7°   dziś 10°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
1994

Tematy archiwalne

REZUREKCJA...

SALWADORE 2010-04-04 14:42:16
Witam was wszystkich na tym forum i mam pytanie kto jest za rezurekcją w niedziele bo ja na pewno tak dzisiaj byłem zmuszony jechać do limanowej bo nasz proboszcz od trzech lad przeniósł rezurekcję na sobotę a dla mnie rezurekcja musi być w niedzielę bo tak zawsze było od lat jeśli chodzi o parafię to limanowa-sowliny...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
boox 2010-04-04 14:50:55
"Rezurekcja – (z łac. resurrectio – zmartwychwstanie) w Kościele katolickim pierwsza msza Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, połączona z procesją. Odprawiana wieczorem po zachodzie słońca, w Wielką Sobotę jako Liturgia Wigilii Paschalnej. W zależności jednak od okoliczności duszpasterskich lub miejscowych zwyczajów (zwłaszcza tam, gdzie nie jest sprawowana Wigilia Paschalna) odprawiana jest w Niedzielę Zmartwychwstania rano." www.wikipedia.pl SALWADORE co zmienisz dyskusją czy ma być rano czy wieczorem ?! A że byłeś zmuszony (jeżeli ktoś Cię musi zmuszać do przychodzenia do kościoła to się trochę zastanów nad tym - chcesz - przychodź... nie - to powienieneś czuć się wolny...)to już nie muszą wszyscy wiedzieć. Noi że dla Ciebie rezurekcja "MUSI być rano bo zawsze tak było" noo to co kogo to obchodzi ?? Może załóż sondę czy chcesz rano czy wieczorem Mszę rezurekcyjną i wyniki jako "postulat obywatelski" wyślesz do Biskupa do Tarnowa ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
SALWADORE 2010-04-04 15:20:55
boox nie chodzi o chodzenie do kościoła tylko o sam fakt rezurekcji właśnie o sondę mi chodzi bo to nie tylko ja tak myślę większość była dzisiaj w limanowej...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
adzik 2010-04-04 21:09:00
Popieram. Rezurekcja w niedzielę rano!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
Gedarity 2010-04-04 21:48:43
W Siekierczynie było 1 raz w sobotę trzy lata temu, później ksiądz powrócił do dawnego zwyczaju ;) Dawniej liczono początek dnia od nocy go poprzedzającej i dlatego zostało to na sobotę przeniesione.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
bocian 2010-04-05 09:35:22
Księżom się przewraca w głowie ,,Wielka Niedziela,, powinna zostać tak jak było za naszych Dziatka i Ojców ,Powinna być w niedziele bo w pieśni się śpiewa ze trzeciego Dnia ,,Zmartwywstał Pan ..a nie w drugim dniu powinno zostać jak było za naszych Ojców ,,AMEN ,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
SALWADORE 2010-04-05 12:30:26
bocian widzę że jesteś ze mną...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
adzik 2010-04-05 13:48:04
Popieram, Salvadore, popieram.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
SALWADORE 2010-04-05 14:12:35
bocian ponoć śię znamy daj jakiś kontakt do siebie. adzik dzięki za wsparcie ciekawe czy za rok będzie w niedzielę bo jak nie to na PASIERBIEC POJADĘ ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
SALWADORE 2010-04-05 14:15:48
miło jest siąść całoą rodzinką po pięknej poranej rezurekcji do śniadania czy nie tak...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
bocian 2010-04-05 14:20:16
,,SALWADORE,,popieram ja też jak dożyje to też PASIERBIEC to będzie WIELKA NIEDZIELA
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
adzik 2010-04-05 21:51:48
W tymbarku też jest rano. Bo to ma swój urok. Rano wstajesz, idziesz na rezurekcję, a dopiero potem przychodzisz na śniadanie wielkanocne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
boox 2010-04-05 23:12:59
"W tymbarku też jest rano. Bo to ma swój urok" ... "miło jest siąść całoą rodzinką po pięknej poranej rezurekcji do śniadania" ... Hmmm .... Trochę nie rozumiem - nie tak bardzo dawno temu pojawił się na forum limanowa.in temat że chodzenie do kościoła to chodzenie po to tylko żeby być i żeby inni się nie patrzyli krzywo że nie chodzisz... I padały stwierdzenia że mało kto przeżywa Mszę jak należy, a księża to złodzieje i seksualne bandzior. Teraz nagle przy temacie rezurekcji, z jednej strony piszecie że "tak jest fajnie" bo się dobrze czuję, z drugiej włączają sie Wam bardzo teologiczne wyjaśnienia że rezurekcja MUSI być w Niedzielę a nie w sobotę wieczorem " bo w pieśni się śpiewa ze trzeciego Dnia ,,Zmartwywstał Pan ..a nie w drugim dniu" ... wniosek - faktycznie dogłębne zrozumienie Świąt WIELKIEJ NOCY .... NOCY ... pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
aaggaazz 2010-04-06 08:49:29
mi tez nie podoba się rezurekacja w sobotę... śiwęta już nie są takie same. To było coś: wstac rano, na 7 iść do kościoła, procesja wokół kościoła, zimno (nawet mi sie to podobało), powrót do domu i sniadanko. A teraz?? Wielka Niedziela jak każda inna :( normalna msza o 8 :((( to już nie to samo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: REZUREKCJA...
SALWADORE 2010-04-06 22:21:42
ale naszemu boox się to nie podoba jak kolo ci nie pasi to nie czytaj masz swoje zdanie ty znowu o chodzeniu do kościoła nie ośmieszaj się...rezurekcja rano w niedzielę..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in