Baner Baner
7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1205

Hyde Park

"Zamach w Smoleńsku"

berecik 2012-04-03 08:32:45
W dniu wczorajszym otrzymałem od swojego dobrego i cenionego przyjaciela do przeczytania bardzo ciekawą książkę. Za nim zabrałem się do jej czytania postanowiłem dowiedzieć się czegoś o jej autorze. Surfując w sieci nazwisko to kilkakrotnie zauważyłem, lecz nic wiele mi ono nie mówiło, sięgnąłem, więc do niezawodnej Wikipedii:
„Leszek Szymowski
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Leszek Szymowski ma na koncie najwięcej ujawnionych afer zarówno lokalnych jak i tych z udziałem najważniejszych polskich polityków. W "Gazecie Polskiej" opisywał kulisy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, oraz związki najważniejszych polskich polityków z mafią paliwową. Na łamach "Angory" ujawnił nieznane wcześniej okoliczności sprawy Krzysztofa Olewnika, kulisy zabójstw Marka Papały, Ireneusza Sekuły i Jacka Dębskiego. W tygodniku "Wprost" ujawnił kulisy "afery gruntowej", oraz związki detektywa Rutkowskiego z gangiem mokotowskim i gangiem obcinaczy palców. W 2011 roku ujawnił powiązania byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z aferą dotyczącą tajnych więzień CIA w Polsce. Po tej publikacji Ziobro zapowiedział wytoczenie mu procesu sądowego, jednak słowa nie dotrzymał i do sprawy sądowej nie doszło. W 2008 roku proces sądowy przeciwko dziennikarzowi zapowiadał również Radek Sikorski po tym jak Leszek Szymowski ujawnił w tygodniku "Wprost" informację na temat kompromitujących ministra, ściśle tajnych notatek Służby Kontrwywiadu Wojskowego.”…
Po godzinie 21 wziąłem do przeglądnięcia pożyczoną lekturę i zanim spojrzałem na zegar była godzina 24 i prawie połowa książki przeczytana.
Od tej lektury naprawdę trudno się oderwać. Dziś dokończę jej czytanie i zwrócę ją znajomemu, niech i inni dostąpią też tej przyjemności, bo ze pewne długo będzie krążyć po Limanowej.
Gorąco zachęcam , jeżeli ma ktoś możliwość do przeczytania tej książki. Proszę mi wierzyć. Warto to zrobić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "Zamach w Smoleńsku"
sheitacid 2012-04-03 10:00:02
Było dwóch autorów, lecz drugi zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Z tego co czyta się z tej książki wynika to, co teraz się pomału śledczy dowiadują. Też polecam tę książkę!!! Jest ona dostępna jedynie w księgarniach internetowych i bardzo rzadko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in