Baner
14°   dziś 14°   jutro
Niedziela, 12 maja Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy
1994

Tematy archiwalne

Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.

mb3 2010-08-24 23:46:45
Witam, dzisiaj na Limanowskim Cmentarzu Komunalnym został pochowany NN Mężczyzna (ten sam, którego ciało było przetrzymywane przez prokuraturę w Limanowskim Szpitalu ). Trumna z ciałem została przywieziona i zakopana. Żadnych, ale to żadnych obrzędów pogrzebowych. Limanowscy księża odmówili pogrzebu ponieważ nie wiedzieli czy zmarły był wierzący...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
batat 2010-08-24 23:48:25
Odmówili bo nikt nie zapłacił
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
SALWADORE 2010-08-24 23:51:03
a jak był to więcej ja na składkę nie dam i po sprawie ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
SALWADORE 2010-08-24 23:51:31
jak się dowiem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
SnoozE 2010-08-24 23:52:24
to proste ze o kabone chodzilo czarnym braciom :D Ja sie wlasnie zastanawiam ... w razie smigniecia na 2 strone wolbaym uniknac tych obrzedow smutasnych katolickich. Da sie to gdzies zaklepac ? Czy wystarczy sie wypisac z kk i wtedy na bank nie zrobia ? A temu kolesiowi mogli "prowadzacego" swieckiego zalatwic.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
SALWADORE 2010-08-25 00:04:32
MI WSZYSTKO JEDNO BYLE BY JAK NAJSZYBCIEJ SPALARNIA W LIMANOWEJ POWSTAŁA TO SIĘ IM POLEPSZY NA GORSZE I PO PROBLEMIE ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
dionelwa 2010-08-25 07:51:19
jedna śitwa sukienkowych- mam nadzieje iż dożyję czasów kiedy ta kraina mlekiem i miodem płynąca - nie dbada przez nich i nie uprawiana wyschnie. I będzie jak w wielkopolsce czy śląskim.Na kazaniu ksiądz będzie płakać i prosić parafian żeby dali coś więcej na tacę bo właśnie spłacił kredyt za gaz ostatnią ratę kredytu który sam na siebie wzioł żeby wyruwnać za gaz ale już przyszło pismo z energetyki że jak nie zapłaci za prąd to mu odetną i msze będą bez organ i nagłośnienia.Może kiedyś im się oczy otworzą lecz mam nadzieje iż będzie już za póżno i cała ta świta wyląduje na emeryturze o kromce chleba i wodzie ja "...."na 40 lat poszczenia.Bo z takim podejściem i brakiem reform to zo 100 lat taki kościół poprostu upadnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
konto usunięte 2010-08-25 08:19:31
To już prawdziwe chamstwo !!! Jak można było odmówic..pochówku...ten mężczyzna został pochowany jak przysłowiowy "pies"...!! Bo co ... nie wiedzieli czy był wierzący... ale spewnością prowadził lepszym człowiekiem jak te BYKI na plebani !!!! QWa p bo nikt nie zapłacił .. sffinie !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
konto usunięte 2010-08-25 08:20:26
ale się ****** już na dzień dobry !!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
borek 2010-08-25 08:36:00
Obowiązkiem Kapłana było poświęcić ziemię w której spoczął nieznajomy,ten Kapłan,który odmówił tej posługi najważniejszej w tym przypadku weżmie Go na swoje sumienie.On często mu o tym będzie przypominał.Ja osobiście nie mogę uwierzyć by pochówek Człowieka mógł naprawdę tak wyglądać jak piszecie,no jeśli tu chodzi o pieniądze to śmiem przyznać rację że ta mamona pieniądza opętała nawet Kościół.przykre to ale prawdziwe.Zadziwia mnie ;jak może być tu na ziemi Człowiek niczyj?Czyżby nawet sam Pan Bóg go opuścił?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
cons 2010-08-25 09:37:37
a moze on byl innowierca?? myslicie ze zyczylby sobie pogrzebu katolickiego?? tutaj nic tylko nagonka na ksiezy! i tak dobrze ze go na cmentarzu pochowali
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
gerar 2010-08-25 10:58:57
cons a gdzie go mieli pochować w ogródku, czy w parku miejskim
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
111ksiadz 2010-08-25 11:04:49
A nawet jeśli był innowierca,jak piszesz,to nie należał mu się godny pochówek? Jeżeli był z Południa Polski to w 99% był katolikiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
gerar 2010-08-25 11:06:11
borek obowiązki obowiązkami a kasa to kasa. Choćby miał krzyż z jezusem wydziarany na piersi i pismo święte przy nim znalezli to i tak Ci wytłumaczą ze to samobójca
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
cyceron1 2010-08-25 11:28:30
paranoja ... a moe by ttak zrobic z tego kolejna afere medialna ?:P niech sie troszke czarna mafia potlumaczy :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
SnoozE 2010-08-25 12:34:34
No wlasnie jak to jest parafia ma cos do cmentarza i moga sie nie zgodzic na pochowek ? KK dostaje od panstwa duze dotacje + ksieza zwolnieni sa z podatkow ... Nie ma jak tak :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
Bogdan 2010-08-25 13:33:38
Gdzie to miłosierdzie Boże wobec każdego z nas,które płynie z ambony?K..mać na tacy????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
limonka 2010-08-25 20:03:29
Weżmy hipotetyczną sytuację: jestem wierzącym praktykującym katolikiem, żyją zgodnie z przykazaniami i mam nadzieją na katolicki pochówek, gdy przyjdzie na to pora. Mieszkam np. w Krakowie, jestem osobą samotną, bez rodziny, nie mam znajomych, nie utrzymuje bliższych kontaktów z sąsiadami. Wyjeżdżam busem na grzyby, albo na pieszą wędrówkę w okolice Limanowej, ale zapominam dokumentów i nie mam żadnych przedmiotów ułatwiających moją identyfikację. No i zgodnie z Wolą Opatrzności doznaję śmiertelnego zawału na leśnej ścieżce. Nikt mnie nie szuka, nikt nie wie gdzie jestem i nikt nie jest w stanie mnie zidentyfikować. Zostaję więc zakopany w dołku na cmentarzu w Limanowej. No i po co mi było żyć po chrześcijańsku mając nadzieje na godny pogrzeb ? A może my przykładamy zbytnią wagę do rytuałów ? Przecież nawet najwystawniejszy pogrzeb z kilkoma księżmi nie zdecyduje o moim ewentualnym zbawieniu, jeżeli za życia byłem draniem. Ale pomijając wszystko, powinna być jakaś uniwersalna świecka procedura umożliwiająca godne pożegnanie zmarłego NN.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
111ksiadz 2010-08-25 22:38:03
Limonka-i właśnie to jest to.Hipoteza bardzo logiczna,ale najpiękniejsze trzy ostatnie zdania Twojej wypowiedzi-brawo!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
dionelwa 2010-08-26 08:05:54
KPINA - i jeszcze raz kpina. Zaściankowa i zabobonna wiocha z 15 wieku z sukiennkowymi na czele. A proboszcz jak by się dało to juz dawno by wprowadził pokutę i odpuszczenie grzechów za opłatę. Może by wreszcie uzbierał na emeryturę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Pochówek NN na Limanowskim cmentarzu.
borek 2010-08-26 19:24:07
W pewnej miejscowości Proboszcz bierze 4.ooo za pochówek, to nie dziwię się że ten biedak niczyj spoczął w niepoświęconej ziemi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in