12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
2168

Wydarzenia

Pożar na Zawadce.

fiolekkk 2013-12-05 12:46:21
Czy ktoś może potwierdzić, że ostatnio (rzekomo z poniedziałku na wtorek) był pożar zabudowań w tej miejscowości? Wczoraj chodziła po domach pewna Pani, która tak twierdziła. Ludzie dawali jej jedzenie i pieniądze. Pani płakała, że nie ma za co żyć i została tylko z tym w czym stoi. Dostała od nas kasę, ale na pytanie, co jest jej jeszcze potrzebne mówiła, że wszystko, bo nic nie ma i że za dwa dni może przyjechać z sąsiadem po rzeczy jeśli chcielibyśmy jej coś przekazać. Bardzo chcielibyśmy pomóc, ale... no właśnie pojawiły się wątpliwości, bo czegoś nie dosłyszałam i podeszłam bliżej i od tej Pani było dość mocno czuć alkohol. Chętnie pomożemy, nawet możemy coś spróbować zorganizować na większą skalę, ale jeśli to wyłudzanie, żeby mieć na wódkę, to sorry... :/ Czy ktoś zna jakieś bliższe szczegóły na ten temat?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
MISS123 2013-12-05 16:32:53
O ile dobrze mi wiadomo to byl ale w Starym Rybiu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
Emafir 2013-12-05 17:06:28
2 tyg. temu chodziła pani twierdząc że jest od Mszany Dolnej i spaliło się jej wszystko. Przesukałam wszystko w internecie na ten temat i nie bylo . Wydaje mi się że to jest wyłudzanie na alkohol.Kilka dni wczesniej chodził starszy mężczyzna który też ptrzebwał pienędzy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
konto usunięte 2013-12-05 17:20:42
Ostatnio na dworcu MPK w Nowym Sączu babka też żebrała o kasę. Taka dziewczyna z Trzetrzewiny dała jej ... niedopalonego papierosa, bo sama musiała mieć na busa :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
bearchen 2013-12-06 22:25:59
Czy ktos moze zweryfikowac te informacje, bo z tego co sie dowiedzialam krazy pewna Pani twierdzac, ze pozar tym razem byl w Szczyrzycu i caly dom jej splonal. Ok. poltora tyg temu.
Pani ponoc szczupla ciemna, po 50 ciemna karnacja. Twierdzi, ze mam matke chora itp.
Jezeli to prawda, to wspolczuje, natomiast gdy chodzi jej tylko o wyludzenie pieniedzy to mysle, ze ktos sie tym powinien zajac i sprawdzic jej wiarygodnosc.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
kinia434 2013-12-06 22:47:02
w mojej miejscowości też była taka pani prosząc o pieniądze ponoć z tego samego powodu pożar domu i choroba matki.. było to w poniedziałek w tym tygodniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
misiek196 2013-12-07 10:28:59
Jeżeli chodzi o Szczyrzycu to w ostatnim czasie nie było żadnego pożaru, więc jak ktoś tak mówi to próbuje naciągać ludzi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
Emafir 2013-12-07 11:39:29
@bearchen
Opis tej pani się zgadza. Dziwne że co tydzień zmienia miejsce zamieszkania. :|
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
kinia434 2013-12-07 13:45:26
i bądz tu dobrym i litościwym człowiekiem na ludzką krzywdę i niedolę jak przyjdzie taka, opowie wzruszającą bajkę popłacze się na zawołanie a człowiek w przeciwieństwie do niej ma sumienie i da pieniądze bo pomagać trzeba..tylko kuzwa komu alkoholiczce ,dzięki takim ludziom pózniej ci naprawdę potrzebujący nie otrzymają pomocy od innych bo Ci pomagający będą ostrożni już jak dowiadują się o takich oszustach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
truten 2013-12-09 15:52:05
Ta osoba, o której tu wyżej mowa, dziś była w Limanowej na Osiedlu J.Piłsudskiego, tłumacząc się, że w minioną sobotę się spalili i stracili wszystko.
Znając już tą historię, nie dałem się nabrać, wypytałem co mogłem, nawet o nazwisko, wymieniła jakieś na "W". Powiedziałem jej, że mieszkałem kiedyś ponad 20 lat w Tymbarku i takiego nazwiska tam nie słyszałem. Poszła.
Ja po chwili zatelefonowałem pod nr 998 do Straży Pożarnej, przedstawiłem się z nazwiska i adresu zamieszkania i mówię w czym problem. Uzyskałem informację, że żadnego pożaru w sobotę w miejscowości Zawadka /gm.Tymbark/ nie było.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
M44 2013-12-09 16:17:28
dawajcie dalej kase takim naciagaczą .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
marina 2013-12-10 08:58:04
U mnie też była jakieś 2 tygodnie temu i mówiła , że jest z Kasiny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pożar na Zawadce.
wkurzony100 2013-12-12 21:29:28
Pani o której mowa to Grażyna K.-mieszkanka Góry św. Jana(gm.Jodłownik).Swoją "działalnością"obejmuje nie tylko powiat limanowski ale też okolice Raciechowic i Dobczyc.Pożar,chora matka i rzekomy wypadek syna to standardowa historyjka,którą raczy potencjalnych darczyńców.Od lat w ten sposób wyłudza i pożycza pieniądze.Jest to bezrobotna alkoholiczka i posiadaczka "niebieskiej karty",która dostała za "opiekę" nad chorą matką.Ostrzegam-nie dajcie się nabrać i uważajcie bo przy okazji też może Was okraść-w tej dziedzinie jest tez naprawdę bardzo wykwalifikowana!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in