Baner
22°   dziś 20°   jutro
Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina
2168

Wydarzenia

Proboszcz Piotrowski- Bp. Jeż

seven7 2012-06-04 10:22:52
Na ostatnim Różańcu Fatimskim (02.06.) miała miejsce dziwna sytuacja. Mianowicie obecny proboszcz limanowskiej Bazyliki przywitał przybyłych księży, pielgrzymki, wiernych i na końcu wspomniał, że obecny na nabożeństwie jest również bp. Andrzeja Jeża. później jeszcze dziwne i niesmaczne zamieszanie z kwiatami. Cała sytuacja była dość żenująca i wskazywała na niekoniecznie ciepła relacje proboszcza Piotrowskiego z bp. Jeżem. Niby ogólnie wiadomo, że ks. Piotrowski raczej z byłym biskupem diecezji (bp. Skworc) miał bardziej po drodze. Z kolei bp. Jeż i Prałat Poręba znają się i przyjaźnią od wielu lat. Jak myślicie jest coś na rzeczy ??????????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Proboszcz Piotrowski- Bp. Jeż
ianmahoney 2012-06-04 12:30:31
gdzieś takie ploteczki słyszałem że Jaśnie Nam Panujący Proboszcz sam miał być na biskupa szykowany ale wyświęcony został obecny Ordynariusz bp Jeż. Może to po prostu takie małostkowe zagrania były, a może trema ks Piotrowskiego zjadła. Mam nadzieję, że wzajemne relacje ks. proboszcza z jego przełożonym w miarę szybko się unormują z pożytkiem dla parafii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Proboszcz Piotrowski- Bp. Jeż
moimzdaniem 2012-06-04 20:30:00
@sewen7... po co szukać taniej sensacji i snuć domysły , idź do Proboszcza i zapytaj wprost o zaistniałą sytuacje !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Proboszcz Piotrowski- Bp. Jeż
seven7 2012-06-04 20:51:08
miomzdaniem nie szukam sensacji tylko się zastanawiam. Może są osoby lepiej ode mnie zorientowane. Z tego co mi wiadomo bp. Jeż w Limanowej i nie tylko ma bardzo dobrą opinię, jest lubiany i uchodzi za spokojnego i życzliwego wobec ludzi kapłana. Dla całej limanowskiej parafii jest to wielkie wyróżnienie i szansa, że nasz rodak został ordynariuszem diecezji. Dlatego też mam nadzieję że sytuacja zaistniała w sobotę na różańcu fatimskim wynikała z zamieszania i tremy proboszcza. W przeciwnym razie byłby to wstyd, brak szacunku dla bp i robienie żartów z parafian. Ponadto szczerze i uczciwie powiem, że na początku proboszcz Piotrowski nie wzbudzał mojego zaufania, ale później było już tylko lepiej. Pokazał swoje zaangażowanie w życie parafian chociażby podczas rekolekcji wielkopostnych. Tym bardziej powtarzam że to co było w sobotę budzi moje wielkie zdziwienie i wprawia mnie w konsternację:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Proboszcz Piotrowski- Bp. Jeż
JanKowalsky 2012-06-22 18:10:51
Ja w trochę innym temacie.Nie wiem czy to był pomysł proboszcza,ale jeśli tak to chwała mu za to.Chodzi o zaproszenie księdza Roberta Biela na rekolekcje szkolne w Limanowej,myślę że jednorazowe spotkanie z tym kapłanem zrobiło więcej dla wiary młodzieży niż dziesiątki katechez. To była wiara żywa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in