12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
4272

Porady

Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej

oskarczan 2013-07-13 00:59:13
Gdzie w Limanowej można szybko i bez grymasów przetoczyć tarcze hamulcowe?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
konto usunięte 2013-07-13 08:21:58
Nie wiem czy to się opłaci, można kupić tarcze używane za parę złotych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
chlop 2013-07-13 08:41:00
Poproś kumpla i przetoczcie je na złom.To są hamulce.Za nie wielkie pieniądze kupisz nowe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
rafi 2013-07-13 08:52:01
Jeśli mogę ci doradzić to nie próbuj tego robić,ponieważ tarcze hamulcowe gdy się je produkuje nie są toczone tylko wytaczane z materiału a to zasadnicza różnica jeśli kumasz obróbkę-skrawaniem:D.Po prostu zrób tak jak napisał "chlop":)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
chlop 2013-07-13 08:52:08
Przepraszam za " niewielkie ".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
oskarczan 2013-07-13 08:58:40
chodzi o to ze tarcze są nowe tylko jedna dostała bicia sam zakładałem i nie uznają mi gwarancji , nie jest to jakaś firma ale autem bede jezdził do konca wakacji. Wymieniałem wczesniej w innym aucie i nie było takich problemów. Proszę o info gdzie można przetoczyć a nie słuchać lamentów o bezpieczeństwu bo dlatego wymieniłem a wku**ia niemiłosiernie to bicie przy hamowaniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
PaDr 2013-07-13 09:27:34
Toczenie tarcz w żadnym stopniu nie zagraża bezpieczeństwu, pod warunkiem, że zachowana zostanie min. wymagana grubość tarczy. Zakłada się, ze tarcza hamulcowa powinna wytrzymać 2 kpl klocków, a przy ich wymianie powinno poddać się je toczeniu, gdyż w innym przypadku w miejscach niedolegania nowego klocka zaraz powstanie korozja lub co gorsza, już istniejąca niewielka korozja zeszlifuje nowy klocek jak papier ścierny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
DaBomb23 2013-07-13 09:53:37
Kolego jedź do Pana Gizy z młynnego. Mi też przetaczał i zrobił bardzo dobrze i w bardzo dobrych pieniadzach. Bez sensu zeby nowe tarcze wymieniać. Jak jedziesz do laskowej z limanowej to za kościołem w młynnym masz dwa zakręty w lewo i zaraz w prawo to na tym w prawo, po lewej stronie masz taki kwadratowy dom z cegły to tam:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
djdeejay 2013-07-13 11:14:30
A jaki samochód? I czy z tyłu są bębny, czy tarcze?

U mnie tłukło przy hamowaniu, toczyłem 2-miesięczne tarcze - nadal to samo. Wymieniłem na ATE - nadal bije. Zaciągłem z nerwów ręczny podczas jazdy i... BIJE! Wymieniłem tylne bębny i nagle przestało bić. Poprostu tylny hamulec przenosił drgania na przód i trzesło pedałem hamulca i przodem samochodu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przetoczenie tarcz hamulcowych w Limanowej
oskarczan 2013-07-13 16:24:31
Z tylu mam tarcze , czuć ewidentnie przód, na starych zjechanych tarczach bilo przy prędkościach rzędu 100 km/h teraz wali mocniej przy 50. Do tego Gizy można zawieźć cale auto czy same tarcze , masz jakiś namiar dokładny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in