Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
1994

Tematy archiwalne

Przebudowa portalu

top 2011-01-27 14:46:13
W związku z tym, że przygotowujemy się do przebudowy portalu prosimy Was o wpisanie w tym temacie uwag, komentarzy na temat dotychczasowej wersji portalu. Tego czego Wam tu brakuje, co Was razi i powinno zostać przebudowane, czego powinno być mniej, a czego więcej. Za wszelkie sugestie z góry dziękujemy! :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 14:54:34
portal jest fajny bo prosty i przejrzysty, gorzej sprawa przedstawia z użytkownikami, za mało kultury, za dużo prostactwa. Wg mnie tylko forum wymaga nieco usystematyzowania tematyki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
janko 2011-01-27 15:02:49
za duzo ,,ogloszen parafialnych"...wiec niech bardziej bedzie to portal spoleczny niz koscielny:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
maxijazz 2011-01-27 15:12:43
Buractwo niestety szerzy się na każdym z portali internetowych-taki już jest "urok" netu...Co do limanowa.in jak dla mnie jest zajebioza...strzał w dziesiątke Kuba ;).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Margaretka23 2011-01-27 15:14:42
Fajnie byłoby gdyby tematy do których dodajemy komentarz ( nawet z tych ostatnich stron) były na pierwszej pozycji , nie wiem czy dość jasno to napisałam . Po prostu dodajac komentarz na stronie 78 nikt go nie znajdzie a tak zawsze bedzie mógł byc na pierwszej pozycji . Reszta ok :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 15:23:58
Wedlug mnie portal jest spoko i nie wymaga zadnego wiekszego remontu:) Wszystkie inf mozna znalezc szybko i latwo. Moze jedynie przydalaby sie opcja edycji wlasnego posta lub tematu na forum oraz latwiejszy sposob dodawania ogloszen. Sznaj43 na temat forum masz calkowita racje. Zauwazylam, ze przeksztalca sie ono w siedlisko wyzwisk i bluzgów, a brakuje miejsca na kulturalna dyskusje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 15:27:16
Co do forum, to przydałoby się tematyczne, kilka kategorii i jakiś łąd będzie . Ogólnie portal fajny... A może dla zachęty przydałoby się więcej konkursów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Margaretka23 2011-01-27 15:27:58
bearchen - no niestey takie mamy tutaj towarzystwo gdyby każdy miał podać imię i nazwisko myślę że tylu cwaniaków nie byłoby......
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
HiKrush 2011-01-27 15:33:16
1.Forum powinno działać na zasadzie aktywnych tematów, ponieważ często takie tematy spychane są w zapomnienie przez falę nowych. 2.Chcę lepszy edytor tekstu na bloga, najlepiej z możliwością wklejania filmików. 3.Rozbudowane profile użytkowników z możliwością wklejania zdjęć i wysyłania prywatnych wiadomości!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
MAGNUM 2011-01-27 15:34:01
TOP...przydała by się opcja,że można samemu usunąć swój komentarz...zdarzy się czasem jakiś błąd w pisowni i trzeba w następny komentarzu się poprawiać,a tak można będzie samemu usunąć i jeszcze raz poprawnie napisać...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Margaretka23 2011-01-27 15:35:00
HiKrush Twój 3 punkt bardzo mi sie podoba :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
MAGNUM 2011-01-27 15:35:19
HiKrush....co do prywatnych wiadomości to popiepram..:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 15:36:46
Swietny pomysl Hikrush... zwlaszcza 3 punkt. TOP wez to pod uwage:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
janko 2011-01-27 15:44:03
tu sie zgadzam z magnum .jak juz wpizesz to amen ,ani poprawic ani wykasowac.kaplica. a i moze jesczze ppomysl czasem o zablokowaniu komentowania pod niektorymi tematami .oczywiscie mowa o tematach naprawde delikatnych.pamietasz co dzialo sie na forum pod informacja o dziewczynce ktora uciekla ,z kasinki malej bodajze.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
janko 2011-01-27 15:46:19
kruszyna ma dobry pomysl zapisany w pkt 1.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
limonka 2011-01-27 16:15:42
Myślę, że propozycje HiKrush-a i Magnum spełniają podstawowe wymagania forum. Tak po prostu funkcjonuje większość forów, które czytam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
AwM 2011-01-27 16:16:16
Ogólnie przydałoby się przebudować forum tak, by można było zobaczyć posty od ostatniej wizyty + 1pkt HiKrusha. Można by również powiązać komentarze z profilem użytkownika tak, by każdy mógł wejść na swój profil i przeszukać artykuły w których pisał oraz sprawdzić, czy ktoś na nie odpowiedział (w końcu pod artykułami nie raz tworzą się dyskusje).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
poplo 2011-01-27 17:08:51
uważam,że jakaś gruntowna przebudowa portalu jest zbędna,tylko należy się zastanowić jak wyeliminować chamstwo z niektórych wypowiedzi zwłaszcza powtarzające się w wypowiedziach tych samych autorów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Hexe 2011-01-27 17:13:47
Moim zdaniem portal działa bez zarzutów. Szata graficzna jest ok, czytelność i przejrzystość również.Przydałoby się coś na uspokojenie nerwów po niektórych wpisach na forum. Mam tu na myśli jakąś muzyczkę w tle, czy coś podobnego spokojnego. Można by faktycznie zrobić tzw. priva na forum. Jeśli ktoś chce się obrzucać mięsem, to nie musi o tym wiedzieć cały powiat. Ogólnie można też wprowadzić większą kontrolę n forum.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Hexe 2011-01-27 17:16:47
A i byłbym za tym, żeby była jakaś baza danych użytkowników. Tylko bardziej dostępna, żeby wytropić łotrzyka. Bo sam wiesz, TOP, co tu się nie raz dzieje. Można by jakiś licznik wprowadzić. Ile aktualnie osób przegląda tą stronę jako goście, a ilu jest zalogowanych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
leon 2011-01-27 17:35:40
Może info. o nowo narodzonych mieszkańcach naszego regionu jak o tych co od nas odeszli (nekrologi).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
jaludz 2011-01-27 17:36:11
1) według mnie fajnie by tez było żeby osoby niezalogowane mogły przeglądać forum (bardzo dużo ludzi nie wie co tu się dzieje bo od razu jak klikną to trzeba się logować) Wtedy ludzie zobaczą ze na tym forum naprawdę się coś dzieje i skłoni ich to do zalogowania się a później do dodawania wpisów, wtedy rozmowy mogą być rzetelniejsze. 2) tak samo z ogłoszeniami większość nowych osób nie ma pojęcia jak dodać ogłoszenie bo tez najpierw trzeba się zalogować. Trzeba by było zrobić coś w stylu pod ogłoszeniami opcje "dodaj ogłoszenie" i po kliknięciu dopiero przekierowanie do logowania. ( myślę ze to również dobra rada bo sam to przerabiałem myśląc jak dodać ogłoszenie ponadto jeden znajomy tez się mnie o to pytał bo nie mógł dać rady) Pozdrawiam i miłej pracy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Cris 2011-01-27 18:43:48
edycja wypowiedzi.i prywatne wiadomosci.pozatym ok.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 18:55:34
Może jakis chat ? ;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
krz08 2011-01-27 18:57:51
jeśli chodzi o wygląd graficzny nic bym nie zmieniał bo jest prosto i przejrzyście. Można by było pomyśleć o nowej zakładce "wydarzenia z ostatniej chwili" coś jak blip tylko bardziej zaawansowane i częściej aktualizowane.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 18:58:32
Moim zdaniem wystarczy zmiana kolejności komentarzy, żeby nowe były pierwsze. Podobnie z ogłoszeniami dobrze by było gdyby była możliwość sortowania wg czasu. Poza tym wydaje mi się że jesteśmy przyzwyczajeni do tego co jest.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 19:13:58
przede wszystkim do zmiany forum: - wprowadzić wyszukiwarkę tematów dzięki temu nie będzie powtarzania tego samego wątku (nikomu nie chce się przeglądać kilkunastu stron w poszukiwaniu czy coś już było - wprowadzić kategorie tematów -i coś w stylu aktywnych tematów (data i czas ostatniej odpowiedzi)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
blizniak 2011-01-27 19:20:47
Tematy pachnące korupcją drążyć do końca.Szukać je i zwalczać.Śmiało pisać o lokalnych koteriach.Tylko to uzdrowi atmosferę lokalnej społeczność.Napiętnować wszelkie zło bez względu na to kto go czyni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
L4WA 2011-01-27 19:52:24
może się zdubluję propozycje wcześniejsze ale: forum na nowych zasadach; podział na działy wprowadzenie REALNEJ moderacji ponieważ za dużo jest spamu i nie chodzi tu o cenzurę a oznaczanie niektórych "inteligentnych" inaczej tematów i postów w odpowiedni sposób, jakiś regulamin by się przydał ... wyrażać swoje zdanie - tak ... ale bez obrażania wyzywania etc ... CHCĘ REGULAMINU/ etykiety, systemu kar i banów za nie przestrzeganie regulaminu, możliwości większej personalizacji konta tz: sygnatura awatar naliczanie postów i takie tam bajerki :D jakiś IRC/czat w czasie rzeczywistym???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
L4WA 2011-01-27 20:00:32
więcej opcji w możliwości publikowania własnych tekstów przekształcenie blogów ... bo w sumie teraz są ale takie jakieś nie widoczne .. jakoś zasygnalizować ich istnienie i tematykę ... wprowadzić możliwość wpisywania "świeżych gorących informacji innym użytkownikom coś jak teraz blip ale :D ... taki drugi .. inny .. z zastrzeżeniem że informacje na nim są "niepewne" za to mogą być szybsze .. i z pierwszej ręki rozkłady jazdy ....!! myślę że ludzie i przewoźnicy sami by uzupełnili ten dział jak by była taka możliwość xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
L4WA 2011-01-27 20:01:31
... edycja postów ... z możliwością podglądu wcześniejszej wersji posta .. na forum też by się przydała xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
maxxx 2011-01-27 20:10:52
AwM- w całości,popieram!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
blizniak 2011-01-27 20:13:05
Czy kiedyś na stronie głównej istniało:Ostatnio na Forum? Jeżeli tak to należy do tego wrócić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
maxxx 2011-01-27 20:13:49
..no i może rozkłady jazdy busów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Mario19 2011-01-27 20:16:03
Myśle że przydalaby sie nowa kategoria ogloszeń,cos zeby uzytkownicy mogli sie bardziej poznac.;)Taki oryginalny pomysł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Mario19 2011-01-27 20:17:43
O czat bylby tez fajnym pomyslem;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 20:43:27
to ma być limanowa.in czy nasza klasa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
TmK 2011-01-27 21:37:17
Napisze pare zdań od siebie, ponieważ uważam, że skoro TOP prosi o napisanie swoich sugestii to czemu nie. No więc według mnie jeżeli chodzi o szate, motyw strony to pozostawiłbym bez zmian. Dobrym pomysłem byłby ten czat, skoro część użyszkodników nie ma gdzie sobie porozmawiać czy też po prostu popaplać tworząć bezsensowne do niczego nikomu potrzebne wątki. I jeszcze jedna rzecz. Niestety brakuje mi wielu informacji, które według mnie są ważne z terenów Gminy Kamienica. Wiem, że się Kubo nie rozdwoisz, ale w ostatnim czasie naprawde było wiele sytuacji (wypadki, pożary itp.), które mogłyby posłużyć jako nowe informacje. Pozatym nie mam żadnych zastrzeżeń.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-27 22:14:14
CO do tematyki wiadomości umieszczanych przez redakcję, to proponuję szerokim łukiem omijać informacji o pożarach, ponieważ dla ofiar to tragedia, a dla użytkowników portalu pole do przepychanek która straż pożarna była pierwsza!!! :-) PS ja osobiście mam już dość tych nędznych komentarzy kto był pierwszy, a komu wody zabrakło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
AwM 2011-01-27 22:16:58
Na czacie to dopiero by bluzgi leciały. Już teraz jest problem dla adminów by zajmować się moderowaniem komentarzy i forum. Czat bez nadzoru będzie pełen wyzwisk, kłótni oraz bezsensownych spamów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
TmK 2011-01-27 22:34:52
sznaj43 - Od tego jest moderator aby usuwał takie komentarze, AwM - Takie czaty mają możliwość wgrania bota, który będzie takie wypowiedzi blokował.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
anonim123 2011-01-27 22:51:39
Można by było dodać też licznik napisanych postów danego użytkownika żeby było to widoczne koło loginu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Hexe 2011-01-27 23:46:43
I dodałbym jeszcze informacje o innych użytkownikach. Dla zalogowanych. Bo za dużo jest anonimowości i każdy robi, co chce. Na pewno wszyscy pamiętają sprawę sprzed miesiąca, kiedy jeden z użytkowników portalu, jego rodzina i znajomi byli notorycznie nękani przez niejakiego edzia. Zapewne wszyscy chcą, by takich sytuacji było jak najmniej. Tak więc przy rejestracji obowiązkowe podanie imienia i nazwiska.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Hexe 2011-01-27 23:48:29
A co do pożarów i innych ludzkich dramatów, to można podać tylko informację, że takie a takie wydarzenie miało miejsce wtedy i wtedy. Stało się to a to. I tyle. BEZ MOŻLIWOŚCI KOMENTOWANIA takich rzeczy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
crusader 2011-01-28 08:02:48
obok kamerki, kina i apteki dobrym rozwiazaniem bylby bezposredni link do strony bazyliki, wyciagu natrciarskiego, i ewentualnej strony basenu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
crusader 2011-01-28 08:07:46
jesli bedzie przy okazji nowy serwer o wiekszej pojemnosci to przydalyby sie wieksze zdjecia nie tylko w galerii wydarzen ale rowniez przy aktualnosciach, wiekszosc z obecnie dodawanych jest tak mala, ze czasem nie wiadomo o co biega
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
crusader 2011-01-28 08:12:07
i jeszcze jedna prosba najwiekszym grzechem rozbudowy portali jest duza ilosc rozbudowanych skryptow, filmow reklamowych, przez co strony laduja sie niemilosiernie dlugo, ten obecny portal ma ta zalete, ze jest latwy w nawigacji i dosc szybko sie laduje, niech tak pozostanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Gedarity 2011-01-28 09:38:51
Możliwość zapamiętywania haseł na forum/ogólnie do portalu, by nie trzeba było ich aktywować z każdym uruchomieniem przeglądarki. Możliwość edycji postów na forum (+ opcjonalne zapisanie godziny i daty edycji, a także przez kogo została wykonana użytkownik/moderator) stała bądź czasowa - przykładowo do 5-10 min od napisania postu w razie poprawienia czy też dopisania pewnych informacji by nie tworzyć nowego posta. Można też jeśli 1 osoba pisze 2 posty pod rząd wprowadzić ich automatyczne sklejanie w 1. Możliwość usuwania postów przez użytkowników.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
polanka 2011-01-28 09:41:04
Najgorsze to przyzwyczajanie się do nowej szaty, więc jestem zatym, aby za wiele nie zmieniać. to po pierwsze , a po drugie rozbawiła mnie uwaga Hexe, aby podawać imię i nazwisko przy rejestracji, i oczywiście numer telefonu a TOP osobiście będzie dzwonił i sprawdzał tożsamość tejże osoby,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
konto usunięte 2011-01-28 12:01:57
heh Hexe jest niemozlia. To jest forum i kazdy ma prawo byc anonimowy jezeli tego chce:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Margaretka23 2011-01-28 12:13:18
hexe a najlepiej to jeszcze założyć dziennik obecności i poczujemy sie jak w szkole podstawowej :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
djdeejay 2011-01-28 14:48:49
TOPie, zmostkuj portal z forum w stylu PHPbb3 albo coś podobnego, aby samo forum było przejrzyste. Tylko czasami są problemy z istnięjącą bazą userów podczas moskowania. Pozatym niemam zastrzeżeń, chyba że wygląd zrobić taki bardziej jednolity, np lekka ciemna zieleń, wszystkie buttony tak wkomponowane delikatnie w resztę:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Eldorado 2011-01-28 19:47:20
CZAT? Komunikator?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
qwertyuiop 2011-01-29 10:37:07
forum ze zdjęciami
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
klaczu 2011-01-29 20:23:59
mozliwość wysyłania prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami (myślę że było by to pomocne w ogłoszeniach zamieszczanych na stronce w celu konkretniejszego doinformowania na temat np zamieszczonej rzeczy na sprzedaż), no czat to już by był szczyt wypasu tylko tutaj nie mam pojęcia jak utrzymać kulturę wypowiedzi :) poza tym wszystko git !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
jacek272 2011-01-29 23:57:17
Hexe to ja już mówię. Nazywam sie Aleksander Kwaśniewski;)))))))))))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Przebudowa portalu
Hexe 2011-01-30 15:26:12
Dobra, wycofuję się z tego, co powiedziałem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in