10°   dziś 9°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
2168

Wydarzenia

Piesi

konto usunięte 2011-12-01 22:13:53
Coraz wcześniej robi się ciemno, nie wszędzie są chodniki czy latarnie i aż mnie ciarki przechodzą jak jadę samochodem wieczorem i widzę jak piesi idą poboczem czy drogą(!) w ciemnych ubraniach, bez żadnych, nawet minimalnych elementów odblaskowych!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
tamara25 2011-12-01 22:19:13
trzeba w nich wjechac to moze ich to oświeci na przyszłość... .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
konto usunięte 2011-12-01 22:35:12
Bo to wstyd i hanba, zeby w XXI wieku nie bylo chodnikow i latarni!!Jak jade czasem 28 i widze pieszych, to az zal patrzec.
Jak trzezwi to jeszcze nic, ale najgorsze sa takie nieoswietlone moczymordy, ktore wala srodkiem drogi!
Jak ich raz popiesci maska samochodu, to nastepnym razem sie beda swiecic jak choinka!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
djdeejay 2011-12-01 22:38:21
To jest zmora. jeszcze włacz krótkie, mijaj się z innym samochodem, a tego dość że nie widać, to jeszcze się nie sunie. A mój Ford ciężki i nie chciałbym nikogo nim potraktować. Mrugam długimi takiej osobie albo trąbie, żeby się domysliła że coś nie tak jest. Albo thebeściak sezony - napewno to czyta! W Jurkowie szanowny Pan kolega na rowerze w czarnym ubraniu, rower niema ani odblasku ani światła, NIC! I jeszcze jedzie i pisze SMS, no ludzie... I zdziwiony że się trąbi na niego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
konto usunięte 2011-12-01 22:44:13
ja się nawet boję trąbić, żeby w szoku (że trąbię) ktoś taki mi pod koła nie wpadł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
tamara25 2011-12-01 23:38:32
dzienne oswietlenie Świateczne Warszawy to koszt 500zl dla Państwa... może piesi na to tez licza , że ich państwo oświeci tak za free ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
princesa 2011-12-02 11:01:36
Ostatnio jechałam z Poznania i aż się miło robiło jak ludzie poboczem idą z migającą lampką, widać ich z daleka i bezpieczni a jak tylko wjechałam za Wieliczkę tragedia!!! Ludzie to nie wstyd iść czy w odblasku czy z jakaś lampką. Moje dzieci nawet zwróciły na to uwagę pytając, czemu u nas z lampką nie chodzą...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
princesa 2011-12-02 11:06:48
Najgorsze są "święte krowy" :) idą jezdnia i jak zatrąbisz to oburzone co ty od nich chcesz, na bok nie zejdą bo obcasy połamią albo buty pobrudzą. Z kulturą kierowców u nas nie najgorzej ale z pieszymi....strach co będzie jak śnieg spadnie i środkiem drogi będą chodzić, bo szanowni drogowcy już pobocza nie odgarną:/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
konto usunięte 2011-12-02 11:11:42
Właśnie, wystarczy mała latarka i już widać światełko z daleka :) Są akcje typu "odblaskowa szkoła", więc dzieci są poinformowane i dziwią się, że dorośli nie stosują się do tych zasad. Nie zapominajmy, że przykład idzie z góry.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
konto usunięte 2012-04-14 01:05:59
Wracam do tematu, gdyż wczoraj wieczorem zauważyłam, że wciąż jest aktualny. Może akurat ktoś to przeczyta i dzięki tym postom postara się być widoczny na drodze wychodząc po zmroku z domu??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
gueene 2012-04-14 07:58:17
Ja się nie raz zastanawiam dlaczego policja tak uwzięła sie na kierowców a nie robi nic z pieszymi, ile zagrożeń oni powodują etc.Jadę po Limanowej i na porządku dziennym jest takie zachowanie pieszych, jak przechodzenie na drugą stronę gdzie popadnie, wogóle nie patrzą na drogę czy wolna tylko prosto na jezdnię o pasach to już nie mówię, bo idą nie patrzą i wchodzą jak te krowy lub barany,auto nie raz już na pasach a tu pieszy wchodzi przed samą maskę ale i tak winny będzie kierowca bo pieszy nawet mandatu nie dostanie, na nic nie musi uważać.Szok.Jakby policja dała trochę mandacików to by zaczęli się zastanawiać jak iśc.A co do poboczy to jest masakra z odblaskami, nawet mi sie nie chce rozpisywać na ten temat.Nikt na nic nie uważa ani rowerzyści ani piesi, mandaty tylko dla kierowców samochodowych.Może zamiast 2-3 religii w szkołach dobrze by było wprowadzić taki przedmiot jak np.wych.komunikacyjne już od 1 klasy SP, bo teraz dzieci to nic nie wiedzą o normalnym życiu, tylko bujają w obłokach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
qwerty23662a 2012-04-14 17:17:47
Tak idą ubrani na czarno i ich nie widać żadnego odblasku czy światełka ja się zdarzy to sporadycznie!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
abdulwisimulaha 2012-04-14 20:11:05
@gueene tak się zastanawiam... co chciałaś bardziej wyrazić w ostatnim poście, to o czym już inni pisali i wszyscy wiedzą? czy swoje wrogie nastawienie do nauczania religii? B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
konto usunięte 2012-04-14 20:56:51
gueene chyba dawno ze szkołą nie miałeś do czynienia bo moim dzieciom na wychowaniu komunikacyjnym wpaja się że NA PASACH PIESZY MA PIERWSZEŃSTWO, a że dzieci z reguły nauczycielom wierzą to skutki widać na pasach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
MAGNUM 2012-04-14 21:19:31
pieszy ma pierwszeństwo na pasach,ale ma także obowiązek upewnić się czy nie stworzy zagrożenia dla siebie i innych w ruchu drogowym..w każdym razie..może mi będziecie ubliżać i się nie zgadzać z moim zdaniem,ale wg mnie..najgorsi piesi są w Limanowej...za przeproszeniem...nie popatrzą czy auto jedzie,tylko przechodzą..nie ważne czy są pasy,czy ich nie ma,tylko jak im lepiej...zatrąbisz to jeszcze z pretensjami o co kierowcy chodzi...DRAMAT..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
gueene 2012-04-14 21:35:20
Magnum, zgadzam sie z Tobą.Powiem też, że rzeczywiście w limanowej widać skutki wych.komunikacyjnego.A co do religii nie pałam nienawiścią jak mi zarzucasz ale nie jestem też fanatykiem religijnym i wszystko powinno mieć umiar.Wiedzcie też, że ci co w 1 ławkach w kościele siedzą to najgorsze diabły są.>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Piesi
abdulwisimulaha 2012-04-14 22:57:50
Skąd Wiesz? przecież do kościoła nie chodzisz :-(
Ok. a tak na poważnie tak jest wszędzie nie tylko w Limanowej, powiem więcej są miejsca, gdzie jest jeszcze gorzej z pieszymi a na rowerzystów trzeba uważać na każdym kroku z wyłączeniem autostrad oczywiście. Ci ostatni to już w ogóle jak by z innej planety byli, pomijając że ma pierwszeństwo to sprawia wrażenie jakby go-ich nie interesowało że ktoś może ich nie zauważyć i w efekcie konsekwencje niestety tylko zdrowotne to właśnie oni ponoszą bo są bardziej narażeni a nie kierujący samochodem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in