na rondo, obowiązuje ustąpienie pierwszeństwa
znajdującym się już na rondzie uczestnikom ruchu drogowego chyba,
że poziome lub pionowe znaki drogowe wskazując inaczej. Jeżeli
droga jest wolna należy kontynuować jazdę. Zatrzymanie na wolnym
rondzie zwalnia ruchu drogowy i może prowadzić do niepożądanych
opóźnień.
Wjazd na rondo jest zazwyczaj oznaczony pojedynczą przerywaną
białą linią, umieszczoną w poprzek drogi. Czasem kierujący może
spotkać się z innymi oznaczeniami. Na niektórych rondach jeden pas
ruchu może być przeznaczony do bezpośredniego zjazdu z ronda;
będzie to zaznaczone odpowiednimi poziomymi lub pionowymi
znakami drogowymi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
liliput 2011-09-20 07:29:00
jeżeli rondo nie jest w żaden sposób oznakowane to pierwszeństwo ma ten co wjeżdża choć według mnie to będzie powodowało wielkie korki ale przepis drogowy to przepis, sam byłem świadkiem jak policja jadąca po rondzie chciała wymusić pierwszeństwo wjeżdżającej na rondo kobiecie a kobieta słysząc krzyczących na nią policjantów zapytała tylko kto im dał prawo jazdy więc ja nie wiem kto tobie dał prawo jazdy kolego:?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
antyTusk 2011-09-20 07:53:27
liliput ...nie no rozwaliłeś mnie ..... to jak to piszesz .... ten co wjeżdża na rondo ma pierwszeństwo??? A gdzieś ty takie cudo w Limanowej widział?
Mam propozycje zrób tak centralnie przed TIR-em który jest już na rondzie .. będzie jednego "mądrego inaczej" mniej... :D:D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
djdeejay 2011-09-20 09:37:53
Owszem, w sączu tak jest na kilku rondach, ale tam są znaki i ronda są o wiele większe. Weźmy wszyscy zatrzymujmy się na takim małym rondzie, żeby wpuścić tych wjeżdżających, wkońcu rondo się przepełni, ruch zablokuje i co? Niestety (stety) tutaj rondowcy mają pierwszeństwo przed wjeżdżającymi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
Sniper 2011-09-20 09:55:09
Nie prawda. Będą mieli pierwszeństwo jak zostaną postawione odpowiednie znaki. Narazie każdy wjazd to skrzyżyowanie równorzędne, a wjeżdżający jest z prawej strony, jak liliput napisał. A jak kogoś bawi podkładanie się pod ciężarówkę to polecam gorąco również myślenie za kierownicą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
duszpasztet 2011-09-20 10:31:08
Przeciwnik kto tobie dał brawo jazdy! wymądrzasz się jakieś regułki powklejałeś które na internecie znalazłeś! A na wesołej na skrzyżowaniu masz znak pierwszeństwa przejazdu od strony Limanowej i Młynnego! I należy się do tych znaków stosować a nie wymyślać jakieś herezje. Przeraża mnie myśl że są kierowcy takiego pokroju jak TY że nie wiedzą jak się zachować na tak prostym skrzyżowaniu! Pojedziesz do Warszawy to na każdym rondzie będziesz wymuszał pierwszeństwo bo tam z reguły mają pierwszeństwo ci co wjeżdżają na rondo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
duszpasztet 2011-09-20 10:34:15
antyTusk a tobie proponuję się wybrać swoim samochodem trochę dalej jak tylko do Limanowej! Ale wcześniej proponuję poczytać przepisy o ruchu drogowym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
antyTusk 2011-09-20 11:02:41
duszpasztet ...codzienne przejeżdżam przez conajmniej 8 rond (ty pewnie orle tyle mijasz w miesiącu.... więc mi synek nie pisz takich pierdoł...poproś pana z L-ki niech ci wytłumaczy jak krowie na łące co jak i gdzie..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
mogielica 2011-09-20 11:23:12
A ja powiem wam krótko! Ani jeden ani drugi nie ma RACJI! Ponieważ to skrzyżowanie nie jest RONDEM, a dlatego że nie ma tam ustawionych żadnych znaków (rondo – pierwszeństwo ma wjeżdżający na rondo, lub rondo + ustąp pierwszeństwa = pierwszeństwo ma poruszający się w rondzie). A na wesołej obowiązują zasady jak na zwykłym skrzyżowaniu, ponieważ nie ma ZNAKU „RONDO”… Czyli najprościej mówiąc ustępujemy tym co mamy ich z prawej strony (jak nie ma oznaczenia drogi głównej) i tyle w temacie…
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
Frann 2011-09-20 11:34:15
Morał z tego taki, że w końcu dojdzie tam do tragedii i wtedy dopiero będą dyskusje kto zawinił! Może warto byłoby jednak oznakować to miejsce i byłby spokój a przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla poruszających się tamtą trasą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
antyTusk 2011-09-20 11:35:29
Eeeeee tam... docelowo rondo na wesołej będzie wyglądało tak :D bo ma pogodzić przeciwstawne nurty :)

http://www.wiocha.pl/205084,Magiczne_rondo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
terorist 2011-09-20 11:48:07
AntyTusk, a zdążyłeś zobaczyć codziennie przejeżdżając przez 8 rond, ich oznakowanie? Powiem szczerze, że w naszym regionie raczej się nie spotyka ronda nieoznakowanego. U nas wszystkie ronda oznakowane są w sposób taki, że wjeżdżający na rondo ustępuje pierwszeństwa, a pojazd będący na rondzie ma pierwszeństwo. Ogólnie czytając wypowiedzi ludzi na temat tego ronda i ogólnie zasad poruszania się po nim, jestem przerażonym tym, ile osób ma prawo jazdy, a nawet nie zna przepisów ruchu drogowego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
konto usunięte 2011-09-20 11:59:52
Zgadzam się w pełni z teroristem, Sniperem i mogielicą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
smo 2011-09-20 13:25:46
terorist - zrób zdjęcie gdzie to rondo jest oznakowane i pchnij linka, bardzo jestem ciekaw gdzie te znaki są schowane....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
duszpasztet 2011-09-20 15:13:12
antyTusk noto ci gratuluję że przejeżdżasz 8 rond codziennie i na dodatek jeszcze żyjesz! Ja jak przejeżdżam przez rondo to nie liczę tylko patrzę na znaki!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
konto usunięte 2011-09-20 16:13:36
AntyTusk nie masz racji. Na nieoznakowanym rondzie jak już koledzy napisali pierwszeństwo ma samochód z prawej strony, a więc wjeżdżający na rondo!!! W Krakowie jest takie rondo np pod plazą. Niemniej z uwagi, że w Polsce takie skrzyżowania występują bardzo rzadko trzeba zachować szczególną ostrożność, bo jak widać mało kto zna przepisy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
konto usunięte 2011-09-20 16:20:55
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rondo

Na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym obowiązuje zasada, że pojazd będący w ruchu wokół wyspy ustępuje pierwszeństwa pojazdowi dojeżdżającemu do ronda (zasada prawej ręki). Jeżeli jednak przed rondem, ponad znakiem C-12 (ruch okrężny), znajduje się znak A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu), wtedy pierwszeństwo posiada pojazd znajdujący się na rondzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
AwM 2011-09-20 16:31:55
W końcu dyskusja została sprowadzona na właściwe tory, uff. Czytając posty co niektórych "znawców" może się podnieść ciśnienie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
liliput 2011-09-20 18:00:27
co do mojego prawo jazdy, ja nie posiadam prawo jazdy ale znając przepisy wiem że to rondo działa w ten sposób że tu jest zasada prawej ręki i wjeżdża ten co jest po prawej stronie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
antyTusk 2011-09-20 21:13:48
"Znawcy" rond przejedzcie sobie tam i z powrotem od Limanowej do Sącza ile "eksperci" macie rond ze znakami o których mówicie??? Jedno na wesołej które nawet nie jest rondem ... żenada
Zapraszam na ronda do Sącza .. tam najszybciej wybiją wam z głowy innowacje..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
AwM 2011-09-20 21:34:15
antytusk ty nawet nie wiesz o czym mówisz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
smo 2011-09-20 21:53:22
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rondo

Gdzie na tym skrzyżowaniu jest jakiś znak C-12 ?
Każdy wie jak jeździć po rondzie(jednopasmowym na pewno, bo obserwując kierowców na rondzie w runku można stwierdzić, że więcej jak jeden pas i jest problem,) to skrzyżowanie na Wesołej jest po prostu nieoznakowane i w tej chwili nie powinien się tam odbywać ruch okrężny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
Sniper 2011-09-20 22:30:24
Smo, właśnie w tym rzecz, prawnie to nie jest ruch okrężny bo nie ma znaku C-12, ale ruch jak najbardziej może się odbywać i są to wszystko skrzyżowania dróg równorzędnych w aktualnym przypadku. Miejscowi wiedzą swoje, ale ktoś przyjeżdżający z zewnątrz nie pojedzie przecież "na pamięć" tylko zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Tylko widać w Malinowej chyba obowiązują jakieś nietypowe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
oskarczan 2011-09-21 00:47:29
Wedle przepisów jeszcze nie ma tam zadnego ronda czyli obowiązuje tzw zasada "prawej dłoni" wyjątkiem jest wyjazd z "Wesołej" bo to wg przepisów w tej chwili droga gruntowa - chyba ze wylali już asfalt:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
renesa 2011-09-21 14:40:24
PATRZĄC NA ZNAKI, JADĄC OD STRONY MŁYNNEGO JEST ZNAK "USTĄP PIERWSZEŃSTWA", TAK SAMO JADĄC OD LIMANOWEJ, TUŻ PRZED PRZYSTANKIEM JEST POWYŻSZY ZNAK.
W GDDKIA UZYSKAŁAM INFORMACJĘ IŻ RONDO BĘDZIE RONDEM, GDY ZAKOŃCZONE ZOSTANĄ WSZELKIE ROBOTY BUDOWLANE, ITD.
A CO JEŻELI OSOBA JADĄCA SPOZA LIMANOWEJ, OKOLIC BĘDZIE STOSOWAŁA SIĘ DO ZNAKÓW UMIESZCZONYCH PRZED SKRZYŻOWANIEM?
INTERWENIOWANO JUŻ W TEJ SPRAWIE, CIEKAWE, CZY KTOŚ COŚ Z TYM ZROBI, BO MOŻE TAM DOJŚĆ W KOŃCU DO POWAŻNEJ KRAKSY.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
wichrzycielka 2011-09-26 11:25:08
renesa- zapewniam Cię ze w GDDKIA nie uzyskałaś takiej informacji gdyż rondo to jest budowane na drodze wojewódzkiej a nie na krajowej! za drogi wojewódzkie odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
crusader 2011-09-26 11:39:01
to jakie w koncu zasady obowiazuja na tym rondzie? bo juz sie pogubilem.. prawej reki czy dloni?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
djdeejay 2011-09-26 12:56:47
Prawej nogi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
654321 2011-09-26 13:54:52
i lewej półkuli
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
babeczka 2011-09-26 14:41:53
Nie ma znakow,nie ma "ronda"!
Skrzyzowanie bez znakow regulujacych pierwszenstwo przejazdu,jest rownorzednym,czyli prawo prawej strony.
Pierwszenstwo ma ten ktory wjedza od prawej strony
na to skrzyzowanie,a nie poruszajacy sie w nim.
Ksztalt skrzyzowania nie ma znaczenia,jesli nie reguluja
tego znaki-ronda nie ma!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
Fabri 2011-09-27 16:50:47
Na tym rondzie rządzi prawo dżungli :))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
konto usunięte 2011-09-30 22:10:11
EH JAK WSZYSCY OBJAŚNIAJĄ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO... TO OZNACZA ZE W LIMANOWEJ SAMI WZOROWI KIEROWCY... TYLE ZE STRACH WJECHAĆ NA TO RONDO SKORO KAZDY TWIERDZI ZE MA PIERWSZEŃSTWO :D:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
trout 2011-09-30 22:52:06
a ja nie mam żadnego problemu z przepisami drogowymi bo ich w ogóle nie znam
z mojego oc nigdy nie korzystałem
ubezpieczyciele się o mnie biją
w trakcie jazdy stosuję jedną zasadę - "spoko"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rondo na wesołej
babeczka 2011-10-02 19:06:56
Wzorowych kierowcow nie ma,kazdy ma inna
werse przejazdu przez to skrzyzowanie,
a haslo "rondo" to rzeczywiscie w tym przypadku
jest dla tych co nie posiadaja prawa jazdy,
ale ksztalty maja dla nich znaznaczenie~
p.s.jak ktos ma lewy blotnik do wymiany,lub
malowania to polecam wjazd od strony Lososiny(Piekielka)
w strone centrum Limanowej~darmowy remoncik gwarantowany!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in