12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
1205

Hyde Park

Pozdrowienia dla kierowców

Aerwin 2013-02-07 23:13:59
Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich kierowców poruszających się wyłącznie prawym pasem po rondzie na rynku w Limanowej W szczególności uroczą panią instruktorkę w srebrnej eLce (jechała sama), która calutkie rondo (od J.Marka do Jana Pawła) przejechała prawym pasem z włączonym lewym kierunkowskazem i dopiero przy wyjeździe zmieniajac go na prawy 8o
Jak tak uczą na kursach to się nie dziwię, pozdrawiam i polecam z zapoznaniem się z przepisami ruchu drogowego. :o)

Bez kitu. Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się korków w mieście byłoby zbudowanie ronda turbinowego. Po pierwszym tygodniu połowa samochodów by się po prostu wytłukła a drugą połowę ludzie sprzedali by ze strachu przed skrzyżowaniem >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozdrowienia dla kierowców
bearchen 2013-02-07 23:39:28
A wiesz dlaczego tak jest, ze ludzie jezdza prawym pasem?
Bo uprzejmosc kierowcow, jest taka, ze jak chcesz zjechac z lewego na prawy to Cie malo kto wpusci. I albo sie wrypiesz na chama, albo mozesz sobie jezdzic jeszcze tak z 5 razy dookola. Nie twierdze absolutnie, ze wszyscy sa tacy nieuprzejmi, ale juz kilka razy tak mialam, ze stanelam w miejscu, czekajac az ktos mnie laskawie wpusci, zebym nie blokowala ruchu za soba i moga wreszcie sie z tej karuzeli wydostac. :)
A korzystajac jeszcze z okazji, jak juz ten temat poruszyles, to ja pozdrawiam srodkowym palcem wszystkich tych, ktorzy trabia za mna, jak zatrzymuje sie pieszym na przejsciu! Bede sie zatrzymywac zawsze, nawet jakby przejscia oddalone byly od siebie co 50m!
To dopiero jest szczyt chamstwa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozdrowienia dla kierowców
Aerwin 2013-02-08 02:40:21
No właśnie nie wiem czy ludzie nie jeżdżą lewym pasem bo ich nie wpuszczają na prawy czy nie jeżdżą bo nie wiedzą że tak trzeba i wygodniej. A co do wpuszczających to nie wiem czy nie wpuszczają bo nie wiedzą, że tak trzeba i wygodniej czy ku... nie wiem dlaczego. No nic, dalej będę jeździł lewym pasem i wpychał się na prawy jak najgorszy cham. :D
A wpuszczać i przepuszczać zawszę będe ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozdrowienia dla kierowców
djdeejay 2013-02-08 11:53:25
To prawda. zawsze jeżdżę lewym pasem i muszę mieć niezłe szczęście, aby bez problemu zjechać na prawy i wyjechać z ronda, ponieważ Ci na prawym są przekonani, że mają pierwszeństwo, przecinając komuś zjazd. Pamiętam jak raz był korek na prawym pasie, poprostu kierunkowskaz i jadę na lewy, bo jechałem od J.Marka na J.Pawła. No i zaczęło się trąbienie, bo jak śmiałem wyprzedzić ich lewym pasem, skoro reszta stoi na prawym. I na końcu nie przepuścił mnie nikt, stałem i czekałem aż wkońcu szanowny pan z busa mi pozwolił zjechać... Pewno niektórzy pamiętają mnie - Ford Scorpio w kolorze Samakand :)

Ale zaraz tu ktoś wyskoczy na nas, że nie znamy przepisów, nie umiemy jeździć i nie powinniśmy przyjeżdżać do Limanowej, bo przez nas są wypadki, a następnie wyskoczy z jakimś niejasnym przepisem, gdzie nie będzie nic na ten temat, ale użytkownik zabłyśnie samym tym, że znieważy nas i rzuci przepis :)

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pozdrowienia dla kierowców
jeden1 2013-02-08 14:09:58
Ja też zaliczam się do grona chamów jeżdżących lewym pasem i przepuszczających na przejściach.I nie trąbić na mnie!>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in