10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
2168

Wydarzenia

Przyszowa - smród nr 3.

PRN 2015-09-17 13:01:36
W dniu dzisiejszym ekipa budowlana przystąpiła do rozbiórki DOMU PARAFIALNEGO. Głównym koordynatorem jest Radny Biedroń. Dlaczego o planach rozbiórki i przebudowie wiedzą nieliczni. Parafianie którzy budowali ten budynek, a w czasach głębokiej komuny kobiety obroniły go przez upaństwowieniem muszą dowiadywać się o tym fakcie za pośrednictwem portalu. No cóż, a co to głupków obchodzi. Na ogłoszeniach parafialnych trzeba podać tyle innych ważnych rzeczy. Byłby prawdziwy cud, gdyby Proboszcz planował inwestycję i od roku co niedziela nie wołał o kasę. W taki cud to nikt tu nie wierzy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
ALUN 2015-09-17 14:22:58
Przyszowa ma szczęście do działaczy, którzy zrobią wszystko dla jej dobra – ho, ho. Działają często te same osoby od lat. Społecznikiem to trzeba się urodzić. Tuż po wojnie chętnie dzielili się „pańskim polem”. W czasach głębokiej komuny w jedną noc tak zadziałali, że Gromadzka Rada w Przyszowej została zamieniona na urząd Gminy w Łukowicy. Działało kółko rolnicze, były maszyny – udziałowcami byli wszyscy mieszkańcy. Kółko zostało przejęte. Maszyny zniknęły- nie wtajemniczeni kupili za symboliczną złotówkę. Dwa lata temu kółko wypowiedziało umowę poprzedniemu najemcy, który dzierżawił go chyba z 20 lat. Dziadował to fakt, ale za najem płacił regularnie, podobno więcej niż obecny najemca - mąż wpływowej żony . Chłop miał prawo pierwokupu. Musiał się wyprowadzić. Nie chciał. ,miał żal – twierdził, że za cienki Bolek „ żeby takim szychom dać radę. Gdzie logika .??? A jakże jest. Obecnie jest kilku właścicieli kółka w tym Radny Biedroń. Kółka rolnicze działają tak, że można je sprzedać pod warunkiem, że pieniądze zostaną przeznaczone na cele społeczne. Cel społeczny jest- odbudowa Domu Parafialnego. Mówi się, że inwestor da na budowę DOMU PARAFIALNEGO. Po pierwsze nie da, ponieważ będą to pieniądze za nabycie kółka rolniczego. Po drugie jaka to będzie kwota – 100 tys., bo o takiej kwocie się mówi. HA, HA, HA!!!!!. Czy będzie przetarg? Nie sądzę, niedługo mamy wybory. PSL ma marne szanse. Żeby zaklepać sprzedaż kółka rolniczego trzeba mieć chody, a tych mam nadzieję wkrótce zabraknie. Poza tym po co przepłacać.
Czy Radny Biedroń i spółka działają szlachetnie? Odpowiem nie . Każda nieruchomość ma wartość rynkową. Gdyby porównać ceny w rynku, to można się spodziewać, że ktoś mógłby zapłacić 500 tysięcy. Dlaczego więc krąży kwota 100 tys. Co zresztą???. No właśnie.
Przekazując pieniądze za kółko rolnicze nie robią tego we własnym imieniu. Kółko było własnością całej wsi.
Inwestor załatwił już wszystkich mieszkańców, załatwił zniesienie 50 m strefy ochronnej przy cmentarzu, załatwił zniesienie 6 m strefy ochronnej od drogi gminnej, załatwił opinię u konserwatora zabytków .Załatwia od miesiąca pozwolenie na budowę z ominięciem wszystkich przepisów. Czy pomagała mu żona ???? Czy wpływali na podejmujących decyzję??? Nie wiem. Byli na plebani – to fakt. No cóż jak się ma wpływową żonę widocznie można więcej.

Sorry taką mamy elitę.!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
maja56 2015-09-17 15:00:58
Do wiadomości tych co głosowali na plebanii.
Podjęte uchwały zostały już złożone w Starostwie. Mówią, że nawet trochę wcześniej niż odbyło się zebranie. Ha, HA, Ale Was załatwili na cacy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
PRN 2015-09-17 15:09:12
Dyskusja o wodzie miała charakter informacyjny . W barze woda jest i inwestor podepnie ja do myjni i całego obiektu i głupim ludziom nic do tego. Dla zmyłki inwestor tuz przy cmentarzu wybudował studnię. Strefa ochronna na budowę studni od cmentarza to 150 m. Może tą wodą umyjemy sobie główkę u fryzjera lub samochód??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
ALUN 2015-09-17 15:43:39
Dzisiaj sołtys zwołuje zebranie. Zbuntowali się sąsiedzi. Sołtys informuje tak żeby jak najmniej osób przyszło ( ZEBRANIE O 19 w ŚWIETLICY ). Mają złożyć wniosek do przewodniczącej Sejmiku Małopolskiego żeby „załatwiła” wodę. Ha. ha. ha. Tak chcą Was urobić. Zaopatrzenie mieszkańców w wodę to obowiązek gminy. Pani Przewodnicząca jeśli coś robi to nie robi to społecznie tylko w ramach obowiązków za które jej płacą !!!

Czy proboszcz jako administrator cmentarza podjął kroki prawne, aby wyjaśnić dlaczego zniknęła 50 m strefa ochronna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
ZdzisiuKrecina 2015-09-17 15:46:56
Zburzą DOM PARAFIALNY a dwa Januszki w trzy dni go odbudują.:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
zenek1 2015-09-17 16:26:17
A p.Wójt rączki umyła ---, nie moja wina "mnie bardzo zależało by działki należały do Przyszowej ,by można było wybudować rynek , to są jej słowa ".Zrobiłam wszystko...."..OBŁUDA!!!!!!!!!!! PRZYSZOWIANIE TAK WAS OSZUKANO !!!!!!!! i DALEJ TO TRWA !!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
ZdzisiuKrecina 2015-09-18 08:34:02
A janek Gajda - moja wina, moja wina, majteczki w kropeczki, moja wina, majteczki w kropeczki :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
royski 2015-09-19 09:31:35
a mnie ciekawi skąd pieniądze na remont domu parafialnego, o której to inwestycji nawet się Jasiu na ogłoszeniach nie zająknął,,, czyżby znalazł się bogaty sponsor ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa - smród nr 3.
konto usunięte 2015-09-19 11:51:12
a ja wam mówię, że proboszcz buduje mieszkanie uchodźcom z Syrii:) to przykład miłosierdzia chrześcijańskiego, a my tu wietrzymy jakies ciemne interesy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in