7°   dziś 10°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?

ats 2011-04-25 14:19:46
Witam ile wynosi rejestracja skutera sprowadzonego z zagaranicy skuter 50 ka

Jeżeli ktoś rejestrował prosił bym napisać ile wyniosło tłumaczenie i poszczególne części wchodzące w skład rejestracji
Razem z ubezpieczeniem przeglądem itd

Aha jak jest panowie z motocyklem jeżeli kupię go z innego województwa to ile kosztuje zmiana tablicy na KLI ? i czy są jeszcze jakieś próbne rejestracje ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?
DRKidlerr 2011-04-25 19:05:58
To jest mały koszt. Jedna kartka tłumaczenia to kwota 23 złotych, plus opłata w Urzędzie Skarbowym. Nie ma co liczyć to pobranie 2 procentowego podatku od kwoty jaka została wpisana w umowie. W urzędzie naliczają według Euro Taxu. Ubezpieczenie to kwota około 60 złotych rocznie (zależy jaka firma ubezpieczeniowa). musisz zrobić przegląd techniczny, kwota około 120 złotych Nie wiem w chwlili obecnej le wynosi opłata w Wydziale Komunikacji. Ale problem pojawia się wówczas, jeżeli w dokumentach nie będzie 1 numerów VIN. To wówczas musisz pisać pismo do Ministerstwa Infrastruktury, o odstąpienie od warunków rejestracji. Według mnie jest to "chory" przepis. Musisz jeszcze w tym piśmie uzasadnić do jakich celów będzie Tobie służył ten motorower. Nie wiem również jakie stawki obowiązują w Urzędzie Celnym
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?
DRKidlerr 2011-04-25 19:07:17
Przepraszam: Ma być 17 znaków VIN.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?
ats 2011-04-25 19:50:37
aha czyli rejesttracja nie wynosi ok 500 zł jak nie którzy mówili 2 lata tem tylko teraz dużo mniej tak
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?
konto usunięte 2011-04-25 21:01:34
Z tego co ja wiem w ubiegłym roku rejestracja skutera (kupionego w Polsce) kosztowała ok. 80 zł i ubezpieczenie w PZU (podobno najtańsze bez zniżek ponad 100 zł)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?
bullet 2014-05-10 23:30:49
Nierozumiem niektorych ludzi np pierwszy post "Aha jak jest panowie z motocyklem jeżeli kupię go z innego województwa to ile kosztuje zmiana tablicy na KLI ? i czy są jeszcze jakieś próbne rejestracje ??
Przeciez odpowiedz jest w google wystarczy wpisac krotkie zdanie.A wszelkie opłaty sa podawane z urzedow wiec gdzie tu sens rejestracji,logowania,pytania i czekania na odpowiedzi od ludzi? Szkoda zycia na takie odpowiedzi.
Aa jeszcze cos,pytajacy bedzie wiedział że ludzie pisza prawde..?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Rejestracja sprowadzonego skutera KOSZT ?
konto usunięte 2014-05-10 23:59:58
Bullet - Polecałabym zerknąć z którego roku jest ten temat:), poza tym samo pytanie nie bezsensowne - też pewnie, gdybym była zainteresowana wolałabym informację z pierwszej ręki, niż błądzenie po dziesiątkach portali.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in