Baner Baner
9°   dziś 6°   jutro
Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech
1994

Tematy archiwalne

PIWO SZCZYRZYCKIE

pawelharfa 2010-02-09 16:49:59
w resatauracji w szczyrzycu można napić sie piwa robionego na miejscu, osobiście mi smakuje moge polecić każdemu smakoszowi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
madderr 2010-02-09 18:46:41
ile kosztuje takie piwko?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
loleklima 2010-02-09 19:07:43
daj namiary!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
atosek 2010-02-09 19:15:37
Nazywa sie FRATER kosztuje 3 zł ..Niedobre nie polecam ,produkuje je browar niemiecki kupil tylko niby recepture w szczyrzycu .Od tego kolesia co złapali go z ta kobieta co ma 2 dzieci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
piotrekwwww 2010-02-09 19:27:28
Atosek frater to jest inne piwo niby na recepturze ze Sczyrzyca a piwo sczyrzyckie można sie na pić w kawiarni czy pizzerii familia zaraz koło opactwa, nie wiem ile kufel kosztuje teraz, w maju czy czerwcu kosztował albo 5 albo 6 złotych <nawet dobre>
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
pawelharfa 2010-02-09 19:53:58
piotrekwwww masz racje restaracja koło opactwa. Piwo robione tylko na potrzeby restauracji, cena 5 zł za kufel są trzy rodzaje 12-stka, 14-stka, i miodowe to ostatnie w szczególności polecam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-10 06:49:34
bardzo dobre specjalnie jadę do nich po piwo. można kupić u nich butelkowane. 14 stka i miodowe jest pszepyszne każdemu piwoszowi polecam. normalnie ważone piwo - a nie te dziwa chemiczne do kupienia w sklepie po których łeb ..... boli a żołądek jeszcze bardziej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
crusader 2010-02-10 08:18:21
jesli to ten frater co dawniej to siki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
konto usunięte 2010-02-10 09:03:36
e tam .frater jest ok. .nie wszedzie dostepny ale w imie na wesolej zawsze i w miare dobry
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-11 07:50:56
nie FRATER - TO JEST INNE PIWO. DRUGIE / INNE PIWO TO - SZCZYRZYCKIE A TO JEST BARDZO DOBRA PRODUKOWANE W MINI BAR "MARYSIA"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-11 07:53:45
Restauracja Regionalna "Marysia" Szczyrzyc nr 195 http://minibrowary.pl/node/1515
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-11 08:01:27
żródło. W trakcie wyprawy rowerowej trafiłem do Marysi. Restauracja mieści się w nowo wybudowanym kompleksie budynków niedaleko opactwa. Jest czysto, schludnie, spory parking. Byłem niestety po obiedzie, więc nie udało mi się spróbować jedzenia, natomiast piwo jest doskonałe. Warzone w miejscowym mikrobrowarze ma niewiele wspólnego z tym, co kupujemy w sklepach. Jest smaczne, w smaku zbliżone do piw niemieckich. Mamy do wyboru piwo z 12% i 14% ekstraktu plus wersję miodową, cena kufla 5 zł. Muszę koniecznie wrócić na dłuższe posiedzenie - restauracja wygląda zachęcająco, a smak piwa skłania do dłuższego posiedzenia. http://www.gastronauci.pl/10542-restauracja-regionalna-marysia-szczyrzyc
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
atosek 2010-02-11 14:16:47
dionelwa - przypominam , ze jazda po piwku rowerem jest równiez karana.Uważaj zeby cie gdzies nie zatrzymali..he he
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-12 06:58:57
atosek - czytaj ze zrozumieniem.żródło oznacza że zostało to zaczerpnięte ze strony do której jest link.albo proponuje wrócić się do szkoły i zacząć edukację jeszcze raz. he he he....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
kalejdoskop 2010-02-12 20:17:53
ostatnio nawarzyli tam innego piwa:)))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-19 07:22:17
Pod numerem 195 w budynku Centrum Turystyczne Ziemi Szczyrzyckiej, w kawiarni Pani Barbary Czepiel mieści się browarek i restauracyjka. Wystrój tradycyjny z drewnianymi rzeźbami ludowymi (podobnie takie na zewnątrz). Na zewnątrz parasolki Lecha. O jadle mogę powiedzieć, że dobre, niezbyt drogie a nam (z ray) szczególnie posmakowały frytki z pieczarkami jako zagryzka do piwa Piwa smakowite i niedrogie, czyli po 5 zł za pękaty kufelek. Piwo na wynos w butelkach 0.5 litra po 10 zł (pisał już o tym Pendragon). Aktualnie dostępne były Jasne 12* (średniochmielone), Mocne 14* (delikatne) oraz Ciemne (13,5*). Dojrzewa Miodowe (na miodzie) i nieco inna wersja jasnego (piliśmy jeszcze młode, więc trudno powiedzieć jak będzie smakować za 2 tygodnie). Dostępne jest też lane Tyskie i wybór piw KP w butelkach - jakby ktoś bardzo chciał.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-19 07:23:28
okolica jak i lokal przyjemne przywitani, ugoszczeni i oprowadzeni po browarze (ukłony i podziękowania w stronę p. Łukasza - piwowara ). Jedzonko smakowite, piwko niebo w gębie (mi najbardziej smakował delikatny pils 14 i ciemniaczek ). Jak ktoś nie lubi tłoku to polecam wypad do Szczyrzyca na tygodniu bo w weekend podobno tłumy na piwku Kufelki jeszcze bez logosów, podstawek firmowych również jeszcze niet. ---> smak piwa rekompensuje braki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-19 07:24:49
Kręcąc się po Małopolsce Szczyrzyc był wpisany jako nr 1 pierwszy do "zwiedzenia". Okolica prześliczna, a sam browar położony również w dość klimatycznym miejscu - zaraz obok klasztoru. Stoliki na zewnątrz w taką pogodę stwarzają urokliwy klimacik, pal licho, ze pod parasolkami Lecha, może w czasem zmienią ale mnie osobiście to nie przeszkadza. Sam lokal tez klimatyczny, niezbyt wielki, jedna sala, widać tanki, malunki na ścianie, nawiązaniu do regionu i historii. Obsługa bardzo miła, pomocna, fachowa wiedza na temat piwa. Jedzenie bardzo dobre i niedrogie. Szkoda tylko, że dla "nieweselnych" gości nie ma możliwości noclegu (nawet w piątek dzień przed), browar z hotelem to byłoby już zbyt pięknie . Jednak dla mnie, i nie tylko, browar restauracyjny "Marysia" jest w chwili obecnej najbardziej lubianym i gdyby nie odległość byłby na pewno najczęściej odwiedzanym lokalem. Okolica i urok urzeka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-19 07:26:19
Restauracja Marysia - Szczyrzyc [edytuj] Restauracja Regionalna Marysia to lokal gastronomiczny w Szczyrzycu, w którym mieści się jeden z najmniejszych komercyjnych browarów w Polsce. Minibrowar został zbudowany w 2008 roku. Warzenie piwa rozpoczęto w nim 2009 roku[5]. Zdolności produkcyjne browaru restauracyjnego w Szczyrzycu wynoszą około 600 hektolitrów piwa rocznie[6].
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-19 07:29:49
Komu do Kielc za daleko - odsyłamy do wspomnianego minibrowaru restauracji regionalnej Marysia. Browar Grybów, jak mówią jego nowi gospodarze, sąsiedzi zza południowej granicy Ivan i Andrej Chovanec - podnosi się z ruiny. Mała fabryczka piwa z Siołkowej ma także bogatą przeszłość. Miała swoje złote lata i lata klęski. Dziś Słowacy wysoko mierzą. Sprzedają pilsweisera oraz piwa Lach i Grybów Premium w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Katowicach. Namiętnie rozsmakowali się w grybowskim złocistym napoju Ślązacy. Prędzej od Lachów. Może dlatego, że na piwo z Siołkowej trudno natrafić na sklepowych półkach w Nowym Sączu. Jest na pewno do kupienia w Hali Gorzkowskiej i w Rafie przy ulicy Węgierskiej. Można wybierać spośród kilku znakomitych odmian - jest słabsza, bardziej subtelna w smaku wersja dedykowana wszystkim paniom oraz nieco mocniejsze premium. Wyroby exclusive i strong są dla prawdziwych mocarzy. http://malopolska.naszemiasto.pl/turystyka/aktualnosci/1097713.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
mika713 2010-02-19 21:21:35
Dionelwa. To wszystko mozna przeczytć na forum "Browar.biz/ forum browaru.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-02-19 22:20:20
wiem ale tu już jest wszystko - a po zatym tak mi smakuje że wychwalam pod niebiosa!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
mika713 2010-03-01 13:23:04
Bo jest dobre:))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-03-09 17:11:44
bo jest b.dobre smaczne i ważone więcej niż trzy dni
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
lala 2010-05-26 22:54:08
piwo jest ok, zamówiłam kiedyś pierogi, też ok, ale niestety z były z dodatkiem grubego czarnego kręconego włosa na talerzu.już tam nie niczego nie zjem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
dionelwa 2010-05-27 17:24:20
w domu się też zdarza włos na talerzu i co też nie jesz już w domu ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PIWO SZCZYRZYCKIE
lala 2010-06-02 19:43:38
w domu nie zdarza mi się włos na talerzu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in