22°   dziś 16°   jutro
Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita
1994

Tematy archiwalne

prezydenckie... blablanie

pawell 2010-06-14 15:38:23
z dwóch "pewniaków" kreowanych przez środowisko opiniotwórcze wybieram trzeciego najmniej znanego, lecz żądającego ustalenia DLA całej unii płacy minimalnej PPP.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
konto usunięte 2010-06-14 18:49:11
a pieniążki na płacę minimalną to się wezmą... skąd ?? :D żądać to on sobie może =]=]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
Janek64 2010-06-14 20:20:25
moze zlikwidować dotacje na partie polityczne wtedy przestaną blablać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
konto usunięte 2010-06-14 20:29:23
prezydent posiada inicjatywę ustawodawczą jednak wystarczy spojrzeć wstecz żeby się przekonać jak rzadko do tej pory prezydenci z tego prawa korzystali, a większości z tych wszystkich obietnic nie da się spełnić bez przedstawiania własnych projektów ustaw... moim zdaniem nie ma dobrego kandydata na prezydenta, bo to powinien być człowiek z charyzmą i odpowiednią osobowością, a te obietnice to prędzej do rządu mogą pasować, bo to on ma rzeczywistą władzę w POlsce
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
pawell 2010-06-15 14:57:18
wychodzi na to,że p.o."prezydent" to tylko figura woskowa- i nie jest dla wszystkich Polaków- tylko dla lobby biznesu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
pawell 2010-06-15 15:02:21
a pieniążki na płacę minimalną to się wezmą... skąd ?? :D żądać to on sobie może =]=] pieniadze sie biorą z tąd skąd banki dostają dofinansowania....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
skorpion 2010-06-15 16:52:34
obiecanki wszystkich kandydatów to tak zwany-socjalizm utopijny-a rację ma zi2po91.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
konto usunięte 2010-06-15 18:58:12
bardzo odpowiednio nazwane "socjalizm utopijny". A jeszcze jak przeczytałem o tych dotacjach na partie polityczne to z jednej strony Janek64 ma trochę racji ale z drugiej strony polski parlament jest w zasadzie zarezerwowany dla 4 może niedługo 3 partii a dopóki mamy system wielopartyjny nie jest to zbyt dobre, usunięcie dotacji kompletnie zamknie już trudną drogę nowym partiom, a te które już maja tą "rezerwację" i bez dotacji myślę że sobie poradzą, więc nie wydaje mi się że sprawa jest tak oczywista
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
Janek64 2010-06-15 20:52:09
zi2po91 -twoje rozumowanie mnie zadawala, ale w Stanach Zjednoczonych Ameryki maja dwie parie i dobrze sobie radzą .Małą parię łatwo załozyć a jezeli cos łatwo przychodzi to nie jest dowartosciowane chociaz tego nie neguję,zalezy mi na tym aby nasza demokracja miała realny wpływ na zycie kazdego mieszkanca w gminie w powiecie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
konto usunięte 2010-06-16 20:18:58
nie jestem amerykanistą ani też nigdy w USA nie byłem ale tam jest system dwupartyjny ugruntowany, który być może w przyszłości zaistnieje także w Polsce ale w naszym kraju demokrację mamy 20 lat więc do Stanów Zjednoczonych nam jeszcze brakuje pod tym względem bardzo dużo... A jak chodzi o te partie to chodziło mi nie o zakładanie tylko już jak taka "nowa" partia wejdzie do parlamentu to żeby miała szanse się utrzymać, a wcześniej oczywiście możliwość wejścia do parlamentu. Co do mojego rozumowania to nie jest ono po to żeby kogokolwiek zadowalać:) raczej można się z nim zgadzać albo nie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
Janek64 2010-06-16 21:20:31
No to budujmy tą Polską demokrację chociazby w niedzielę idąc na wybory.pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
konto usunięte 2010-06-17 19:50:59
wysoka frekwencja na wyborach to jak najbardziej oznaka zdrowej demokracji:) popieram Janek64 i również pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezydenckie... blablanie
pawell 2010-07-01 11:58:06
tyranii "władzy" zależy tylko na frekwencji, bo tzw motloch nie ma udziału w rzadzeniu krajem- a DEMOKRACJA nie polega na wrzucaniu kartki wyborczej...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in