9°   dziś 6°   jutro
Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech
2168

Wydarzenia

Przyszowa a rynek

konto usunięte 2015-04-09 08:17:03
Rynek w Przyszowej to dobry pomysł, uporządkuje jej centrum, umożliwi powstanie sklepów, może kawiarni, przyciągnie ludzi… no a przede wszystkim, z naszych oczy zniknie ten obecny brzydki widok. Wieś zyska, Przyszowianie zyskają, Urząd Gminy popiera, GS też. I niby wszystko okey, niby GS chce sprzedać działkę, a Gmina kupić, ale jakoś nie mogą w tej sprawie dojść do porozumienia. Dlaczego? Czy Gmina daje za działkę za mało, a może to GS żąda zbyt dużo? Może GS, który wie że ta działka ma dla rynku duże znaczenie, to chce sprzedać tak drogo by uratować swoje finanse? Moim zdaniem, jeżeli funkcjonuje się we wsi tak długo jak GS, jeżeli praktycznie żyje się z jej mieszkańców, to może warto spojrzeć na tę działkę, nie tylko jak na ostatnią cytrynę, z której należy wycisnąć ile się da, ale należy też zauważyć jej wartość społeczną, to że jest kluczem do pozytywnych zmian jakie mogą rozpocząć się w Przyszowej. Czy wizytówką Przyszowej ma być to, co widać na Facebooku GSu ? Weźcie to pod uwagę i w końcu dogadajcie się, niech mieszkańcy Przyszowej i przyjezdni mają szansę na lepsze widoki niż ten ponury obecny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-09 16:26:16
Popieram , z całego serca popieram, nareszcie ktoś ,komu leży na sercu dobro i wygląd Przyszowej ,podjął ciekawy temat .Ten teren kiedyś był własnością Przyszowej i powinien po latach i po wykupie przez U .Gminy stanowić CENTRUM WSI PRZYSZOWA , a kiedyś docelowo RYNEK .To miejsce z którego mogą korzystać w przyszłości ,miejscowi ,przyjezdni ,gdzie można utworzyc i posadowić ciekawe obiekty , budynki ,parkingi itp.nada Przyszowej blasku ,gminię upiększy i podniesie jej walory agroturystyczne. Potrzeba tylko dobrej woli ,mam nadzieię ,że tej nie braknie zarówno kierownictwu G.S -Władzom Urzędu Gminy (Pani WÓJT) i mieszkańcom Przyszowej .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
123 2015-04-09 22:07:25
Bardzo dobry pomysł. Myślę że wszyscy mieszkańcy popierają tę inicjatywę i czekamy na finalizację tego pomysłu. Miejmy nadzieję, że Pani Wójt stanie na wysokości zadania i zrobi wreszcie coś dla Przyszowej i pokaże, że wyborcy z Przyszowej są tyle samo warci co z Łukowicy... Strach pomyśleć co będzie jak teren trafi w prywatne ręce i zostanie zamknięty dla mieszkańców. PANI WÓJT LICZYMY NA PANIĄ!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-10 07:52:27
Mam nadzieję, że Pani Wójt ( do której mam szereg zastrzeżeń i na którą nie głosowałem!) nie zapomina o tym, że jej Urząd reprezentuje i ma dbać o rozwój nie tylko jednej miejscowości. Przyszowa ma szansę na zmiany, mieszkańcy chcą tych zmian, ale trzeba im pomóc!. Pani Wójt, najwyższy czas podjąć zdecydowane działania i nie tłumaczyć się brakiem pieniędzy. Wszyscy wiemy , że mieszkamy w najbiedniejszej Gminie i Pani, rządząca od ponad 30 lat, też o tym wie . Może nadszedł już najwyższy czas by zacząć pracować na zmianę tych statystyk? W końcu Pani bardzo wysokie zarobki do czegoś chyba zobowiązują? Zwracam się do wszystkich, którym leży na sercu dobro Przyszowej, dajcie szansę tej wsi, jej mieszkańcom i tym młodym, i tym starszym. Piszcie słowa poparcia dla tej inicjatywy. Może Pani Wójt, Urząd i GS w końcu zaczną działać by zgodnie i pozytywnie dla naszej wsi zamknąć temat działki i rynku w Przyszowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-11 13:29:09
Nie mieszkam już w Przyszowej ale rynek wygląda tak samo jak za mojego dzieciństwa czyli jakieś 20 lat temu :D Większość miast, miasteczek i wsi ma swoje ładne rynki z ławkami. W Przyszowej został tylko bar, GS i 2 śliczne składy budowlane. Jeden swoim wyglądem przebija drugi ;-) Cały hadel powinien zostać wyniesiony po za centrum!!! CENTRUM WSI DLA WSI !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
royski 2015-04-11 16:26:47
Centrum Przyszowej wygląda paskudnie, to fakt, który chyba nie podlega dyskusji. Dwa składy budowlane, sypiący się budynek baru i sklep nie grzeszący urodą. Nie chcę być złym prorokiem, ale znając życie i "osiągnięcia" Pani Wójt śmiem twierdzić, że teren przejdzie w prywatne ręce - wtedy dopiero będzie uroczo. Wszystkie wsie wokół pięknieją, na rewitalizację centrum wsi można dostać spore dofinansowanie z UE, tymczasem władze gminne mają Przyszową głęboko w poważaniu. Jeszcze brakuje, żeby proboszcz zrealizował swój plan i na miejscu kiosku ruchu postawil kaplicę cmentarną, wtedy to jeszcze krematorium będzie można w rynku postawić
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
forfiter 2015-04-11 20:24:50
Przez kilkadziesiąt lat nikt się nie odzywał a teraz nagle się obudzili że wieś potrzebuje rynku jak kania dżdżu.

I gmina ma święty obowiązek ten rynek sprawić mimo że nie ma gruntu, no ale łobywatele tegło kcom.

Ale jak już zrobi gmina ten rynek to się okaże że jak w innych miejscowościach- w Rynku wszystko droższe.

To się dopiero łobywatele bedom buntowali.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-11 20:53:33
forfiter,

W Przyszowej mieszkają zacni mieszkańcy ,znający swoje prawa i szanujący swą miejscowość.Naśmiewając i pisząc o nas z taką pogardą wystawiłeś sobie świadectwo , nie wiem gdzie mieszkasz ,ale postaraj się nazwać w swojej miejscowości , swoich tak pogardliwie ,od Przyszowej WARA!!!!!!!!.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
forfiter 2015-04-11 21:14:05
Widzisz, ja nie mam nic przeciw Rynkowi w tej miejscowości. Wręcz przeciwnie- nie mam nic naprzeciwko.
A zacnych mieszkańców tejże miejscowości poważam i lubię chociaż nie mam takiego obowiązku.
Ale skoro tak ładnie prosisz włodarza gminy o urządzenie rynku to przypomnijmy jak pisałeś tudzież onegdaj :

"Ktoś po tych " latach tłustych" w.g Pani Wójt ,będzie musiał sporo się natrudzić ,by wyprowadzić gminę "na prostą" , drogi z których wyrasta trawa (asfaltowe) , brak odśnieżania (brak pieniędzy, to tłumaczenie P.Wójt),jednak na imprezy dziwnym trafem pieniądze są. Boisko sportowe w Przyszowej (likwidacja) to PORAŻKA , to wyeliminowanie (niedługo) Krokusa z A klasy .Brak sanitariatów ,przyjezdny ma tylko "krzaki",a o rynku w Przyszowej -marzenie ! Przed wyborami P.Wójt tak obiecywała "rynek w Przyszowej to już sprawa pewna" -Przyszowiacy powinni pytać codziennie P.Wójt "co z tym rynkiem " ,kiedy zostaną zakupione samochody dla Strażaków w Stroniu, Przyszowej ,Swidniku ,Jastrzębiu i Młyńczyskach, przecie tym też się należą .Głosowali na P.Wójt.-oni nie mają paliwa do samochodów!Skoro Gmina jest taka biedna to może przyłączyć się do kogoś bogatszego ,lub znającego zasady gospodarowania.A przy ognisku palonym przez P.Wójt grzeją się swojacy i jest im ciepło.Pozdrawiam

2014-11-24 19:43:08"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-12 08:43:31
forfiter,

ja nie mam sklerozy ,wiem co piszę i czego się domagam .Jako mieszkaniec Przyszowej ,jednak pragnę ,by moja miejscowość nie odstraszała,lecz by była wizytówką Gminy łukowica i pięknej limanowszczyzny.Proszenie jest dobrą cechą i warto prosić ,by osiągnąć cel .Cieszy to ,że popierasz inicjatywę przyszowian .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
123 2015-04-12 09:42:32
Miejmy nadzieje że Prezes GS zrobi coś dla Przyszowej - przecież tyle lat funkcjonują i żyją między innymi dzięki mieszkańcom Przyszowej. Panie Prezesie wszystko zależy od Pana !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-13 14:47:58
Tak czytam i czytam, i myślę sobie, że gdzie dwóch się kłóci tam trzeci skorzysta. A tym trzecim jest osoba ( która niezłe dojścia ma), która sprzątnie tę działkę sprzed nosa mieszkańcom i wybuduje „coś” z zyskiem dla siebie , a nie dla Przyszowej. Cóż, Gmina ma taką Wójtową jaką wybrano, pomimo braku informacji o jej programie, pomimo totalnej porażki jej 30-letnich rządów. Teraz należy jednak zmobilizować władzę by zakupiła działkę, a Pan Prezes GS by rozsądnie ją sprzedał. Pani Wójt, Panie Prezesie stańcie na wysokości zadania!!!

Forfiter czy tak w szkole uczyli pisać ? Jakąś pseudo gwarą, albo pseudo staropolszczyzną? A może zbyt często bywało się na wagarach?l
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-14 06:49:45
To pachnie PRlem ,można wejść w posiadanie działek -tu jest wiele niejasności-,można swoją niegospodarność tłumaczyć "my chcemy",ale czy przy wyjaśnianiu problemu i po pokazaniu wielu niejasności ,KTOŚ wzrok będzie miał skierowany "na buty ,czy mam je czyste",bo w oczy już nie da rady popatrzeć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
vera 2015-04-14 19:29:54
A ja się pytam.... gdzie Przyszowa miała Panią Wójt choćby podczas wyborów???????... Wyniki mówiły same za siebie.... Przyszowa po prostu nie głosowała na Panią Wójt... a teraz wielce szukają w niej sprzymierzeńca..... Odkąd pamiętam Przyszowa była anty do Pani wójt... a teraz chcą nie wiadomo czego...
A co do parkingu koscielnego i prywatnych inwestorów... to zapytałabym proboszcza co sie stało z gruntem po prawej stronie drogi na Długołękę - czyli przy kosciele... byłby tam przecież piękny parking - prawda????.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
vsuchyv 2015-04-14 19:52:34
Po paru artykułach ,które zostały zamieszczone w serwisie limanowa.in na temat Gminy Łukowica, władze owej gminy podają coraz mniej informacji na swojej oficjalnej stronie internetowej, a co ważniejsze niektóre po prostu usuwają. Np. niedawno była podana informacja o V sesji Rady Gminy i o tym, że protokoły z poprzednich sesji są dostępne do wglądu w siedzibie gminy, dziś już tej informacji nie ma. Dlaczego ta wiadomość została usunięta? Napisałem e mail do Gminy czy możliwe jest przesłanie protokołów drogą elektroniczną, ponieważ w obecnej chwili nie mogę osobiście wstawić się w siedzibie Gminy, nawet nie potrafili odpisać. Tak obecne Władze Gminy szanują ich mieszkańców. Dawniej każdy protokół był podawany na stronie internetowej, a teraz czemu je ukrywają?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-15 21:56:20
16 .04 Walne w G .S , Łukowica , powinny zapaść ważne decyzje odnośnie działek .Przekonamy się jakie rozwiązania zostaną podjęte , czy KTOŚ z decydentów ma na sercu dobro wsi Przyszowa, jej mieszkańców ,czy zwycięży tylko interes..........????????????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-16 08:14:43
Jeżeli decyzje zostaną podjęte, to mam nadzieje, że zostaną także upublicznione. No i wówczas może dowiemy się kto będzie mógł kupić działkę, którą tak bardzo jest zainteresowana Przyszowa. Mam też nadzieję , że na walnym zebraniu zostanie podana rzeczywista sytuacja prawna tej działki, co to raz w dokumentach nie jest zabudowana , a potem nagle stoi na niej sklep! Ciekawi mnie także i to, skąd wzięła się i jakie ma układy osoba fizyczna , której tę działkę chce się sprzedać. Wszystko co się dzieje wokół tej działki jest bardzo interesujące. Na szczęście istnieją jeszcze w naszym kraju instytucje, które takie transakcje kontrolują.
vsuchyw niech nie dziwi Cię zachowanie urzędu rządzonego przez tę samą osobę tak długo, zatrudniająca rodzinę itd. Widocznie zasady jawności wynikające z obowiązujących u nas przepisów, czy też zasady dostępności do informacji publicznej są Pani Wójt i jej pracownikom nieznane.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-16 09:41:21
Zbych1 - Czyżby osobą fizyczną o której piszesz byli Państwo N. którzy prowadzą swoją działalność również w okolicach rynku w Przyszowej??? Jeżeli jest prawdą co piszesz, że teren ten ma mocno niejasną sytuację prawną, a dodatkowo zakupem mocno zainteresowani są mieszkańcy ( powołana grupa wsparcia oraz z tego co wiem już kilka zebrań wiejskich poświęconych tej sprawie) i gmina, a także pewne osoby fizyczne to mamy ładny pasztet :D

Swoją drogą jeżeli jest to prawdą i faktycznie chodzi o Panią N. to zauważam ogromny konflikt interesów ze względu na zajmowane przez nią stanowisko ( nadmienię iż to dzięki naszym głosom jest na swoim stanowisku - w Przyszowej tych głosów na jej kandydaturę było naprawdę sporo)

Mocno zastanawia mniej jak to jest możliwe że teren który jeszcze w latach 90 był własnością gminy nagle znalazł się w prywatnych rękach???? Był już na niego jakiś przetarg? Zresztą kto normalny pozwoliłby na sprzedaż centrum wsi???

Panie Sołtysie co Pan zrobił w tej sprawie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-16 10:08:41
Abi38 ,
Pewnie dużo wiesz , a w każdej "bajce" jest część prawdy .Twój tok myślenia jest najbardziej prawidłowy i właściwy .Martwi tylko to,że pomimo dobrych chęci ,obietnic i zapewnień ,wracamy do stwierdzenia.DOBRYMI CHĘCIAMI PIEKŁO JEST WYBRUKOWANE!!. Sprawy społeczne zostają na boku ,liczy się tylko PRYWATA!!!!!!!
A MOŻE W PEWNEJ CHWILI WRÓCI ROZSĄDEK -OBY.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-16 11:45:52
zenek1 - Szczerze mówiąc wiem prawdopodobnie tyle co wszyscy. Wbrew pozorom bardzo dużo plotek krąży po Przyszowej, Limanowej i gminie Łukowica. Nie wiem ile z tego to prawda ale mam wielką nadzieję że większość to tylko plotki. Z drugiej jednak strony podobno w każdej plotce jest ziarenko prawdy, a wtedy należy wszystkich bardzo dokładnie rozliczyć z ich postępowania.

Ze swojej strony trzymam kciuki za grupę która działa w sprawie zakupu tej nieruchomości przez gminę. Wiem że to jest jedyne słuszne rozwiązanie !!!

Szczerze mówiąc strasznie wkurza mnie jeżeli ktoś, coś za czyimiś plecami chce załatwić!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-16 14:59:14
abi38 - właśnie o tej osobie myślę. Przeraża mnie też fakt, że GS, Gmina potrafią tak mataczyć. Czy myślą, że uda się i tym razem, że nikt nie patrzy im na ręce? Czy GS nie boi się, że w końcu ktoś dokładniej przyglądnie się ich papierom? I może GS wyjaśni dlaczego dopiero niedawno zadbano o wpis tej działki do Księgi Wieczystej?
Szokujące były dla mnie wyniki wyborów na wójta i ciągle się zastanawiam jak to się dzieje, że wybiera się osobę, która nie zrobiła nic konkretnego przez ponad 30 lat. Pani Wójt, wyborcy żądają ( nie proszą) od Pani działania. Czas już wyjść z tego marazmu, czas wziąć się do pracy, czas przestać myśleć, że jakoś się przetrwa do kolejnych wyborów. Czas pokazać, że w obecnej sprawie , o którą tak walczy Przyszowa, ma Pani charakter . Panie Prezesie GS , Pana działalność też zobowiązuje wobec Przyszowej. No, a przede wszystkim, pamiętajcie Państwo, nic nie jest wieczne, nawet piastowany urząd czy funkcja, czy stanowisko- to zawsze można stracić prędzej albo później... Może zatem warto się porozumieć i zostawić w pamięci Przyszowian dobre wspomnienie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-16 15:25:29
"Może zatem warto się porozumieć i zostawić w pamięci Przyszowian dobre wspomnienie." - POPIERAM TE SŁOWA W 100% !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-16 15:31:10
Zych1 - TYM RAZEM NIC SIĘ NIE UDA ZAMATACZYĆ !!! Liczę że GS podejmie dzisiaj jedyną słuszną decyzję. W przeciwnym razie proponuję bojkot GS i wszystkich zainteresowanych zakupem poprzez brak zakupów w tych punktach :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-16 15:33:14
Zych1 - TYM RAZEM NIC SIĘ NIE UDA ZAMATACZYĆ !!! Liczę że GS podejmie dzisiaj jedyną słuszną decyzję. W przeciwnym razie proponuję bojkot GS i wszystkich zainteresowanych zakupem poprzez brak zakupów w tych punktach :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-16 15:35:22
abi38 - JESTEM W 100% ZA BOJKOTEM !!! Chociaż szkoda bo lubiłem kupować ten orkiszowy z piekarni GS. Zobaczymy co stanie się do jutra ....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
vsuchyv 2015-04-16 22:32:28
Posiada ktoś już jakieś informacje o decyzjach jakie zapadły na wspominanym walnym zebraniu GS?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-17 11:57:23
Słyszałem, że działka ma być sprzedana w postępowaniu przetargowym. Czekam na potwierdzenie tej informacji. A jeśli przetarg,to Przyszowianie już dopilnują by odbył się zgodnie z przepisami prawa i procedurami , które mam nadzieję GS ma. A zasada jawności będzie nam w tym „ patrzeniu na ręce” bardzo pomagać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-17 14:15:26
Przykrym jest to ,że Pan Prezes G.S u kłamał ,na spotkaniach z mieszkańcami Przyszowej zapewniał "mam żonę z Przyszowej i bardzo chcę Wam pomóc " , zastanawia jeszcze to ,czy górę nad czystością sprawy , wziął układ "Świdnicki" ,P .prezes -Pani .N .,to musi zastanawiać .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-17 14:37:07
Nie do końca rozumiem. Prezes albo jest nie doinformowany albo jest idio..... Jeżeli faktycznie okaże się, gmina sprzedała działkę kiedyś tam ale bez baru to formalnie bar nadal należy do gminy i pieniądze za niego należą się gminie !!! Mam nadzieję że sprawą zajmą się organy ścigania i sąd który to rozstrzygnie. Jeżeli nawet pieniądze za sprzedaż rozejdą się między panie na odprawy na emeryturkę to szanowni Państwo jest coś takiego jak odpowiedzialność materialna zarządu..... No nie wiem spore ryzyko stracić swój prywatny majątek żeby komuś pomóc w zakupie....B)

JA OD DZISIAJ NIE KUPUJĘ NIC W GS !!!!!!!!! BOJKOT !!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
royski 2015-04-17 18:52:51
chyba pora zacząc zbierać odpisy pod wnioskiem o referendum za odwołaniem Pani Wójt
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-17 19:58:03
To powinno nastąpić szybko , jednak postaramy się przekonać osoby uczestniczące w przetargu ,a te mogą wykazać się mądrością i zrozumieniem woli mieszkańców.Jeśli komuś dobro i cel społeczny jest zrozumiały ,to pewnie tak postąpi .Postaramy się dotrzeć do wszystkich zainteresowanych , a pokazanie i przedstawienie tej ważnej
sprawy odbije się echem DALEKO. Popieramy działania Grupy Inicjatywnej , trzymajcie się mocno i macie nasze poparcie .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
vsuchyv 2015-04-17 20:49:59
Jak możemy wesprzeć akcję?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
forfiter 2015-04-17 21:08:02
To będzie w końcu ten rynek czy nie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
forfiter 2015-04-17 21:10:50
Jedyna nadzieja żeby był to wybrać Dudę na prezydenta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-17 22:37:57
Pewnie będzie i tobie złośliwości ubędzie ,a rozumu przybędzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
123 2015-04-18 12:57:19
Swoją drogą skoro GS sprzedaje jedną z ostatnich działek i dalej jest w tarapatach finansowych to tylko pozazdrościć takiej księgowości jaką ma GS !!!.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-18 13:38:37
Może faktycznie należy prześwietlić finanse G.S u ,zbadać ich rozliczenia finansowe ,skąd takie zadłużenie i skąd takie parcie na KASĘ??????, kto chce się jeszcze obłowić ,lub ukryć swoją niegospodarność ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-18 14:40:05
royski - niestety muszę nie zgodzić się z Twoją opinią na temat odwołania Pani Wójt. Można mieć do niej wiele zastrzeżeń, jednak w tym przypadku chce pomóc Przyszowej. Jeżeli faktycznie sprawa baru jest nie uregulowana i należy on do gminy to cała nadzieja w Pani Wójt. Liczymy na Panią !!!

Odnośnie bojkotu GS - był dzisiaj u nas na osiedlu kierowca z chlebem ale odjechał z kwitkiem BOJKOT!!!!:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-18 14:49:52
zenek1 - Szczerze mówiąc to najbardziej dziwie się członkom i pracownikom GS. Jak można dać się aż tak bardzo robić w balona. Jedynym ratunkiem dla was była sprzedaż tej działki Gminie - pozwoliłoby to uniknąć dochodzenia kto jest właścicielem baru ( W wycenie stanowi on 3/4 wartości całego terenu - w przypadku przegranej 3/4 pieniędzy i tak trafi do kasy gminy), dodatkowo pozwoli to zachować wasze miejsca pracy zarówno w Przyszowej jak i w piekarni w Łukowicy. Plotki noszą że inwestor który tak bardzo miesza chce tam budować B... ( żółty sklep). W momencie sprzedaży tego terenu możecie zatem zamykać sklep w Przyszowej i piekarnie w Łukowicy bo chyba nie liczycie że ( żółty sklep) pozwoli wam tam sprzedawać swoje produkty. ŻAL MI WAS !!!!

BOJKOT GS PRZYSZOWA!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-18 15:00:11
abi 38
Wiedz ,że "mamona" odebrała rozum niejednemu ,i pewnie teraz blask złota pomieszał rozumy .Z mojego osiedla też dostarczyciel chleba odjechał z kwitkiem .BOJKOT!!!!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-18 15:04:27
Często kupowaliśmy tam w niedzielę jadąc do rodziny. Od dzisiaj solidarnie z Przyszowianami już tam nasza noga nie postanie. Dodatkowo będę o to prosił każdego z członków mojej rodziny nadal mieszkających w Przyszowej. Chyba zawsze tam robili zakupy twierdząc że to nasz sklep bo i nasi ludzie.... CO ZA ZAWÓD!!!! Panie prezesie Krzysztofie T apeluję jeszcze o rozwagę!!!! W Przypadku zakupu przez kogoś prywatnego również proponuję wam mieszkańcom o bojkotowanie tej osoby !!! NIE MOŻNA SIĘ DORABIAĆ CZYIMŚ KOSZTEM A ZWŁASZCZA KOSZTEM CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ !!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-18 15:16:10
vsuchyv
Grupa Inicjatywna została wybrana na zebraniu mieszkańców Wsi Przyszowa,jest upoważniona do prowadzenia rozmów w sprawie zakupu działki na rzecz U Gminy ,od S .P Pszczółka ,wiem ,że w tej grupie pracują mieszkańcy Przyszowej ,są to społecznicy i ja taką Grupę i ich inicjatywę popieram . Mam na względzie dobro mieszkańców ,aspekt społeczny tej działki ,a także jej położenie .Ci wybrani działają bezinteresownie -PROSZĘ TO DOCENIĆ ,a znam wszystkich i wiem,że można na nich liczyć .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
vsuchyv 2015-04-18 22:52:05
Dziękuję za informację. Również popieram tą inicjatywę i mam nadzieję, że cała sprawa zakończy się korzystnie dla Przyszowej i dla nas-mieszkańców.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
kogut9 2015-04-19 11:07:58
Bojkot,Bojkot - hurrra!
Wyczyścimy sami Centrum Przyszowej!
Dzisiaj możemy spokojnie obyć się bez "Pszczółki". A może trzeba będzie zbojkotować także N...? Kto ma więcej do stracenia? Te gwoździe i śrubki W Przyszowej dzisiaj nie są już wcale tanie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
heja716 2015-04-19 17:59:37
Może ktoś mi wyjaśni jak to jest z tą obwoźną sprzedażą chleba z piekarni w Łukowicy. Swoją droga bardzo sympatyczny "Pan Chlebuś " ( tak go nazywają moje dzieci) wozi to wszystko firmowym samochodem. Objeżdża osiedla dla wygody ludzi. No i super. Sprzedaje chlebek , drożdżówki dla dzieci i browarek dla tatusia. Tak to funkcjonuje od wielu lat. Tylko sie pytam czy w tym samochodzie jest jakaś specjalna strefa podatkowa??????

Rozpytałam wiele osób i nikt nigdy, podkreślam nikt i nigdy nie dostał paragonu !!!
Może to wyjasni mi ktoś z Pszczółki. Oni chyba nie skłonni są do rozmów z "łobywatelami" jak , ktoś ironicznie napisał. Może zapytam w odpowiednim urzędzie...

NASZA RODZINA TEŻ JUŻ NIC NIE KUPI W TEJ FIRMIE !!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
royski 2015-04-19 18:28:02
Dziś Proboszcz ubolewał, że ktoś kupi centrum, a ja się pytam za ile i komu Proboszcz sprzedał działkę parafialną przy drodze na Nowy Sącz, gdzie mógłby byś ładny parking ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
forfiter 2015-04-19 19:00:33
Zastanawiająca jest wartość wyceny budynku zlokalizowanego na nieruchomości.

Możliwe że miały na nią wpływ walory sentymentalne i umiłowanie tradycji,
bo przecież budynek pamięta czasy świetności restauracji "Pod Sarenką"- gdzie sztandarowym daniem był śledź po japońsku-
oraz hektolitry moczu stałych bywalców wchłonięte przez mury obiektu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
abi38 2015-04-19 19:54:47
forfiter
Wysoka cena za budynek widmo , którego do lutego 2015 roku nie było w żadnej ewidencji to strategia "Pana Wpływowego". Mieszkańcy domagają się parkingu, zatoki autobusowej itp. Budynek baru przeszkadza. Jeśli gmina kupi coś co jest takie drogie i rozburzy to jest problem. Big problem. Inwestor prywatny nawet jak kupi samowole budowlaną to najwyżej rozburzy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-20 15:13:22
Tak sobie tu wszyscy ładnie piszemy, ale niewiele z tego wynika. Proponuję skierować list otwarty do Pani Wójt i Prezesa GS, by każdy z nich publicznie wyjaśnił stan prawny działki wraz z jej zabudowaniami. Pani Wójt powinna też jasno określić stanowisko urzędu w tej sprawie. Skoro sprzedaż, to na zasadach zgodnych z prawem. Działać należy teraz, bo po sprzedaży to już tylko ABW.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-21 13:02:15
Zbych1
Ostatnio dowiedziałem się ,że zostały podjęte starania sprawdzające "dzieje"działek w centrum Przyszowa. W tym temacie jest wiele niejasności , a prawnicy "kupili" temat -stwierdzając "CIEKAWE" .Zastanawia ,komu zależało na potwierdzeniu nieprawdy w dokumentacji. Zostały sporządzone opinie prawne , mieszkańcy pamiętający tamte odległe czasy wyrazili chęci podzielenia się tymi wiadomościami .Podobno został przedstawiony wniosek Radnych Gminy ,o zwołanie sesji nadzwyczajnej .Te poczynania śledzę uważnie i widzę,że Ty też żyjesz tym tematem .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
royski 2015-04-22 10:48:25
Szanowni Państwo chyba pora zorganizować kolejne spotkanie w tej sprawie !!! Może prezes GS wyjaśni nam sytuację, a Pani Wójt ustosunkuje się do tego co dzieje się w Przyszowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
zenek1 2015-04-22 12:46:21
royski,

W tej sprawie nie ma dobrej woli ,obie strony zarówno U .G ,jak Zarząd Pszczółki nie chcą się porozumieć .Tu istnieje interes i tylko interes ,nie liczy się dobro Wsi ,Jej mieszkańców , wyższa konieczność i cel społeczny .Tu szuka się wykrętów , tu nie ma CZŁOWIEKA ODPOWIEDZIALNEGO i CELU WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI .Czyżby tylko w grę wchodził i liczył się UKŁAD ,o którym "cwierkają"od dawna wróbelki.To ma kupić OSOBA z UKŁADU.
Przyszowa ,od lat zaniedbywana ,zostawiona na boku ,a jej położenie i tradycje ,powinny być pokazane i pielęgnowane .Tylko referendum i zbieranie podpisów !!!!!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
sweetfocia 2015-04-23 08:37:59 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
123 2015-04-23 23:54:59
Czytam to i tak sobie myślę że ten wasz SOŁTYS to ostro działa że tak walczy o to centrum Przyszowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-24 09:30:49
Przerażające w tym wszystkim jest to, że taka biedna Gmina, taki kiepski GS, a wychodzą na jaw jakieś przekręty, układy , dziwne sposoby nabywania działek. Nasuwa się proste pytanie, czy tak pracuje Pani Wójt i cały Urząd?! Czy kiedykolwiek zostali rzetelnie skontrolowani? Czy prezes GS podaje na Walnym Zebraniu prawdziwe informacje, czy GS był poddany lustracji ( Prawo spółdzielcze)? Wydaje mi się, że apele do Pani Wójt, czy do Pana Prezesa to chyba już za mało. W tak ważnej sprawie, a dalej nie ma żadnych oficjalnych informacji ze strony Pani Wójt i GS. Co prawda słyszałem, że Pani Wójt jest oburzona, że została poddana krytyce, bo przecież ona tak „ciężko pracuje”. Pani Wójt, czas otworzyć oczy, czas posłuchać co naprawdę myślą o Pani mieszkańcy Gminy – NIEUDOLNA! A cierpi z tego powodu, już od ponad 30 lat, cała Gmina. Ten anachroniczny sposób rządzenia, brak pomysłów na rozwój Gminy i teraz jeszcze brak zaangażowania ( a może odwagi?) gdy pojawia się konkretna inicjatywa mieszkańców! Niechże w końcu pokaże Pani charakter prawdziwego wójta!
Widziałem też ostatnio Prezes GS i jakoś tak cichaczem pomykał…

Zenek1 zbieranie podpisów pod listem otwartym to bardzo dobry pomysł! Z takim listem będą mogli się wszyscy zapoznać i władze w Limanowej też.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-29 08:08:07
Dziś kolejna sesja w sprawie działki. Tylko czy Ci ludzie, na czele z panią Wójt potrafią podjąć konkretne działania? Wszak od ostatniej sesji (gdzie niby wszystko było już cacy) minął dzień, a Prezes Spółdzielni już zmienił zdanie. Ciekawe, może pod naciskiem pewnej osoby, której na tej działce bardzo zależy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
royski 2015-04-29 11:04:15
Chętnie przeczytałbym protokół z wczorajszej sesji Rady Gminy,,,, ale póki co na BIP znajduję się protokół z posiedzenia grudniowego ,,,, może TOP wybrałby się z zapytaniem do Pani Wójt o bulwersująca nas wszystkich sprawę ,,,,, krążą bowiem plotki, że na razie przetarg wstrzymano
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
konto usunięte 2015-04-29 15:17:48
Niestety, z tego co wiem Prezes Pszczółka zmienił zdanie i przetarg idzie. Ma być dzisiaj sesja nadzwyczajna. W tej Gminie zawsze bali się publikacji swoich działań.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
vsuchyv 2015-04-29 15:51:10
Na stronie BIP są protokoły z I,II,III i IV sesji, brak jest pozostałych protokołów np. z V sesji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przyszowa a rynek
maja56 2015-04-29 21:46:13
Liczę na wszystkich prywatnych inwestorów zainteresowanych zakupem działki w Przyszowej, że dotrzymają jutro słowa danego grupie działającej na rzecz zakupu tej nieruchomości przez gminę. Obiecaliście że jeżeli gmina wyrazi chęć zakupu na cele mieszkańców wycofacie się z przetargu a już na pewno nie będziecie licytować gminę. LICZĘ NA WASZE SŁOWO !!!

W przypadku zakupu jednak przez prywatną osobę zrobimy jako mieszkańcy wszystko co w naszej mocy aby uniemożliwić wam tak jakąkolwiek inwestycję. Będziemy starali się pokazać jak bardzo działacie szkodliwie na rzecz Przyszowej !!!! Będziecie mieli naprawę zainteresowanych mieszkańców!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in