14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
1203

Hyde Park

Pytanie o Mense

psychtransmed 2017-07-18 22:35:30
Co rozumiesz przez słowo "wiarygodny"???:)

Mensa nie udostępnia swoich testów, więc nie wiadomo, co w nich dokładnie się znajduje.

Każdy test psychologiczny mierzący inteligencję ma swoją teorię i normy, jego wynik świadczy o tym, jak wypadamy na tle grupy odniesienia.

Testy w internecie nie są nic warte, ponieważ nic nie wiemy ani o ich teorii ani o normach.

Każdy wynik musi uwzględniać tzw.błąd standardowy, więc coś takiego jak dokładna miara inteligencji nie istnieje, jest to przedział.

Na stronie Mensy można przeczytać, że jak ktoś chce zmierzyć swoje IQ to należy się udać do psychologa, który dysponuje testami, spełniającymi kryteria naukowe.

Zapraszam do Centrum psychologicznego Transmedica, gdzie takie testy się znajdują:)

www.transmedica24.pl

Pozdrawiam;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pytanie o Mense
furty 2017-07-20 16:28:03

Drodzy forumowicze mam do was pytanie, a mianowicie, czy wiecie na ile testy IQ organizowane przez Mense są wiarygodne? Fajnie by było dowiedzieć się ile naprawdę wynosi mój iloraz inteligencji, a wiem, że testom w internecie, za które trzeba płacić SMS-ami lepiej nie wierzyć:P. To zagadnienie zaczęło mnie nurtować

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in