Baner
14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

przygotowanie pedagogiczne

konto usunięte 2012-03-27 14:39:34
Witam, potrzebuję kogoś kto skończył przygotowanie pedagogiczne w NCE w Limanowej. Chciałam zasięgnąć opinii na temat tego kierunku :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
piotr2626 2012-03-27 18:39:53
Nie wiedziałem, że jest coś takiego w Limanowej. Swoją drogą przygotowanie pedagogiczne najczęściej zdobywa się w trakcie studiów na kierunkach pedagogicznych - co jest elementem programu studiów. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
konto usunięte 2012-03-27 19:54:31
Przygotowanie pedagogiczne jest w programie studiów nauczycielskich. Jeśli kończy się kierunek nienauczycielski można zrobić podyplomowe studia kwalifikacyjne i zostać nauczycielem :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
ulka34 2012-03-27 20:16:36
dobry wątek;) czyli ja np. jestem na translatoryce języka ang.?( przyszły tłumacz) ale jednak chciałabym być nauczycielem j. angielskiego, czyli takie przygotowanie pedagogiczne byłoby dla mnie idealne? gdzie można coś takiego zrobić? proszę o pomoc ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
pipek 2012-03-27 20:29:25
w dawnym mechaniku istniała NPDN która prowadziła kursy i studia podyplomowe jeżeli istnieje to tam na pewno coś jest tylko że najczęściej zaczynają jesienią
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
konto usunięte 2012-03-27 20:32:30
przygotowanie pedagogiczne można zrobić w Limanowej w Niepublicznym Centrum Edukacji na Z. Augusta. Wiem, że po większości kierunków, można zrobić takie studia (plus praktyki) i uczyć w szkole. Ale nie jestem pewna jak z językiem, czy to nie trzeba skończyć filologii? najlepiej zadzwonić i zapytać :)albo poszukać info na necie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
konto usunięte 2012-03-27 20:45:36
najbliższy termin rozpoczęcia studiów to sobota 9 rano 31 marca, cały czas można sie zapisać;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
ulka34 2012-03-28 09:14:20
no tak, tylko że to są studia podyplomowe. Czyli trzeba mieć dyplom;) a jak np ja... jestem w trakcie studiów, translatoryka.... to przydał by mi się jakiś kurs pedagogiczny... Wiecie coś o czymś takim?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
konto usunięte 2012-03-28 09:26:21
Wiem ze na UJ, na AGH i na UP są takie kursy dla studentów, tylko trzeba się dowiedzieć, czy ktoś z innej uczelni może się zapisać. Ale raczej na pewno :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
ulka34 2012-03-28 16:13:45
a nowosądecki PWSZ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
konto usunięte 2012-03-28 16:34:21
Mają w ofercie przygotowanie pedagogiczne ale też w formie podyplomowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
Sabrina 2012-03-31 22:06:52
Najlepsze przygotowanie pedagogiczne jest na AGH, otwarte dla absolwentów wszystkich kierunków.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
konto usunięte 2015-04-15 23:16:56
Warto rozważyć dodatkowy kurs pedagogiczny - coś jak http://www.agrosalon.pl/kurs-pedagogiczny/. Czasem niekonieczne są typowe studia pedagogiczne :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: przygotowanie pedagogiczne
zrivii 2021-07-01 13:01:52
Z tym przygotowainem pedagogicznym to jest temat rzeka. Ja musiałem zrobić przygotowanie, chociaż byłem pewny, że podczas magisterki uzyskałem kwalifikacje. Szukałem w internecie co z tym przygotowaniem i wychodzi na to ze najważniejsze są godziny 270 h teorii i 150 h praktyk. Finalnie zdecydowałem sie na WSKZ, bo umożliwiają naukę online. Maja przygotowanie dla osób z lic i mgr. dostałem już świadectwo i kuratorium zaakceptowało, więc finalnie sytuacja uratowana.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in