8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
4270

Porady

Przestroga: Sklep Obuwniczy MAXX!!!

sheitacid 2012-10-04 10:50:05
Witam, Piszę z ostrzeżeniem do tych wszystkich co kupują obuwie w MAXXie . Ostatnio kupowałam buty z promocji. Kosztowały około 70 zł. Nie dostałam paragonu za nie więc się wróciłam. Rozmawiałam wtedy z kierowniczką sklepu i wręcz miała do mnie pretensje że chcę paragon za obuwie z przeceny. I uznała, że buty z przeceny nie nadają się na reklamacje ponieważ za niska cena za ich fatygę. Dowiedziałam się że nie tylko ja dostałam buty bez paragonu. Ludzie kupują buty a w razie wady obuwia człowiek myśli że zgubił paragon.
Ja rozumiem, szara strefa, podatku nie trzeba odprowadzać od towaru, ale robią z ludzi idiotów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przestroga: Sklep Obuwniczy MAXX!!!
juditha 2012-10-09 10:01:50
Ja też miałam niemiłe doświadczenie z tym sklepem:( kupiłam buty po 2 tygodniach uległy rozklejeniu więc chciałam zareklamować (w końcu kosztowały prawie 180zł!); a pani Kierowniczka odmówiła mi przyjęcia bucików do reklamacji twierdząc że były źle użytkowane i że i tak reklamacja nie zostanie uznana więc ona nie będzie się fatygować...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przestroga: Sklep Obuwniczy MAXX!!!
sheitacid 2012-10-09 10:55:24
Jeżeli chodzi o taką cenę obuwia to ja bym nie odpuściła. W takim razie jeżeli nie chce wysłać oduwia do producenta to możesz reklamować u niej jako sprzedawcy który odpowiada za towar który sprzedaje i powołać się na kodeks cywilny. Przepisy jasno mówią o tym,że możesz zaskarżyć ją do 2 lat od kupna (do pół roku od zakupu jest to ewidentna wada obuwia a po pół roku do dwóch lat od zakupu musisz udowadniać że to nie było zużycie obuwia lecz jego wada). Dobrze jest się też skonsultować z Rzecznikiem Praw Konsumenckich, który znajduje się w budynku Starostwa. Jego poraga jest bezpłatna.
Co mi się jeszcze tam nie spodobało to, to że sprzedawczyni rząda od ciebie zużytą stopkę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przestroga: Sklep Obuwniczy MAXX!!!
silva 2012-10-09 12:37:47
kupiłam tam buty zimowe rok temu, które rozkleiły się po 2 tygodniach. Niestety już nie pamiętam czy zgubiłam paragon czy go po prostu nie dostałam. Zgłaszałam to, ale już nic nie dało się zrobić. Niestety nie miałam żadnego dowodu zakupu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przestroga: Sklep Obuwniczy MAXX!!!
truskawka321 2012-10-09 13:05:00
dowodem zakupu nie musi byc paragon, może to byc odcinek z terminala płatniczego, wydruk z banku jesli konto zostało obciązone, w najgorszym wypadku może to być świadek zakupów jesli ktoś ci towarzyszył przy zakupach.
Ja ostatnio reklamowalam rzecz w jednym ze sklepów w Limanowej nie mialam paragonu, Pani mi zreklamowala ponieważ pamiętała jak u niej kupowałam. Czasem wystarczy troche życzliwości ze strony sprzedającego. W ten sposob mozna albo pozyskać klientów, albo ewidentnie ich stracic :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przestroga: Sklep Obuwniczy MAXX!!!
silva 2012-10-09 19:57:17
przynajmniej ja nie będę tam już klientem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in