14°   dziś 14°   jutro
Sobota, 11 maja Iga, Ignacy, Franciszek, Filip, Mira, Władysław
1994

Tematy archiwalne

"romowie"... dla innych moresy jak kto woli...

Imhoteph 2010-08-18 22:47:48
Chciałbym poruszyć temat moresów w naszych okolicach ale nie tylko... o całą Polskę też w sumie chodzi :) Jest kilka podstawowych pytań dotyczących tego mnożącego się na potęgę problemu... 1. Dlaczego skoro są POLAKAMI bo mają obywatelstwo... nie wezmą sie do roboty tylko uczciwy Polak musi zapie**** na to żeby miało małe moresiątko co jeść... niech matka z ojcem sie nie wezmą do roboty... ja sie pytam DLACZEGO... skoro ma ku*** ręce i nogi niech zapie*** 2. normalny/uczciwy Polak z krwi i kości jak by wpadł w d€ji lub inne funansowe zobowiązania miałby poważne problemy żeby z nich wybrnąć... a taki "rom" gow** sobie z tego robi... przykładu nie trzeba podawać... ;> 3. dlaczego młode moresy chodzą w markowych ciuchach za kilkaset złotych... jak zwykły Polak musiałby nieżle kasą rozporządzać żeby sobie na to pozwolić... przypomne że taki młodociany "rom" nie pracuje :O :O :O WHY??? 4. nie mam więcej pytań... resztę pytań myślę że dopiszecie sami :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
Bogdan 2010-08-18 22:50:59
A co byś powiedział jakby rom miał pracę a Ty lub Twoje dzieci nie mogły znaleść pracy???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
Imhoteph 2010-08-18 22:53:58
bym sie wkur***
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
adzik 2010-08-18 23:31:11
A ja dodam jedno jeszcze pytanie. Dlaczego ci, o których tu mowa muszą egzystować w naszym kraju?? A skoro już muszą, to dlaczego nie podporządkują się do zasad u nas panujących, tylko muszą na siłę tworzyć swoje zasady?? Przecież gdyby od początku byli uczciwi i ok wobec Polaków, to wszystko mogłoby być w porządku. A potem jeszcze pretensje do Polaków mają. Dodam drugie pytanie: czy ten lud można zrozumieć??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
konto usunięte 2010-08-18 23:42:55
Dlaczego muszą egzystować? , A no bo jak jechali z Bangladeszu w stronę Europy to w roku 1964 komuniści zakazali im dalszej podrózy każąc im sie osiedlić, a że wtedy przejezdzali przez Limanową to musieli tu zostać :hihi:
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
konto usunięte 2010-08-18 23:45:16 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
adzik 2010-08-19 11:58:31
Ale w 1989 roku komunizm upadł. To dlaczego wtedy nie wyruszyli w dalszą podróż??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
adzik 2010-08-19 11:59:22
A w tej piosence jest sporo prawdy xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
konto usunięte 2010-08-19 12:24:21
Adzik, bo prawdziwych Cyganów w 1989 już nie było :hihi:
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
konto usunięte 2010-08-19 12:38:32
Adzik a przed 1964 było tak ;-) http://www.youtube.com/watch?v=lQnOQYffskY
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
konto usunięte 2010-08-19 16:13:34
.... BO NASZE Moresy maja ręce do dupy przywiązane i żadną robotą brudnych , śmierdzących łap sobie nie ubrudzą!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
hajduk41 2010-08-19 19:20:21
Kiedyś zapytałem młodą Romkę po gimnazjum, gdzie będziesz się dalej uczyć. Z goryczą powiedziała, że nikt jej na praktykę zawodowa nie przyjmie bo jest romką. Tak tez jest w Limanowej, stereotypy w rozkwicie!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
SALWADORE 2010-08-20 07:58:30
A widzicie jak bulwary są zaniedbane cały sezon robote by mieli koło naszego ślicznego zarośniętego potoczka roboty jest cho cho,wtedy kasa do roczki a nie tak jak teraz za frajer i z pretensjami o wszystko...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
adzik 2010-08-20 10:32:49
Dzięki qupa, zgadzam się z Tobą. A tak serio to inni przedmówcy tez mają rację. W Limanowej robota by się znalazła. Trzeba tylko chcieć. Chociaż nie powiem, JEDEN z nich pracuje w robotach interwencyjnych. Widziałem, jak goni z workiem i śmieci zbiera po ul. Piłsudskiego. Szkoda tylko, że jeden.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
Imhoteph 2010-08-20 22:27:28
dokladnie tak jak SALWADORE pisze... Mnie to aż szlag chce trafic jak rano jade do pracy i widze te spasione moresice które zaczepiają ludzi żeby kase wyzebrac ;/ DO ROBOTY sie brac a nie na gotowe
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
renesa 2010-08-22 20:31:19
a tak na boku, wiecie gdzie moresy trzymają kasę? w skarpetach!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
renesa 2010-08-22 20:37:52
piszę tak, bo gdy widzę, ile przegrywają na maszynach pieniędzy, to aż mnie coś trafia, siedzą smrody w knajpie, śmierdzi od nich, grają na przysłowiowych " jedynkach", nigdy nic nie wygrywają, zachowują się jak w chlewie, nie mówię o tym ich ciągłym przeklinaniu przez cały czas, siedzą w trójkę lub czwórkę, wyjmuję pieniądze z zaśmierdniętych skarpet i grają, a OPIEKA SPOŁECZNA "ładuje " im pieniążki do tych skarpet, żal. jak długo jeszcze musimy ich znosić!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
renesa 2010-08-22 20:39:57
a tak na boku, wiecie gdzie moresy trzymają kasę? w skarpetach!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
gerar 2010-08-25 15:15:35
renesa w majtkach tez trzymaja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
gerar 2010-08-25 16:00:00
ranesa Wiesz jakie jest jedno romskie przysłowie.Człowiek za krótko żyje żeby pracować
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: "romowie"... dla innych moresy jak kto woli...
ezu 2010-09-03 09:03:05 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in