14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
2166

Wydarzenia

Psy 2 !!!

dyskryminator 2013-11-24 18:23:53
Nawiązując do tematu "Pies" załamałem się, po tym jak dziś rano przed moim domem zobaczyłem trzy bezpańskie psy, szukające pożywienia, płci odmiennej i może przygody. Pieski zdały się nie przejmować zajęciem miejsca na mojej posesji, nawet zakaz wjazdu nie zadziałał w ich przypadku, beztrosko i przyjaźnie machały ogonami najwyraźniej dając znak, że czas na małe co nieco, a że była to pora śniadaniowa przykro było mi patrzeć na głodne zwierzęta podczas gdy ja spożyłem już swoje co nieco. ( do Absolluta i Doradcy bliźniaka Kpiarza i całej reszty domyślaczy)- To co nieco, w moim przypadku nie było napojem alkoholowym ani żadną inną używką zmieniającą stan świadomości.
Po tym jak zrobiło mi się przykro odezwała się we mnie żyłka Mac Gyvera i postanowiłem zadziałać udając sie do sklepu w celu zakupu odpowiedniego pożywienia dla wygłodniałych zwierzaków, a że to dziś niedziela to nie było problemu ze znalezieniem otwartego sklepu.
Wracając z zakupami, z zadowoleniem myślałem o dobrym uczynku jaki z samego rana i to w niedziele zrobię bezinteresownie w kierunku biednych piesków.
Jednak uśmiech zadowolenia szybko zniknął z mojej twarzy gdy wysiadając z samochodu spojrzałem w stronę, gdzie miały znajdować się owe pieski. Nie było ich tam. Za to pozostawiły po sobie śmierdzącą niespodziankę, którą w milczeniu usuwałem, cicho klnąc pod nosem na przekorny los. Zostałem z kupą i z trzema kilogramami karmy dla psów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
bearchen 2013-11-24 18:29:41
W takim razie nie byly bezdomne i nie byly rowniez glodne :)).
Inaczej by sie nie mialy nawet z czego w*c. ;):-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-24 18:43:35
A już miałam napisać byś dzwonił po Stożka... ma do końca roku podpisaną umowe z UM wiec niech pracuje "społecznie" haha...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-24 18:53:53
Jurysdykcja UM nie sięga do miejsca mojego zamieszkania więc pozostaję sam na placu boju z problemem szwędających się zwierząt, w mieście z wielkim wysiłkiem "problemem" zainteresowały się służby weterynaryjne a poza jego obrębem co jest najlepszym rozwiązaniem na tego typu spotkania? Tutaj cały czas przebiega jakiś kundel, chcesz dać mu jeść to znika i pozostawia niemiłe pozostałości po swojej obecności, nie mówiąc o obsychających drzewkach, które nagminnie są obsikiwane przez czworonogi. Dawniej byli tacy, którzy nie musieli sie ukrywać z tym, że takie pieski wsadzało się do gara pozyskując w ten sposób świetnie wygrzewająca maść na różne dolegliwości. Teraz niestety taki czyn podpada pod znęcanie się nad zwierzętami i problem pozostaje nierozwiązany mimo. Pełno porzuconych psów i kotów, którzy znudzili się swoim właścicielom. Nikt nie chce utrzymywać bezpańskiej sfory psów i kotów, a kto powinien?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-24 18:57:46
No jak to kto? UM, gmina dana...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-24 19:25:01
Wniosek z tego wszystkiego taki, że każde zwierze powinno być zarejestrowane i przypisane do swojego właściciela.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
kinia434 2013-11-24 20:08:18
i nie było by problemow takich jak na obecną chwilę..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-24 20:46:52
Na obecną chwilę jednak najlepszym rozwiązaniem jest dobra znajomość z myśliwym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-24 21:03:01
dyskryminator- lepiej poproś o usunięcie tego komentarza... chciałbys byc pod ręką myśliwego?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-24 21:48:15
Lepiej pod ręką niż pod lufą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-24 22:00:14
Myślę, że bezpańskie psy i koty powinno się humanitarnie pozbawiać życia tak jak się to robi z innymi gatunkami zwierząt.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-24 22:06:38
dyskryminator- ale nie w ten sposób... przecież one czują... głód, chłód, samotnosc itd...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
kinia434 2013-11-24 22:09:54
@dyskryminator..czekałam aż z takim postem wyskoczysz..i wcale on mnie nie zdziwił.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-24 22:16:35
Zgadza się, usypiając, zwierzę przestanie czuć cokolwiek i zagrażać komukolwiek. To jedyne rozwiązanie jeśli nie ma w okolicy ośrodka, któremu za cel przyświeca pomoc zwierzętom w takich sytuacjach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
konto usunięte 2013-11-25 01:40:29
Ja kiedyś widziałem pod sądem 5 podobnych do siebie kundelków z tym, że każdy w innym kolorze. Pewnie wywodzą się z jednej matki. Razem plątają się po mieście, bo kilka chwil widziałem je w okolicach UM ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-25 11:01:32
dyskryminator- trzeba walczyć by na terenie powstało sronisko dla zwierząt lub domy tymczasowe...

Wiślak- widziałes pewno psy które za panem Kunickim chodzą, czasami jest ich 5 a innym razem mozna sie doliczyc i 20...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-25 19:08:52
Doriska ano trzeba walczyć, tylko ten front nie jest dla mnie. Na moje proste myślenie, najszybszym rozwiązaniem psiego problemu jest jednak pan myśliwy i drugi pan zajmujący się przetwarzaniem.
Ty jednak możesz podjąć tą walkę i niczym Violetta Villas przygarniać bezdomne psiaki dając im schronienie i bezpieczeństwo, z dala od myśliwych i panów przetwarzających. A nuż to zajęcie da Ci satysfakcję i będziesz w końcu szczęśliwa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-25 19:11:04
Kinia próbowałem Cię zaskoczyć ale cały misterny plan w pi....du.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-25 19:20:01
dyskryminator- a czy ktos powiedział ze nie jestem szczesliwa??? co do Pani Wioletty.W. daj spokój, o zmarłych sie źle nie mówi a co do piesków- nie byłabym w stanie tyle przygarnąć. Mam jednego i wiem jaki to jest obowiązek...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-25 20:09:43
Ja tak napisałem, wyczuwam to siłą mentalną.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-25 20:20:40
To masz złe przeczucie... Jestem szczesliwa a los psiaków mnie interesuje bo to żywe stworzenia które czują...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
konto usunięte 2013-11-25 20:34:02
@Wislak, musi to jakieś urzędowe psy, skoro po urzędach chodzą?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-25 20:42:36
Doriska, zgodzę się z Tobą, że zwierzęta czują. W Emiratach Arabskich są bardzo drogie steki z krów chowanych bezstresowo, są pojone piwem, klasyczna muzyka z głośników umila im żywot, którego końcem jest humanitarna śmierć. Różnica pomiędzy mięsem ze zwykłej jałówki a tej krówki wyborowej jest kolosalna i nie trzeba być smakoszem aby ją wyczuć.
To tak na boku, a teraz powiedz mi co jest lepsze dla tego wygłodniałego psiaka, za którym chodzisz? Marznięcie, wyziębienie, choroby; czy śmierć?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
Doriska 2013-11-25 21:04:19
Odpowiem inaczej: wyłapanie go pezez nieudolnego weterynarza bo ma ku temu sprzęt, odrobaczenie, zrobienie badań i szukanie mu domku, bo psiak jest naprawde ładny...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
konto usunięte 2013-11-25 21:16:12
dyskryminator mam nadzieję że te psy zrobiły przynajmniej "zdrowe kupki" haha
siły mentalne aż strach się bać 8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
konto usunięte 2013-11-26 17:55:48
Przy takim poście wychodzi właśnie, jak niektórym naprawdę zależy na losie zwierząt.
W zetknięciu z ciężką i stanowczą opinią, buńczuczni obrońcy zwierząt, które przecież "czują", "cierpią", "potrzebują naszego uczucia" i ble ble ble itp. siedzą cichutko, jak myszki.
DRODZY MIŁOŚNICY I WIELBICIELE ZWIERZACZKÓW - DLA ZROZUMIENIA PAN DYSKRYMINATOR PROPONUJE ZASTRZELIĆ PIESKI - ZA-STRZE-LIĆ, Z-A-S-T-R-Z-E-L-I-Ć - DOTARŁO???

Teraz macie okazje walczyć, bronić i moralizować, ale, jak widzę nikt do tego się nie garnie. W końcu przecież lepiej znowu obsmarowywać Weterynarza, na innym poście Moderatora bądź Urzędników itd. i dalej twierdzić, że tak naprawdę chodzi o zwierzęta.

Jak to już w innym temacie próbował pokazać Czarnywdowiec - Błahe tematy są proste, przyjemne, nikt z nich nie rozlicza. Wystarczy przecież być "eko" przez monitor i umoralniać wszystkich wokół. Gorzej jest, gdy trzeba naprawdę zaprezentować i umotywować swoje zdanie.

Dyskryminator -
Zabicie psa to ostateczność. Nie jestem z tych co żyją w "świecie" ala Wilfred, ale bezpodstawne uśpienie uważam za barbarzyństwo, dotyczy to również zabicia szczeniąt z "niechcianego" miotu, czy nawet samej kastracji, która jest bardzo popularna (i to w szczególności u tych, którym najbardziej wydaje się, że kochają zwierzęta).
Uważam, że zamiast zajmować się psami powinniśmy jak najszybciej zacząć zwracać uwagę co się dzieje z dziczyzną na naszym terenie. Tutaj i to w trybie natychmiastowym przydałyby się wylęgarnie, schroniska rezerwaty, jednym słowem wszystko co pozwoli, że za kilka lat zobaczymy jeszcze dziką kaczkę, zająca, sarnę czy inne dzikie zwierzęta zamieszkujące JESZCZE nasze tereny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-26 20:22:31
Dokładnie, po co komu temat zawszonego kundla jak ten problem w porównaniu z malejącą populacją gatunków fauny jest znikomy.
Wszystko jest potrzebne co ma siłę do tego aby żyć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
averynicegirl 2013-11-26 22:09:43
Zastanawialiście się jaki wpływ na liczebność dzikich zwierząt w okolicy mają myśliwi?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Psy 2 !!!
dyskryminator 2013-11-28 22:30:18
Na pewno bardziej korzystniejszy od kłusowników. Myśliwy wie, które zwierzę może odstrzelić i o jakim czasie, kłusownik bierze wszystko co wpadnie w sidła. Jeśli chodzi o bezpańskie psy to tych zdecydowanie przybywa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in