17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
1994

Tematy archiwalne

POGANIE.

111ksiadz 2010-10-17 14:16:31
Na mszy św.dla dzieci,bardzo zakłopotał mnie sukienkowy.Otóż powiedział dzieciom....stawianie kwiatów i palenie zniczy na grobach bliskich,to pogański zwyczaj.Prawdziwy katolik DAJE na mszę św.Wiem że kasy brakuje,że msza św. może pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym,ale dzisiaj dowiedziałem się też,że znicze w Warszawie,znicze pod pomnikiem JPII stawiają poganie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
Imhoteph 2010-10-17 14:49:51
yyy... tego księdza to chyba troche pojebawszy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 15:15:25
Nie wiem co o tym sadzić ale trochę mnie denerwuje to daj a się zbawisz. Nie mam nic przeciwko kościołowi bo kościół to ludzie ale czasem zastanawiają mnie księża zawsze są z tymi co maja z nich...... gdowi grosz im przeszkadza. Ale Państwo my wszyscy przecież zadbało o nich mogą uczyć religii i z tego mają pensje emerytury, wiec o co w tym wszystkim chodzi. Dajemy na składkę,chodza po kolędzie, jest Rada Parafialna która radzi jak utrzymać budynki, Tez czasami mam wąty tak jak i ty... Z całym szacunkiem dla Pana Naszego Boga. Może miał zły dzień i porostu dał taki osąd. Przecież wszyscy błądzimy to tylko tłumaczy........
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
Janek64 2010-10-17 15:22:14
JEZELI SĄ TO prawdziwe słowa tego księdza TO czegoś tu nie rozumiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 16:53:25
Regulamin wewnętrzny kościoła dot. ważności mszy: 1.Msza św. odprawiona i zapłacona JEST WAŻNA. 2.Msza św. odprawiona a niezapłacona JEST NIEWAŻNA 3.Msza św.nieodprawiona a zapłacona JEST WAŻNA.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
chmurka 2010-10-17 16:53:59
111ksiadz.W którym kościele i o której godz.byłeś ma mszy św.? i wogóle w jakim celu tam poszedłeś?Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to nie komentuj!.... a kapłan, to nie sukienkowy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 17:02:15
jak to kapłan to nie sukienkowy ??? Przecież łazi w sukience, a pod nią chowa ptaka ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 17:05:04
jak to kapłan to nie sukienkowy ??? Przecież łazi w sukience, a pod nią chowa ptaka ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 17:08:14
jak to kapłan to nie sukienkowy ??? Przecież łazi w sukience, a pod nią chowa ptaka ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
maxxx 2010-10-17 17:52:34
111ksiądz- piszesz bzdury prowokując przy tym użytkowników.Przedstaw dowody że tak powiedział. Jeśli tego nie zrobisz to świadczy o Tobie że jesteś zwykłym pajacem i kłamcą na forum. Gdyby nie mój syn pewnie bym o sprawie nie wiedział ,ale on się pyta czemu tak jest. Razem czekamy na odpowiedż.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
maxxx 2010-10-17 17:58:14
111ksiądz- piszesz bzdury prowokując przy tym użytkowników.Przedstaw dowody że tak powiedział. Jeśli tego nie zrobisz to świadczy o Tobie że jesteś zwykłym pajacem i kłamcą na forum. Gdyby nie mój syn pewnie bym o sprawie nie wiedział ,ale on się pyta czemu tak jest. Razem czekamy na odpowiedż.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
janko 2010-10-17 19:23:26
oooo czarna mafia ma obronców :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
Ktosik 2010-10-17 19:25:24
W każdym stadzie znajdzie się czarna owca.Nie można wszystkich księży jednakowo,,mierzyć".Do kościoła idzie się spełnić obowiązek wobec Boga,Faktem jest że wielu księży pomieszało pojęcia powołania z zawodem.W każdym prawie zawodzie są fachowcy mierni,którzy najwiecej się cenią....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
SnoozE 2010-10-17 19:36:29
To jest proste trzeba dawac ksiezom kase bo inaczej w czelusciach piekla sploniecie. Tylko oni moga wam pomoc w zbawieniu. Wlasciwie to wszystko zrobia za was oni i ich pomocnicy. Wy tylko dawajcie kase drodzy inteligeci a zbawienie bedzie wasze. Zaprawde powiadam wam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
chmurka 2010-10-17 20:21:14
111ksiadz i tobie podobni... co wam do tego.Jak jesteście z innej gliny to won od kościoła i marsz do swojej "sekty" ciemnogrody.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
harnas19777 2010-10-17 20:30:28
W Limanowej na mszy dla dzieci tego nie powiedział
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:31:34
broni chmurka sukienkowego bo jej dał pogłaskać ptaka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:32:01
Ktosik - masz rację jest duzo wspaniałych księży,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:35:28
do damy: bawimy się jak damy, a jak nie damy to się nie bawimy..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:37:53
Owce sie zdarzaja to tez ludzie, ale inni ksieza na pewno zwrócą na to uwagę. I troszkę zastanowią się. Przywołaja do porzadku szacunku wobec bliznich, poszanowania i tolerancji innych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:42:25
atojeto - damy damy........
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:56:53
Jakiż to ksiądz? I z jakiej parafii? Chętnie się dowiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-17 20:57:08
Jakiż to ksiądz? I z jakiej parafii? Chętnie się dowiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-18 00:12:58
Chmurka,Maxxx,lidokainka-zaspokoję waszą ciekawość i próżność.Ze względu na obowiązki jestem obecny w kościołach niemal całej Polski.Tą przepiękna homilię do dzieci wygłosił ks.prob.Wojciech Danke.A gdzie i w jakim kościele,to zadajcie sobie deczko trudu z odszukaniem-to wcale nie jest trudne.I na drugi raz proszę mnie nie insynuować że piszę nieprawdę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
smo 2010-10-18 10:20:05
No proszę, nie wiedziałem, że tylu księży na forum :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
polanka 2010-10-18 11:06:35
111ksiadz wypadałoby ci teraz nic innego tylko podziekować .........danke ;P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
polanka 2010-10-18 11:09:26
dla mnie wcale nic nowego to co piszesz , nieraz się spotkałam z sytuacją jak ksiądz na kazaniu na pogrzebie twierdził że zmarłemu niepotrzebne kwiaty ,a raczej Msza sw. w jego intencji. Cięzko sie nie zgodzić z księdzem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
SnoozE 2010-10-18 11:41:10
polanka no wiadomo. W koncu ksiadz ma w tym interes no nie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
Gromit 2010-10-18 11:53:42
ludzie sami napędzają tą licytacje "co łaska", czytaj "kto da więcej". Proponuje kazdemu w swoim kościele, parafii zamówić mszę św i tyle (bez kasy) i wówczas podzielimy się opiniami który z czarnych braci wyciągał ręke, a który np. powiedział, że za mało.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-18 14:05:10
Zgadzam się i z Polanką i Gromitem.Napisałem przecież w tytule,że msza św.może pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym.Zgadzam się też z kaznodzieją(doszukałem się,że palenie zniczy to rzeczywiście pogański zwyczaj),ale przecież chodziło mi o formę "uświadamiania dziatwy".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
polanka 2010-10-18 16:53:42
ksiądz , i ja cię doskonale rozumiem, córka 11 lat, czasami zdaje mi relację z tego co ksiądz na religii im przekazuje. Przykłąd z przed miesiąca, córka pyta mnie co jest największym grzechem człowieka ? - no jak to co oczywiście pierwsze co się nasuwa to morderstwo, ale nie córka twierdzi że nieprawda BO KSIĄDZ im mówił że najwiekszy grzech to grzech nieczystości ( o ile w ogóle ona wie o co chcodzi ) ,ha i weź tu wytłumacz 11 latce , że ksiądz nie ma racji bo są gorsze grzechy. Moja córka jest na etapie , że co powie ksiądz to jest prawda niepodważalna, Nie podoba mi się taka forma przekazu , że grzech sie wyolbrzymia , aby tylko dzieciom zrobić wodę z mózgu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-18 19:42:12
No co Ty?Za morderstwo jest normalne rozgrzeszenie,a "za" IN Vitro-ekskomunika.Sprawdź dokładniej co On kładzie do małej główki Twojej córce.Wczesniej pisałem,że nie mają najmniejszego przygotowania pedagogicznego.Tak samo,jak 25-letni koleś próbuje mi doradzić jak ja mam żyć z żoną,po 35-letnim stażu małżeńskim.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
polanka 2010-10-18 20:43:58
111ksiądz z tym in vitro to też problem ,bo na kazanich nasz ksiądz bardzo obszernie się wypowiada, wg mojej córki to in vitro to zabijanie ,bo tak im KSIĄDZ POWIEDZIAŁ , najgorsze jest to że w ogóle niechce mnie słuchac czym tak naprawdę jest in vitro, że jest to po prostu metoda zapłodnienia, dla niej in vitro = aborcja , bo tak księża wybiórczo tłumaczą co jest co .Rzekłabym w ogóle nie tłumaczą tylko stwierdzają IN VITRO to zabijanie , a niestety to jest tylko pólprawda, i każdy katolik jesli chce zyc w zgodzie z nauczaniem koscioła może poprosić o zabieg w ktrym zapłodnione zstanie tylko jedno jajeczko. I wtedy też jest zabijanie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
polanka 2010-10-18 20:58:59
a co do przygotowania pedagogicznego to masz całkowitą rację, w ubiegłym roku mialam przyjemnośc uczestniczyć w lekcji religii uwaga 4letnich dzieci.Ksiądz zadawał pytana , na które odpowiedzi nie umiałby udzielic nie jeden osmiolatek. Ksiądz nie opowiadał dzieciom o Bogu tylko zadawał pytania typu co przedstawia dany obrazek z katechizmu, to malutkie dziecko mialo po prostu wiedzieć że obrazek przestawia adorację na Boze Ciało, mialo wiedzieć o czymś w czym być może jeszcze w zyciu nie uczestniczyło .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-18 21:01:34
Temat rzeka.....Muszę się przychylić do określeń-średniowiecze,ciemnogród.Dzieciom wykrzywiają psychikę robiąc wodę z mózgu,nas straszą ekskomuniką.Powiedź jak nazwać wypowiedz purpurata?-szantaż,straszenie.W końcu dogadają się z rządzącymi jak kiedyś z czerwonymi w sprawie aborcji.Niech każdy będzie w zgodzie ze swoim sumieniem,a Oni niech"nie włażą" w wasze macice.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-18 21:22:16
Juz w przedszkolu i później chodziłem na religię.Ksiądz cieszył się wielką estymą.Na religię chodziłem z ochotą,a to co ksiądz mówił słuchałem z "otwarta gębą".Nie podrywał autorytetu rodziców,nie zajmował się polityką-obecnie zupełnie odwrotnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
SnoozE 2010-10-19 02:16:03
to sie nazywa indoktrynacja od najmlodszych lat i ma najlepsze efekty w latach pozniejszych :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
polanka 2010-10-19 07:45:54
, nie mam nic przeciwko religii , niech dzieci się uczą,nie mam nic przeciwko księzom, ale zwątpiłam gdy wyrywkowo dowiaduje się co ten nasz ksiądz wyprawia. Na przykład wpaja dzieciom jakoby internet to samo zło, a sam korzysta i zakłada profile na durnych poratalach typu Nasza Klasa.Chwali się że nie ma telewizora , bo to tez nic dobrego i dlatego nigdy go nie ma wieczorem na plebani, bo jeżdzi ogldać telewizję po ludziach .No i co ja mam myślć o kims takim?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-19 13:06:09
Maxxx-u,mała rada.Chodź razem z dzieckiem na mszę św.a będziesz z pierwszej ręki wiedział,czym faszerują Twojego synka.Spróbuj mu teraz wytłumaczyć o co chodzi.Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
konto usunięte 2010-10-19 17:21:47
Ktosik masz rację, że do kościoła idzie się spełnić obowiązek wobec Boga, ale dlaczego w tym przeszkadzają mi księża. Byłem na mszy w niedzielę o 13.30 i nie mogłem wytrzymać politycznego kazania. Księdzu bardzo wygodnie jest pouczać z ambony i opowiadać wierutne bzdury bo owieczki wysłuchają i nikt nie ma prawa się odezwać ani zaprotestować.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
piotrlimano 2010-10-19 20:36:39
Możesz zaprotestować!Ja to robię tak:jak kieckowy rozpoczyna politykować,ja wychodzę na papierosa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
SnoozE 2010-10-20 19:29:43
albo nie chodzisz do tego kiosku i nie sluchasz tego co uskuteczniaja z ambony a do czego sami sie nie stosuja :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: POGANIE.
111ksiadz 2010-10-20 23:52:32
Maxxx-u,dla mnie jesteś dzięcioł,przecież odpowiedziałem Tobie i Twojemu synalkowi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in