10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

Potrzebny dobry ksiądz spowienik

famaster 2013-12-27 18:32:27
Witam!
Chciałbym Was prosić o polecenie mi naprawdę dobrego księdza z naszego powiatu, który jest dobrym spowiednikiem jak i osobą, która będzie chciała i umiała pomóc w walce z problemami i uzależnieniami.

Potrzebuję księdza, który nie tylko rozgrzesza, ale także porozmawia, zapyta, będzie chciał pomóc, który będzie miał czas na to, aby się spotkać i na spokojnie porozmawiać z osobą zagubioną.

Proszę o radę, być może macie doświadczenia z osobami duchownymi z Waszych parafii i zechcecie kogoś polecić. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
mari 2013-12-27 18:58:09
Ale z takimi problemami to zdecydowanie polecam odwiedzenie gabinetu psychoterapeuty (nie psychiatry i nie psychologa) a nie księdza. Mogę polecić gabinety Medinormu w Limanowej- jest tam kilku psychoterapeutów. Pytanie tylko czy się dostaniesz, bo wbrew pozorom są tam spore kolejki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
famaster 2013-12-27 19:31:14
Z pomocy psychologa osoba korzystała i wciąż korzysta, dodatkowo jednak potrzebuje wsparcia kogoś duchownego, ponieważ z wiary czerpie bardzo dużo siły, tym bardziej, że chciałaby także poukładać sobie kilka spraw związanych bezpośrednio z wiarą i poznać odpowiedź na kilka pytań w tym obszarze.

Są wzloty i upadki. Kiedy następuje to drugie następuje potrzeba, aby się wyspowiadać i nabrać sił. Niestety większość księży lekceważy to, że osoba jest zagubiona i potrzebuje czegoś więcej niż suchego rozgrzeszenia. Zamiast próbować pomóc, często nawet nie ukrywają braku zainteresowania problemem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
gosiaczek 2013-12-27 19:52:19
myślę że najbardziej odpowiednim księdzem będzie ks Jerzy Smoleń pochodzi z Dobrej i tam też chyba mieszka w domu rodzinnym. jeśli chodzi o kontakt z nim to ma chyba w ośrodku w Dobrej jakieś dyżury psychologa, jeśli tam zadzwonisz to jestem pewna że dostaniesz na niego namiary.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
konto usunięte 2013-12-27 19:55:18
Radzę ci omijać psychologów Limanowskich szerokim łukiem. Ledwie wyjdziesz z gabinetu, psycholog opowie rejestratorce lub pielęgniarkom z jakimi problemami przyszyłeś/ przyszłaś. Tak, że twój problem będą znać wszyscy !!

Jeżeli chodzi o twój problem to znalazłem coś w Krakowie, ewentualnie możesz poszukać księdza psychologa w Tarnowie.

:) Centrum Formacji i Kultury Chrześcijańskiej
31-044 Kraków, ul. Grodzka 54, tel. (012) 4221076

OŚRODEK KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNEJ
Ośrodek wzorowany jest na działającym w Rzymie Centrum Konsultacji przy Uniwersytecie Gregoriańskim. Prowadzony jest przez specjalistów, psychologów i psychoterapeutów, związanych z Instytutem Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego. Działalność ośrodka szczególnie skierowana jest do księży, sióstr zakonnych, kleryków. Ośrodek służy pomocą osobom szukającym:

* głębszej integracji osobowości
o umiejętność przezwyciężania zranień psychicznych, zablokowań emocjonalnych, stanów depresyjnych, lękowych, stresu;
o umiejętność przekraczania barier w nawiązywaniu relacji międzyosobowych;
o umiejętność przezwycigżania chorego poczucia winy;
o integracja seksualna;
o umiejętność dojrzałego podejmowania decyzji życiowych;
o podejmowanie problemów życia duchowego
* swojej drogi życiowej, stojących przed wyborem stanu życia
* rozwiązywania kryzysów powołaniowych


(...)


Ośrodek Konsultacji Psychologicznej pragnie pomagać w lepszym pełnieniu zadań życiowych i funkeji duszpasterskich wszystkim osobom zaangażowanym w życie Kościoła.

Zapraszamy w środy i w czwartki w godz. 9.00 -12.00 oraz 14.00-18.00

Zgłoszenia przyjmowane są w środy i w czwartki w godz. 9.00-12.00

W ramach ośrodka konsultacji udzielają:

* ks. Mieczysław Kożuch SJ
* ks. Kazimierz Trojan SJ
* ks. Krzysztof Wons SDS
* o. Kazimierz Dudek OFMCap
* mgr Danuta Prokulska
* mgr Mariola Orzepowska
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
mari 2013-12-27 21:50:25
Logon, wyraźnie napisałam- PSYCHOTERAPEUTA a nie psycholog czy psychiatra. Przy złożonych problemach ani psycholog ani psychiatra nie pomoże. W Medinormie psychoterapeuta z Limanowej jest chyba tylko jeden- reszta jest z Krakowa. Ponadto spotkanie terapeutyczne objęte jest tajemnicą "lekarską"!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
konto usunięte 2013-12-28 18:28:45
Jeśli masz problem to lepiej nie szukaj pomocy u księdza. Niczego mądrego się tam nie dowiesz :) Dobrze radzi mari, udaj się do psychoterapeuty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
konto usunięte 2013-12-28 21:51:32
jeśli chodzi o sprawy duchowe....również polecam ks.Smolenia, który jest z wykształcenia psychologiem.Jeśli chodzi o uzależnienie, to słusznie, że ta osoba korzysta z terapii (jeśli tak jest). Co do psychoterapeuty, to dobrze, jeśli ma wykształcenie psychologiczne lub medyczne, to plus.Zanim zacznie się rozwiązywać skomplikowane problemy życiowe, najpierw należy sobie poradzić z uzależnieniem.Dobry specjalista wyjaśni, jak to ma wyglądać.Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
konto usunięte 2013-12-28 22:47:31
Jeżeli ktoś ma problemy finansowe, to psychoterapeuta, psycholog, psychiatra i ksiądz nie pomogą.
Tu potrzebna jest szóstka w lotka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
pinkfloyd 2013-12-29 14:20:54
Bardzo pozytywnie wspominam naszego ks. Bogusia-na początku część młodzieży Go lekceważyła,ale w niedługim czasie diametralnie się to zmieniło,bo jako jedyny miał dar nadzwyczajnego kontaktu w każdej ich dotyczącej sprawie i jak na razie trudno spotkać takiego drugiego-szkoda,że Go już nie ma w Limanowej,bo na pewno wiele by wniósł dobra dla wszystkich,którzy by mieli z Nim kontakt.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
maniekR6 2014-01-09 16:24:06
a w szpitalu przypadkiem nie jest kapelanem ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
mosia 2014-01-09 18:53:41
W takiej sytuacji zdecydowanie polecam księdza Bogdana Węgrzyna. Znajdziesz Go na FB. Był w Limanowej kapelanem. Takiego księdza nie było i nie będzie więcej w Limanowej. CUDOWNY CZŁOWIEK.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
marioxxx 2014-01-16 19:26:17
wysłałem ci coś na priv. Jak będziesz miał czas to sobie popatrz. polecam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
famaster 2014-01-28 20:44:34
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.

Mam tylko jedno pytanie o ks. Jerzego Smolenia. Miał ktoś z nim do czynienia? Czy na prawdę można Mu ufać? Jeśli tak, to czy ktoś nie miałby do niego kontaktu, w ośrodku w Dobrej niestety nie udzielają takich informacji.

Będę bardzo wdzięczny, jakby ktoś podesłał na priv
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
Elizabet131 2014-01-28 21:34:55
Masz wiadomosc na priv.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
nowyadresik 2014-02-03 17:26:31
ja również polecam ks Jerzego Smolenia super ksiądz i super psycholog warto Go posłuchać ( famaster wysyłam wiadomość na priw )
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
banitasek 2014-02-03 18:04:12
Ksiądz Smoleń wygłosi wykład 27 lutego o 16.30 w bibliotece w Tymbarku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Potrzebny dobry ksiądz spowienik
obserwatorka 2017-04-23 21:32:09
Czy ktoś ma nr. tel. do księdza Smolenia albo wie gdzie przyjmuje?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in