Baner
22°   dziś 20°   jutro
Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina
2168

Wydarzenia

POKŁOSIE- opinie

eee 2012-11-25 17:42:45
witam wszystkich, otwieram dyskusję na temat najnowszego filmu Pasikowskiego;co sądzicie? Odważny? zbyt przerysowany? Banalna i zgrana fabuła? Czy majstersztyk polskiego kina?Mnie osobiście fil bardzo się podobał, choć pokazanie tematu jak dla mnie trochę zbyt infantylne i oczywiste, a koniec-zbyt brutalny i nie do końca dopasowany do całości.
Zapraszam do dyskusji:)B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POKŁOSIE- opinie
lala 2012-11-29 20:51:23
Świetny thriller, polecam. Ponadto niepowtarzalny klimat kina Klaps ma swój urok. Warto zobaczyć ten film.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POKŁOSIE- opinie
konto usunięte 2012-11-30 13:00:51
no i niestety kolejna propaganda sukcesu w unicestwianiu żydów przez Polaków.Jaka ta historia jest zakłamana,jak młodemu pokoleniu pierze się mózgi,jak potrafi się przeinaczać prawdziwy obraz II wojny światowej.Po Liście Schindlera,Pianiście,mamy kolejny obraz,obraz barbarzyństwa ,ale wykonany przez Polaków.Jedwabne kolejny obraz przedstawiający Polaków jako tych co mordowali żydów.A co tam było? czy grupa 30-40 osób jest w stanie wymordować 1600 osób jak podaje Jan Tomasz Gross w książce Sąsiedzi,jakoś nie pisze i mówi się że to Polacy byli zmuszeni pod groźbą śmierci do wypędzenia żydów ze swoich domostw,że to Polacy byli bici przez samych faszystowskich oprawców.

Jakaż to jest ironia losu przedstawiona czy to w Liście Schindlera czy w Pianiście ,jakaż tam jest wspaniała postawa samych hitlerowskich oprawców,jeden ratuje aż 1100 żydów,drugi "przymyka oko" na różne przewinienia człowieka -żyda-

Czy Wy wszyscy co oglądaliście w/w filmy nie czujecie jakiegoś niesmaku?,niedosytu?

Ja bardzo,jakoś w historii światowej kinematografii, nie spotkałem się z dziełem które by przedstawiało inny obraz,nie ten zakłamany jak w/w filmy,ale ten prawdziwy:jak Niemcy hitlerowskie mordują żydów,jak zapędzają do gazu każą za miskę zupy z żołędzi pracować w kamieniołomach,
Brak jakiegokolwiek filmu światowego formatu ,przedstawiającego Polaków w całkiem innym świetle,w świetle poświęcenia życia za ratowanie właśnie żydów,za oddanie ostatniej kromki chleba żydowskiemu dziecku,

Współczesna młodzież ma bardzo ciekawy teraz obraz przedstawiający rzeczywistość II wojny światowej,ma obraz Polaków morderców,a ich dzieci będą się już uczyły że to Polacy wymordowali ileś tam milionów żydów,Niemców,czy Rosjan,ze to Polacy w ogóle jest barbarzyński naród
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POKŁOSIE- opinie
limonka 2012-12-04 17:51:52
Jak wybiórczo traktowany jest temat II wojny w USA i jaka jest prawdziwa świadomość Amerykanów na temat Holokaustu, można dowiedzieć się z książki "Zapomniany Holokaust". Szczerze polecam wywiad z jej autorem - prof. Richardem Lukasem.
http://www.bibula.com/?p=62190
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in