7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
4272

Porady

Pozwolenie na budowę

J25 2011-08-11 21:42:53
Czy ktoś wie ile mniej więcej czeka się na pozwolenie na budowę?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozwolenie na budowę
dszz 2011-08-11 22:15:05
Jeżeli masz wszystkie dokumenty wymagane do uzyskania takiego pozwolenia(decyzje o warunkach zabudowy albo wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jakiś dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, 4x projekt budowlany wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami itp), to ustawowo taki czas oczekiwania wynosi 65 dni - wg Prawa Budowlanego rozdz. 4 art. 35 ;). Po wydaniu pozwolenia, decyzja jest prawo mocna dopiero po 2tygodniach (jeżeli nikt się od tej decyzji nie odwoła), a ważna przez 3 lata.

Pozdrawiam:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozwolenie na budowę
J25 2011-08-11 22:22:52
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozwolenie na budowę
andy11 2011-08-11 22:48:22
roznie z tym bywa ale minimum 3 tyogdnie to chyba trzeba policzyc, szczegolnie gdy teren nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego, ja mam tak na nowo kupionej dzialce,czeka mnie koszmar chodzenia po kilkanascie swistkow
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozwolenie na budowę
dszz 2011-08-12 09:12:17
Najdłużej chyba się czeka na warunki zabudowy - nawet do pół roku:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozwolenie na budowę
rekin 2011-08-12 14:35:53
a jak sie o to starac i od czego trzeba zaczac ?? byloby fajnie gdyby ktos to opisal "krok po kroku, urzad po urzedzie i okienko po okienku" biorac pod uwage miasto limanowa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozwolenie na budowę
offender 2019-11-29 08:33:28
Na pozwolenie na budowę nie czekałem zbyt długo… jednak sporo czasu zajęło mi oczekiwanie na taki dokument jak ocena oddziaływania na środowisko [https://prohabitat.com.pl/co-oferujemy/ocena-oddzialywania-na-srodowisko/] …cóż biurokracja w naszym kraju jest normą…
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in