Baner
17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
1204

Hyde Park

Przejście dla pieszych - jak się zachować?

Julek 2015-01-19 10:18:48
W jednym z tematów dotyczących wypadku na przejściu dla pieszych napisałem:

"Pieszy wchodząc na przejście powinien brać pod uwagę, że znajdujący się tuż przed przejściem samochód może nie być w stanie się w porę zatrzymać."

Ten wpis został oceniony bardzo negatywnie, bo mocno na czerwono.
Mam wielką prośbę do tych co postawili te minusy o skomentowane, co napisałem źle i gdzie się mylę w swojej wypowiedzi. Czy szanowni wciskacze czerwonego przycisku uważają, że pieszy ma prawo w każdej chwili wkroczyć na przejście, a każdy samochód w każdej sytuacji ma obowiązek się zatrzymać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
vsuchyv 2015-01-19 10:36:57
Niestety "wciskacze" zazwyczaj nawet sami nie potrafią się wypowiedzieć na dany temat. A wciskają minusy po to żeby ukryć komentarz, bo to co napisałeś po prostu może być dla nich "niewygodne"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
1234567 2015-01-19 10:40:25
Julek

To minusują właśnie te "święte krowy" drogowe a musisz wiedzieć, że krowa w dodatku "święta" , rozumu nie posiada , więc się nie przejmuj !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
konto usunięte 2015-01-19 11:57:01
Znowu płaczesz, bo ci wyłączyli możliwość komentowania? :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
Julek 2015-01-19 14:46:18
Wiślak, autorytetem z zakresu ruchu drogowego to ty nie jesteś jak widać z twoich wypowiedzi w tamtym temacie.
Niestety tak jest, że prawo o ruchu drogowym daje przywileje pieszym na pasach, ale też i nakłada na nich obowiązki

Art. 13.
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

Art. 14.
Zabrania się:

wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

Wislak przeczytaj 10 razy, może pojmiesz! I nie kozakuj więcej bo tylko wychodzisz na głupka. A jeśli jesteś tym dawnym wiślakiem od Max Busa, to raczej życzę ci zasiłku dla bezrobotnych.

Do innych: Naprawdę instalujmy kamerki, bo są miejsca gdzie ludzie wyznają zasady drogowe według Wislaka i tylko film pozwoli się uwolnić od winy. U nas piesi często chodzą jak święte krowy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
djdeejay 2015-01-19 16:44:41
"Poprawne" komentarze zazwyczaj minusują osoby z zaburzeniami osobowości, albo skuleni przed komputerem, w śmierdzącym mieszkaniu z wypalonymi fajkami dookoła siebie gburki, którzy nie mogą pogodzić się z czyimś zdaniem, bo cokolwiek by się nie napisąło, to jest źle, bo to ktoś powiedział, a nie oni. Ja np kiedyś dostałem masę minusów za cytat, o który zostałem poproszony. Coraz bardziej mnie to śmieszy, a jednocześnie współczuję takim osobom.

Więc nie przejmuj się minusami, bo trolle czuwają :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
konto usunięte 2015-02-04 23:11:28
julek, niestety z minusami nic nie zrobisz ani z pieszymi łażą jak ćmy aż mnie krew zalewa jak mi któryś wtargnie przed maskę, najlepsze jest to że żadna cma nie ma pojęcia że za wtryśnięcie na przejście komuś przed maskę jest mandat dla pieszego, niestety nie słyszałem żeby jakiś pieszy dostał za to mandat
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
konto usunięte 2015-02-04 23:16:08
julek to co napisałeś

"Art. 14.
Zabrania się:

wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;"

powinno sie napisać przed każdym przejściem
a jak zobaczę policjanta krającego pieszego z tego art to wysiądę z amochodu i mu dłoń ucisnę , policjantowi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
gliwiczanka 2015-06-25 09:47:01
Nie rozumiem o czym wy dyskutujecie? To logiczne, że są przypadki, że kierowca nie ma szans na zatrzymanie się. Wtedy absolutnie nie możemy przechodzić przez ulicę. I są przypadki, kiedy możemy przejść a on ma obowiązek się zatrzymać. To taka zasada wzajemnego szacunku. Nie jest to jakieś trudne...
__________________________________________________________
http://mitra-szkolenia.pl - Najlepsze szkolenia dla ludzi biznesu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
junak83 2015-06-27 00:23:28
niestety dziś byłem pieszym i kierowcą o zgrozo po miejskich drogach

dochodzę do przejścia widzę auto metr od pasów zatrzymuje sie żeby sobie spokojnie przejechało a dwie panie za mną wręcz przeciwnie , kierowca pewnie zawał zaliczył
no ale cóż zrobić ? chyba wyglądać następnej Tracji na pasach w centym limanowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
nadzieja 2015-07-01 09:43:24
Tak to często jest, że kierowcy zapominają o pieszych, i na odwrót. A później dochodzi niestety do nieszczęść. Bo jednym i drugim się śpieszy.
_____________
http://portal.managame.pl - najmądrzejsza gra w sieci! https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przejście dla pieszych - jak się zachować?
edi60 2015-07-01 10:46:20
@Julek -prosta odpowiedz po prostu brak nam kultury osobistej wobec bliźniego a po drugie jesteśmy chamscy wobec siebie ja tez wiele razy na ten temat się wypowiadałem ze lepiej się jest pieszemu zatrzymać przed przejściem i pokazac gestem reki nadjezdzajacemu kierowcy auta żeby jechal niż kierowcy redukowac bieg i hamować a po drugie to tez ochrona środowiska bo mniej spalin dostanie się do atmosfery bo ruszając kierowca musi dodac więcej gazu a po trzecie to zlosliwoc ludzka znam i widziałem wiele takich ludzi którzy sami posiadaja auta i taksamo nagminnie wymuszają od kierowcow zatrzymanie się przed przejściem =wiem i znam kodeks drogowy ze kierowcy maja obowiązek i prawo się zatrzymać przed przejściem oznakowanym dla pieszych = a teraz wiesz Julek tym się nie przejmuj ze dostajesz czerwone punkty krytyczne do komentarzy bo większość po prostu nie ocenia za metoryke komentarza a po prostu takie ma swoje widzimisię , lub pisząc ty cos tez z krytykowales kogos lub innych i teraz każdy twój komentarz jaki by on niebyl to po prostu obrazeni daja punkty czerwone . Moim zdaniem redaktorzy tego pomysłu powinni ta punktacje usunąć bo to do nieczego nie prowadzi co użytkownicy tego portalu sami pokazali i udowadniają ze osadzanie komentarzy innych nie jest metoryczne i sprawiedliwe a tylko powoduje zamieszanie tutaj = jeżeli już to osadzac powinni ci co prowadza portal limanowa.in/ i tu zwracam się z prosba taka miedzy innymi do P.TOP........
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in