Baner Baner
9°   dziś 6°   jutro
Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech
1994

Tematy archiwalne

praca sezonowa "TRUSKAWKI"

konto usunięte 2011-01-27 13:09:45
Czy ktos może podzielic się informacją na temat tejże pracy. Gdzie i kiedy można sie starac o wyjazd, Jakie warunki panują , ile można zarobic, na ile miesiecy wyjazd? czy są zjazdy do Polski
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
konto usunięte 2011-01-27 13:47:52
Nick praca na truskawkach jest bardzo ciezka. Trzeba miec naprawde dobra kondycje fizyczna. Pobudka o 5 rano. Jezeli plony sa obfite to nawet do pozna wnocy trzeba pracowac. Jezeli pada deszcz rowniez. Wysokosc stawki zalezy od ilosci uzbieranych skrzynek. Zeby dobrze zarobic musisz zebrac ich co najmniej z 30 dziennie. Zanim wyjedziesz trzeba wplacic kaucje bodajze. Wyjazdy sa na 1-2 miesiecy. Warunki mieszkaniowe sa rozne, najczesciej sa to kontenery lub przyczepy kampingowe. Taka znana truskawkowa kraina w Niemczech jest Erdbeerhof Osterloh. Tam pracuje masa Polakow. Moja kolezanka pracowala w Niemczech 2-3 lata temu?,1 miesiac i wiecej nie dala rady:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
aAaAaAa 2011-01-27 14:27:07
...zapytaj ludzi z Męciny- napewno na truskawkach też byli :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
konto usunięte 2011-01-27 15:25:22
Dzięki bearchen za konkretną odpowiedź;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
konto usunięte 2011-01-27 15:32:34
sluze pomoca:)pozdro
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
isiek 2011-01-27 21:39:39
i powiem CI ze ciezko juz teraz tzn koniec stycznia zalatwic
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
Slawek964 2011-01-27 23:57:00
Daj spokój, szkoda zdrowia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
massaro99 2011-01-28 20:59:28
ja byłem w szkocji to ciągle chodziłem najebany whisky wiec sie lajtowo zbierało:) jestem za:) ale szczerze to trzeba rączkami machać żeby na swoje wyjść! Ogólnie zarobki jak tutaj po studiach na wysokim stanowisku. Pzdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
konto usunięte 2011-01-29 13:53:30
Ja byłam kilka razy na zbiorach truskawek w Niemczech i nie uważam, żeby było tak źle. Oczywiście trzeba pracować,ale jak jest fajna ekipa to można się też fajnie bawić. No i faceci raczej nie nadają się do takiej pracy, zazwyczaj wymiękają po pierwszym tygodniu :). Warunki mieszkaniowe dobre, jedzenie- zazwyczaj gotuje polska kucharka. Zarobki-zależą od sezonu i tego jak kto pracuje (czyli ile uzbiera skrzynek, minimum 2,5 skrzynki na godzinę czyli 12,5 kg),podstawa to 5,70 euro/godz +2 euro za każdą dodatkową skrzynkę. Zapisy są w grudniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: praca sezonowa "TRUSKAWKI"
borek 2011-01-31 10:23:01
Znajomy pracował miesiąc,a będzie leczył kolano całe życie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in