8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1994

Tematy archiwalne

prezerwatywy a kościół

myszka1 2010-11-21 09:56:43
używanie prezerwatywy nie będzie grzechem, co o tym sadzicie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
myszka1 2010-11-21 09:58:06
dzisiejszy temat w telewizji - informacje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
Dziku 2010-11-21 10:21:23
które informacje?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
mon 2010-11-21 10:43:26
WIESZ CHODZI O ZDROWIE CZŁOWIEKA I TYLKO W TYM PRZYPADKU NIE BEDZIE GRZECHEM
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 11:20:20
no , jeżeli księża używają prezerwatyw to chyba chyba nie grzech ..?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 12:07:44
nie uważam się za katolika ale według tego co mówią to jest grzechem stosowanie prezerwatyw.Najlepsza metodą jest wstrzemięźliwość (według tej religii).Dziwie się że odpowiedzi powyżej zostały udzielone przez damską część forum.Świat schodzi na psy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
myszka1 2010-11-21 12:18:12
kościół idzie z duchem czasu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
roxy 2010-11-21 12:34:29
kościól nie idzie z duchem czasu tylko po raz kolejny ucieka przed nagonką mediów, które zarzucają czarnym, że przez ich upartość ludzie umierają na aids, bo w afrycve katolickie plemiona boją się boga jak użyją tego narzędzia szatana! w cywilizacji każdy ma w dupie to co kościół zabrania a czego nie! śmieszy mnie najbardziej to że zakazują in vitro, które jest osiągnięciem medycyny a sami z osiągnięć medycyny korzystają do woli chociażby robiąc sobie operację w najlepszych klinikach, czy aborcje swoich duszpasterskich dzieci! ale po raz kolejny kościół pokazuje śmiesze a stare przysłowie "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie!"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
maxxx 2010-11-21 14:24:16
Robaczek - skąd wiesz???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
borek 2010-11-21 14:25:58
Wszystko jest w rękach Człowieka,dlatego należy je często myć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-11-21 15:17:54
No to mysle, ze katolicy powinni podziekowac za te mozliwosc ... pasterzom barankow ... To ladnie z ich strony, ze pozwalaja. Szkoda tylko, ze przez te "madrosci" wiele istnien zarazilo sie HIV w Afryce ale lepiej pozno niz wcale.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 15:49:50
jaj sobie robicie, albo papa z Watykanu nie wie że w Polsce kościół dawno zezwolił stosowanie prezerwatyw, tylko z obciętymi końcami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
hawkeye 2010-11-21 17:17:00
nie interesuje mnie religia ktora wyznacza sobie na biezaco co Bog uwaza za dobre albo za zle. i dlatego nie wierze w cyrk jakim jest kosciol katolicki. co to za "swiete reguly" ktore pastuchy zmieniaja jak chca... a co do in vitro - kosciol tlumaczy ze te osoby maja dzieci ktorym pozwala na to bog. - czemu wiec katolicy moga sie leczyc chirurgicznie - przeciez jezeli bog chce zeby umierali na zapalenie wyrostka to nie powinni sie sie bronic
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 18:36:13
oj, coś robaczek nie odpowiada na pytanie, hehehe
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 18:53:38
omega już odpowiadam .. :) Jakieś 2 miesiące temu byłam z mężem w Bochni na basenie ... spotkaliśmy tam młodego , przystojnego wikariusza z sąsiedniej parafii. Oczywiście nie był sam lecz w towarzystwie młodej , ślicznej dziewczyny :) Mąż dla żartu podpłynął do Niego mówiąc "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" Ksiądz zacisnął zęby mówiąc "cicho będziesz!!! " "para " zniknęła z basenu w ciągu chwili !!! Jak myślisz kim ta dziewczyna była , siostrą ? raczej nie ... sądząc po czułych objęciach , gestach ... !!! W Rabce- Zarytym był burdel .. wiesz z czego znany ? 90% klientów to byli księża .. myślisz , że nie zabezpieczali się ..?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
dexter 2010-11-21 19:15:24
R111 tym opisem obnażyłaś tylko brak wychowania i męskiej solidarności swojego męża.. nie chciałbym mieć takiego kolegi:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 19:19:50
dexter ja się cieszę , że ten ksiądz nie jest w Naszej parafii .. i nie muszę patrzec na Niego !!!! Oboje z mężem nie mamy się czego wstydzic ....a "ksiądz " .... ? Chyba miał.. skoro uciekł jak pies z podkulonym ogonem !!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
odessaxxx 2010-11-21 19:36:18
Robaczek 111 !uwielbiam Twoje posty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 19:38:58
Jak wy myślicie , w jaki sposób ksiądz ma się dowiedzieć o problemach seksualnych i małżeńskich. Później na kazaniu i naukach przedmałżeńskich powinien mówić o rzeczach znanych a nie z sufitu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
odessaxxx 2010-11-21 19:39:03
Robaczek 111 !uwielbiam Twoje posty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
forfiter 2010-11-21 19:58:50
ta znowu "naszej"pisze z dużej litery...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 20:15:58
dajże spokój, ceni się wysoko i tyle, ale jednak trochę za wysoko, zalatuje mi to samouwielbieniem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
forfiter 2010-11-21 20:23:37
też mi się tak wydaje.A czytając ten tekst o basenie to się wystraszyłem, że ten ksiądz łaził tam w prezerwatywie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
forfiter 2010-11-21 20:24:22
też mi się tak wydaje.A czytając ten tekst o basenie to się wystraszyłem, że ten ksiądz łaził tam w prezerwatywie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 20:36:25
hahaha, powaliłeś mnie z nóg
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-21 22:51:49
Co do wikariusza to oczywiście R wie lepiej jakie stosunki miedzy tymi ludzmi byly.. a moze to przyjaciele byli i woleli odejsc od upierdliwej baby co zaraz ploty bedzie tworzyc na swoja modle? :P Co do burdelu to skad te dane o 90%? Czyżby wiarygodne źródła burdelmamy czy coś ciekawszego?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-22 11:00:44
lidokainka ambicja mi nie pozwala bym wdawała się z Tobą w dyskusje :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
adamsmith 2010-11-22 13:30:19
widze ze Panie robaczek i roxy strasznie boli to co robia ksieza bo mi to lata. ale nic to. co do opowiesci o burdelu to ja slyszalem ze w nowym targu jest burdel w ktorym co piatek widziano waszych mężów :) - jak widzisz Ty dajesz plote i ja daje plote wesoło ci?? Moze odejdzmy zatem od plotek a popatrzmy na fakty: zapraszam do baz danych banku swiatowego tam ładnie przedstawiony jest procentowy wskaznik udzialu osób zarazonych np HIV w stosunku do ogółu ludności danego kraju i np w 2007r.: Austria - 0,2%, Belgia - 0,3%, Kanada - 0,4%, Francja - 0,4%, Włochy - 0,4%, Hiszpania - 0,5%, Szwajcaria - 0,6%, Polska - 0,1%. To są fakty drogie Panie. Ktos tam wczesniej napisal ze na zachodzie maja kosciol gdzies i przez to jest bezpieczniej. Fakty mowia cos innego a autor/ka tej wypowiedzi to zwykly klamaca. Najbardziej smiesza mnie ludzie ktorzy twierdza ze ruchanie w "systemie pucharowym" tzn. kazdy z kazdym, to jakis krok cywilizacji na przod. Na prawde nie jestem w stanie tego pojąc jak ktos mogl dojsc do takiego wniosku. Kto tak nie robi nie idzie z duchem czasu i jest zacofany - kuriozum maximum. Wydaje mi sie ze sa tylko dwa powody kiedy ktos tak mowi: albo sie jest idiota i sie nie wie co mowi albo sie jest sutenerem, streczycielem, burdelmama i sie ma z tego interes. Przypominam takze wiece postepowym ze wg teorii Darwina w dziejach ludzkości system pucharowy juz był, dawno dawno dawno temu. Prosze zatem jeszcze raz zastanowic sie czy to faktycznie jest krok cywilizacji do przodu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
adamsmith 2010-11-22 13:32:01
widze ze Panie robaczek i roxy strasznie boli to co robia ksieza bo mi to lata. ale nic to. co do opowiesci o burdelu to ja slyszalem ze w nowym targu jest burdel w ktorym co piatek widziano waszych mężów :) - jak widzisz Ty dajesz plote i ja daje plote wesoło ci?? Moze odejdzmy zatem od plotek a popatrzmy na fakty: zapraszam do baz danych banku swiatowego tam ładnie przedstawiony jest procentowy wskaznik udzialu osób zarazonych np HIV w stosunku do ogółu ludności danego kraju i np w 2007r.: Austria - 0,2%, Belgia - 0,3%, Kanada - 0,4%, Francja - 0,4%, Włochy - 0,4%, Hiszpania - 0,5%, Szwajcaria - 0,6%, Polska - 0,1%. To są fakty drogie Panie. Ktos tam wczesniej napisal ze na zachodzie maja kosciol gdzies i przez to jest bezpieczniej. Fakty mowia cos innego a autor/ka tej wypowiedzi to zwykly klamaca. Najbardziej smiesza mnie ludzie ktorzy twierdza ze ruchanie w "systemie pucharowym" tzn. kazdy z kazdym, to jakis krok cywilizacji na przod. Na prawde nie jestem w stanie tego pojąc jak ktos mogl dojsc do takiego wniosku. Kto tak nie robi nie idzie z duchem czasu i jest zacofany - kuriozum maximum. Wydaje mi sie ze sa tylko dwa powody kiedy ktos tak mowi: albo sie jest idiota i sie nie wie co mowi albo sie jest sutenerem, streczycielem, burdelmama i sie ma z tego interes. Przypominam takze wiece postepowym ze wg teorii Darwina w dziejach ludzkości system pucharowy juz był, dawno dawno dawno temu. Prosze zatem jeszcze raz zastanowic sie czy to faktycznie jest krok cywilizacji do przodu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-11-22 14:21:35
Kogo konkretnie nazywasz klamca i do ktorej wypowiedzi sie odnosisz? Byles kiedys w Afryce ? Widzisz a ja ... znam kogos kto byl i powiedzial mi pare rzeczy ;) KK w Afryce zabrania uzywania prezerwatyw i chce indoktrynowac ludzi prostych. Taki lud jest bardzo podatny na ich slowa. Prezerwatywa = PIEKLO. Widzisz dla takiego Afrykanina latwiej jest powiedziec kobiecie, ze chce odbyc z nia stosunek bez prezerwatywy bo tak bog kaze. Fajna wymowka i prosta. To jest tylko jeden z problemow Afryki. Ksieza bardzo utrudniaja prace ludziom, ktorzy chca zapnowac nad HIV. Gdyby choc polowa z mieszkancow zagrozonych krajow afrykanskich zaczela uzywac prezerwatyw infekcja HIV by sie zmniejszyla. To jest moje zndanie. I tak na marginesie fajne, ze powolujesz sie na statystyki. To i ja chetnie cos przytocze. Wedlug WHO do 81% zakazen HIV w Afryce dochodzi podczas heterosexualnych kontaktow. PS. Moze teraz podasz statystyki z krajow Afrykanskich - jaki odsetek tam jest zakazonych ? Chcesz wplynac na psychike ludzi i zabronic im sexu ? Dlaczego ksieza maja pouczac innych podczas gdy czesc z nich do celibatu sie nie stosuje? Wielu z nich jest za jego zniesieniem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-22 14:25:30
adamsmith zgadzam się z tym co napisałeś:) Nie mam nic przeciwko prezerwatywom ... hmmm co do księży ... oczywiście to zdrowe chłopy , roboty żadnej ..a swoje potrzeby mają co tu dużo ukrywac :) Podobno widziałeś.....naszych mężów w burdelu ..... hmm wydaje mi się , że mój mąż nie musi szukac wrażeń w ramionach innych kobiet :) Podstawą każdego związku jest zaufanie ...:) Omega ... masz rację jestem bardzo zadufana , pewna siebie , zarozumiała i dobrze mi z tym !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-22 14:37:25
Ludzie sex z prezerwatywa to jak branie prysznica w plaszczu przeciwdeszczowym!! A tak na powaznie Snooze masz 100% racji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
ambra 2010-11-22 21:37:28
Prawda jest taka ze prezerwatywa chroni przed wieloma chorobami,a druga ze Bóg zabronił marnotrawić nasienie, które jest przeznaczone tylko do prokreacji, a kwestia wiernosci to trzecia strona problemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
ambra 2010-11-22 21:48:12
Zdradzają mężowie, żony i osoby duchowne, to nizależy od wykonywanej profesjii lecz od zasad jakimi się kierujemy.A za to czy ja używam prezerwatywy nie "kosciuł będzie miał grzech" tylko ja, a chyba lepiej uniknąć niechcianej ciąży i chorób niż słyszeć o różnych tragediach, typu; pobił, zabił, pożuciła...bo niechcieli lub niebyli gotowi na dziecko...!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-11-22 22:52:18
ambra ktory bog i gdzie zabronil uzywac prezerwatyw ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
orate 2010-11-23 11:41:35
>Mt26,41<.>Mt 7,2<
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
orate 2010-11-23 11:42:06
>Mt26,41<.>Mt 7,2<
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-11-23 12:28:17
orate chodzi o biblie gdanska, warszawska czy tysiaclecia ? Ja znalazlem "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe" i "Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. " Nie wiem czy to o to chodzilo ? Bardzo prosze o korekte w razie bledow. Jesli natomiast te cytaty sa wlasciwe to zadaje kolejny raz pytanie. Kto zakazal uzywania prezerwatyw ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-23 12:33:15
Podobno ks. uczący w jednym z ogolniaków w Limanowej miał romans z uczennicą z klasy maturalnej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
jjmrt 2010-11-23 13:31:21
robaczek... a widziałaś jakiegoś który nie używał. Jeśli nie to po co osądzać i to jeszcze dywagując nad wartością moralną. Pozwólcie ludziom być ludźmi i błądzić, i się poprawiać. Jak czytam posty to mam wrażenie, że jest to jakaś mutacja moherów tylko po lewicy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
orate 2010-11-23 17:53:21
SnoozE,wybacz,to nie było do Ciebie,ale do tych co tak łatwo ,nieraz błędnie,osądzają CZŁOWIEKA. Cytaty pochodzą z Biblii tysiąclecia i prawidłowo je przytoczyłeś,dziękuję,jesteś wielki,szanuję Cię za to.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
myszka1 2010-11-23 18:45:33
o zdrowie powinniśmy dbać zawsze wiec nie będzie grzechem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
myszka1 2010-11-23 19:42:38
To przełom w postawie Kościoła katolickiego wobec stosowania prezerwatyw! Do tej pory Kościół był przeciwny jakiejkolwiek antykoncepcji. Papież Benedykt XVI zmienił tę politykę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
Janek64 2010-11-23 20:02:23
I bądz tu mądry.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
Janek64 2010-11-23 20:05:36
I bądz tu mądry!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
boberek 2010-11-23 22:25:44
ciekaw jestem co ksieza uzywaja hhihi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
ambra 2010-11-24 18:53:14
SnoozE sorki za opóżninie ale źle mnie zrozumiałeś,w Piśmie świętym jest przypis mówiący że nasienie ma być wykorzystane w celu rozmnażania a nie własnej przyjemności, niepodam ci namiarów gdzie, masz okazję Biblię poczytać. Mogłeś czytać uważniej bo napisałam że ja używam z mężem, bo osobiscie niejestem w stanie urodzić wiecej dzieci mamy dwoje, mój kregosłup moze tego obciążenia niewytrzymać. Wszystkim polecam, niwstydzcie się kupywać i używać to wcale nie jest kąpiel w płaszczu tylko metoda zapobiegania chorób i niechcianej ciąży. A nawet jestem za tym że małolato powinni dawać za darmo bo kieszonkowe czasem braknie i życie zmarnowane. A apropo księży sama miałam nieprzyjemnośc słyszeć o propozycji współżycia i mamgdzieś ich moralność tylko ludzie zrozumcie oni powinni brom dostawać bo wybierają odpowiedzialną drogę życia, mają dawać świadectwo wiary wszystkim ludziom nietylko wierzącym , ale i niewierzacym, ale jak narazie to "innowiercy" wyśmiewają katolików bo niestety "ryba psuje się od głowy", a widac że niemogą sobie poradzić z hucią.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-24 18:56:37
ambra ... Brawo !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
ambra 2010-11-24 21:42:27
Dzieki Robaczek111, dobrze wiedzieć ze są podobni!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
jjmrt 2010-11-25 09:04:32
brawo ambra brawo ... świadectwo powinni dawać wszyscy i ja i księża i TY... a ty jako matka i żona wybrałaś jeszcze bardziej odpowiedzialną drogę... Ksiądz ma na "głowie" świadectwo wobec innych (jak sama piszesz) ci inni to dość nieokreślony podmiot, a TY świadectwo składasz przed swoją rodziną i oni są blisko i wszystko widzą... to jest dopiero ciężar. Gratuluję i powodzenia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-11-25 14:12:25
ambra spoko. Bez konkretnego cytatu nie moge sie odniesc do tego. Dla mnie to ludzie wymyslili zakaz uzywania prezerwatyw. Jesli bog katolicki nazywa to grzechem ... to w takim razie co z jego uczynkami ? Co z morderstwami i okropienstwami, ktorych sam sie dopuscil ? Co z Maria, ktora zaplodnil bog czy tam duch ... czy on "nie pozadal zony blizniego swego" ? A moze bog jest poza dekalogiem, ktory sam ustalil ? Co z tymi wszystkimi, ktorzy smaza sie teraz w piekle za uzywanie prezerwatyw ? Dostaja bilet powrotny do nieba ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
konto usunięte 2010-11-25 14:44:58
SnoozE będą w piekle smołę mieszac :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
jjmrt 2010-11-29 10:10:53
SnoozE co do jednego masz rację ... Bóg jest ponad SWOIM PRAWEM ... i ciesz się z tego bo jego miłosierdzie jest nieskończone. A czy Boga ogranicza śmierć ... Nie, nawet ty nie byłbyś taki by myśleć o Bogu jak o kimś kogo ogranicza śmierć. Śmierć to klamra spinająca nasze doczesne życie ale na pewno nie ograiczona Boga który ją pokonał...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-11-29 15:31:35
No wlasnie nie do konca ... Dla mnie smierc nie jest czyms nadzwyczajnym. To normalny etap jaki kazdy znas juz wielokrotnie przechodzil - reinkarnacja. A co do boga, ktory przezwyciezyl smierc to chyba chodzi o Jezusa ? Z tego co wiem religia katolicka utrzymuje, ze jest jeden bog. To chyba na soborach watykanskich ustalono wiare i kult Jezusa oraz Marii ? Do tego mamy 1001 swietych, do ktorych katolicy sie modla. Kult szczatkow zmarlych - "swiete relikwia". Dlatego tez uwazam, ze katolicyzm nie jest wiara w jednego boga a religia henoteistyczna. Kult wielu istot boskich z czego jedna jest dominujaca.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
jjmrt 2010-12-02 09:15:30
katolicy wyznają wiarę w Jednego Boga w Trzech osobach. Wiem że to niepojęte ale tak jest. Cóż gdyby wiara była całkowicie do pojęcia to by była wiedzą a nie wiarą. Kult Maryi? Ale wiesz że nikt Bogiem jej nie nazywa. Kult świętych? Święci to nie tylko osoby postawione jako wzór dla nas do naśladowania, to kazdy kto przebywa w chwale nieba. A zę prosimy ich o pomoc bo wierzymy że świat nie zamknął się w materii widzalnej... "Świętych obcowanie"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
SnoozE 2010-12-02 16:10:49
Swieci to wzory ? Bo mi to wyglada na skladanie im czci prawie jak bogu glownemu. Bogowie podrzedni maja swoje umiejetnosci i specjalizacje (skad ja to znam). Wezmy takiego sw. Antoniego. Koles pomaga znajdowac fanty. Swoja droga Jezus nie jest bogiem ? Albo jest bogiem glownym ? No ok ... Fajne wytlumaczenie katolikow na wielobostwo. Do tego dochodzi papiez, ktorego zdanie = zdaniu waszego boga. Tak, tak to zostalo ustalone na soborach. Z tego co pamietam papiezy tez sie czci jak bostwa. Ps. Jak dla mnie bog z bibli jest okrutny oraz bogaty w ludzkie tak zwane niskie cechy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: prezerwatywy a kościół
jjmrt 2010-12-03 11:20:53
oj ogromna generalizacja... ja cię nie przekonuję ja wiem w co wierzę a pisać o tym mógłbym wiele. Nie da się ślizgać po powierzchni wiary (jakiejkolwiek) bo wychodzą wypaczenia(nawet w reinkarnacji). Niestety nie będę miał więcej czasu na pisanie w tym wątku który tak swoją drogą zaczął się inaczej. Nie mniej jednak szanuję Twoje zdanie i chęć dyskusji. Dziękuję Ci za tę rozmowę była ona dla mnie kształcąca i zmusiła do refleksji i przemyśleń. Choć nie jestem człowiekiem bardzo obytym to staram się rozumnie postępować na miarę swojego rozumu a spotkanie czy rozmowa z drugim człowiekiem zawsze jest dla mnie czymś budującym. Dziękuję
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in