8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1994

Tematy archiwalne

PKS Pasyk&Gawron

piotrekwwww 2010-03-06 23:56:46
Czy ktoś wie i może potwierdzić taka wiadomość ,że wyżej wymieniona firma ogłosiła upadłość? Czy może to jest bujda puszczona przez kierowców konkurencyjnych firm?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
miszmasz88 2010-03-07 09:09:27
bujda i plotki, nie wierz w to :) wiem z pewnego źródła, że jeszcze długo będzie na rynku przewozów, zresztą ciągle kupują jakieś autobusy, to z niemiec Renaulty itp... więc byłoby to bez sensu gdyby likwidowali a jednocześnie inwestowali w autobusy. A już jest po upływie umowy po której może być rozwiązany PKS. Więc plotka..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
adzik 2010-03-07 13:11:07
A ja myślę, że prawda. Bo czemu likwidowaliby kolejne kursy, zwalniali kierowców, a Ci, którzy jeszcze jeżdżą, sami mówią, że firma się sypie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
miszmasz88 2010-03-07 20:16:32
Mój znajomy pracuje w PKS Pasyk&Gawron, w biurze i wiem napewno że ani nie myślą o rozwiązaniu firmy ;) Zresztą to było by bez sensu, kupywanie nowych autobusów i rozwiązywanie firmy, nie? A kursy redukują , to jest normalna kolej rzeczy, jeśli nie są dane przejazdy nierentowne to bez sensu jest ich przedłużanie... kursów mniej to i kierowców mniej, normalne. Swoją drogą to nieźle wygrali na kupnie PKS Limanowa jeszcze państwowego :) pzdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
adzik 2010-03-07 22:41:39
Oj nie wiem, czy tak te zlikwidowane kursy nierentowne były. Ile razy jechałem z Krakowa busem (najpierw Deltą, później z Pasykiem) do Półrzeczek o 18.40, zawsze był naładowany, niekiedy się stało. Dużo ludzi jeździło tymi kursami, które ostatnio poszły do lamusa. Serio, wiem, co mówię.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
piotrekwwww 2010-03-07 23:36:18
A ja z tego co słyszałem ma ogłosić upadłość. I w późniejszym czasie ma wykonywać przewozy tylko na wynajem i turystyczne, dla tego też kupuje nowsze nie NOWE autobusy, nie wiem ile w tym prawdy dla tego też pytam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
pawell 2010-03-08 12:19:27
problemem naszej gospodarki i przewoznika są zasady zdrowej konkurencji, od poczatku przemian nie bylo zdrowych zasad, a tylko przeważaly jedynie słuszne opcje,i nie liczy sie funkcja jaką ma pełnić "przewoznik" w społeczenstwie,dotyczy to rowniez tempa przystosowania do zmian, czy to ma sie odbywac na hurra...wozimy ludzi...nie raz stloczonych jak śledzie w beczce, bo nikt z wladz tego nie widzi i nie widział, albo przymykał oko, bo taka jest "opcja"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
adzik 2010-03-08 18:51:38
Dziś np. kierowca jadący do Krakowa o 16.10 jechał o 5 minut wcześniej. To jeżeli dlatego autobusy są nierentowne, bo nie ma ludzi, którzy dopiero wychodzili na autobus, to ja dziękuję za taką firmę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
atosek 2010-03-08 19:07:50
Pks pod pasykiem i gawronem to zwykłe dziadostwo.! Tyle razy wystawili do wiatru ludzi na dworcu pks w krakowie.5 minut i to nawet po odjezdzie komunikat na tablicy swietlnej ,ze kurs odwołany !!! SKANDAl (tak słyszałęm).....Coś jest bo co chwile zamykaja kursy.Wiec sie pytam dlaczego gawron i pasyk chca utopić PKS podobno planuja supermarket na miejscu dworca.Jak to możliwe ze MAxbus jezdzi do krakowa co 30 minut i jest ok a PKS ma juz chyba tylko 3 kursy do krakowa dziennie, wiec nie dziwi ze bankrutuje.?Dobrze ze gmina limanowa utrzymuje PKS dając zlecenia na dowóz dzieci do szkół....Menadzerowie PKS smiechu warte...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
miszmasz88 2010-03-08 21:14:39
tak jasne śmiechu warte :D widzisz im zależy na pewnych przewozach. Pewnych w sensie jadą po dzieci do szkoły czy wycieczkę i mają daną sumę , do ręki, a nie zależną ile osób pojedzie itp. Wiesz ja jeżdże często do Krakowa PKS-em NSącza już od dosyć dawna i nie miałem problemu, z tym że odwołali kurs, rzadko tak bywało, bardzo rzadko. A jeśli Ty czy ktoś przychodzi na przystanek tylko 5 minut wcześniej czy mniej to się nie dziw chłopie, że Cię czasem odjedzie autobus hehe Menadżerowie PKS śmiechu warte? tia , jasne, tylko kupili firmę PKS państwową , w takich centralnych miejscach w Limanowej, przekonali wszystkich do racji, Widać myśleli wtedy bardziej niż inni w przetargu :) Myśle że też nie są śmieszni z tego względu iż ów menadżerowie to byli pracownicy , menadżerowie którzy poprzednio byli w firmie komputerowej OPTIMUS w NSączu, bez komentarza..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
atosek 2010-03-09 08:43:59
miszmasz88 to teraz juz wiem dlaczego optismus upadł...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
miszmasz88 2010-03-09 20:34:03
haha upadł bo menadżerowie przeszli do Pasyk&Gawron :D . Moim zdaniem Ci menadżerowie zarządzali tak ogromną firmą jak Optimus, to taki PKS Limanowa to dla nich pikuś , Pan Pikuś hehe a poza tym chyba kolego atosek orientujesz się czemu Optimus upadł? jeśli nie to poczytaj w sieci... :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
adzik 2010-03-09 21:21:19
A wracając do PKS-u, to jego likwidacja jest "na dniach". Tylko czekać, nie wiem, ile, może miesiąc, może rok, jak ogłoszą upadłość. Bo dworców się pozbywają, kursy likwidują, kierowców zwalniają. PARANOJA.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
atosek 2010-03-10 10:27:24
Gawron i Pasyk to jedno wielkie nieporozumienie.Szkoda PKS to długoletnia historia limanowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
adzik 2010-03-10 17:21:19
Hmm, może gdyby przejął to ktoś inny, kto wie, może by coś z tego było. Ale jeżeli PKS pozostanie nadal w rękach Pasyka & Gawrona, to długo nie pociągnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
cdi 2010-03-22 22:09:44
myślsz ze ktoś będzie płakał za tą firmą??? kierowcy hamy a przecież era PANÓW KIEROWCÓW już dawno sie skonczyła
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
szefo 2010-03-24 20:58:50
tak to prawda pks stał się nierentowny wiem bo tam pracuję ale juz niedługo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PKS Pasyk&Gawron
szefo 2010-03-24 20:59:07
tak to prawda pks stał się nierentowny wiem bo tam pracuję ale juz niedługo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in