12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

pytanie do wedkarzy

cyceron1 2010-08-18 23:51:08
Witam . mam pytanie na jakich zasadach sie wedkuje w polsce. wiem ze moge poczytac o tym na necie ale chcialbym aby ktos madry mi to wytlumczyl prosciej . I jak mam wyrobic karte wedkarska na terenie powitu lim. I jakie oplaty sie z tym wiaza. Dziekuje pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: pytanie do wedkarzy
konto usunięte 2010-08-19 00:29:48 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: pytanie do wedkarzy
loleklima 2010-08-19 07:27:30
a kto to jest wedkarz????...;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: pytanie do wedkarzy
dionelwa 2010-08-19 07:31:51
Limanowa Bogusław Rębisz Br. Czecha 5 Limanowa ul. Piłsudskiego 68/25 34-600 Limanowa e-mail: pzw_limanowa@op.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: pytanie do wedkarzy
smo 2010-08-19 12:52:00
Najprościej: Na bulwarach jest taki mały domek drewniany, tam w pierwsze czwartki miesiąca jest skarbik i zarząd klubu. Najlepiej jest to załatwiać w kwietniu bo są co czwartek wtedy. Zdaje się egzamin ustny ze znajomości regulaminu ( mała książeczka ok. 30str ). Opłata pierwsze wynosi coś koło 120 zł. Potem dostajesz papierek i idziesz do starostwa ( skarbnik skieruje ) tam składasz papiery i po 2-3 tygodniach masz karte wędkarską za którą płaci się chyba 40 zł jednorazowo. Co roku trzeba zapłacić członkostwo w klubie które wynosi coś ok 100 zł dla ucznia, 150 do 65 roku życia i 75 powyżej. Ceny mogły się zmienić, ale 7 lat temu tak to wyglądało. Wędkować można tylko w rejonie naszego klubu ( dostaje się wykaz dozwolonych łowisk ) Są limity na ryby co do ilości i wielkości jakie można zabrać na grilla, prowadzi się też rejestr połowu wpisując wszystkie złowione ryby, wielkość, wagę, miejsce i datę. Opłata roczna członka klubu to kilka różnych opłat, np. na zarybianie, utrzymanie zbiorników, na ochronę środowiska.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: pytanie do wedkarzy
Krystian69 2010-08-19 13:58:39
Pan Dudek zygmunta augusta 3/15 Jeżeli chcesz jeździć np na stawy w Brzeznej, albo do chełmca to nie trzeba mieć karty. Na Dunajec i inne rzeki tak. By wędkować w dawnym powiecie nowosądeckim to opłata roczna wynosi w granicach 350 złotych. A jak się chce wędkować w potokach górskich to jeszcze się opłaca coś ekstra. Wybierz się do tego Pana co wspomniałem i Ci wszystko ładnie wyjaśni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: pytanie do wedkarzy
cyceron1 2010-08-19 20:58:58
ok dzieki wszystkim a dla Ciebie loleklima mam bojowe zadanie odpowiedz sobie sam na swoje pytanie Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in