8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
464

Motocykle

Parkometry kontra motocykle

konopia 2012-07-27 16:22:34
W związku z wprowadzeniem parkometrów mam pytanie czysto teoretyczne, czy jak pozostawie swój pojazd to powinienem wnieść opłatę za parkowanie??? A jeżeli tak to gdzie ten bilecik mam położyć bo za szybą nie dam rady :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
monkey78 2012-07-27 16:29:43
dobre bo ja w ogóle nie mam szyby :-( :o)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
clemenza 2012-07-27 18:17:20
Ja osobiscie nie zamierzam placic na parkometrze :) Moto nie zajmuje tyle miejsca co auto, wiec albo za darmo, albo przez pol ceny :P
No i ewentualnie jakbym juz mial "placic", to zawsze moge powiedziec ze mi "swistek" z parkometru wywialo spod szybki :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-07-29 21:41:26
Temat jest bardzo ciekawy.
Może Kuba się tym zainteresuje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-07-29 22:27:26
Napisałem do redakcji prośbę o wyjaśnienie sprawy, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Przejrzałem uchwałę rady miasta, regulamin strefy oraz sprawdziłem aktualną definicję prawną pojazdu samochodowego i wygląda na to, że powinniśmy normalnie płacić za parkowanie... :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
konto usunięte 2012-07-29 23:50:01
W niektórych miastach funkcjonuje takie coś jak Karta Miejska, przypisana do konkretnego pojazdu. Masz pojazd zarejestrowany w bazie danych Biura Strefy. Wtedy nie dajesz bileciku za szybę. tylko płacisz i pieniądze wpływają na konto przypisane do numeru rejestracyjnego. Koleś podchodzi z komputerkiem do pojazdu, wpisuje numer i wie czy jest zapłacone.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-07-30 10:58:05
No to fajnie że w niektórych miastach coś takiego funkcjonuje, ale w Limanowej nie mają takiego systemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
gregor 2012-07-30 19:25:30
zastanawia mnie dlaczego Urząd Miasta świadomie wprowadza w błąd użytkowników parkomatów pisząc w zawiadomieniach, że zapłatę "dodatkowej opłaty" można dokonać w "Biurze Strefy Płatnego Parkowania ul. Kopernika 12a 34-600 Limanowa w dniach poniedziałek - piątek w godz. 10-18"? byłem tam dziś i okazało się że takiej możliwości nie ma! :|
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-07-31 00:18:00
No to dziwne rzeczy się dzieją, bo:
Regulamin strefy, rozdział 3, $9, punkt 2 " Za nieopłacony czas postoju pobiera się opłatę dodatkową obniżoną w wysokości 30 zł w przypadku uiszczenia tej opłaty w dniu wystawienia wezwania lub w następnym dniu roboczym w biurze strefy płatnego parkowania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-08-01 13:38:18
Sprawa ma się wyjaśnić na najbliższym posiedzeniu rady miasta(jak już zapewne przeczytaliście w artykule), zobaczymy co wymyślą radni.
Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
limmir 2012-08-13 17:53:41
jaka jest decyzja władz?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-08-13 18:08:01
Z tego co mi wiadomo, to 7 sierpnia nie było żadnej sesji r.m. :). Na decyzję trzeba będzie poczekać.
Rozmawiałem jednak na temat jednośladów z kontrolerami strefy parkowania i z tego co mówili to nie przeszło im przez myśl karanie motocyklistów za brak kwitka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkometry kontra motocykle
ryhu 2012-08-14 12:55:48
Właśnie wysłuchałem( w transmisji obrad R.M.), Ze jednoślady zostaną dopisane do pojazdów zwolnionych z opłat za parkowanie w strefie.
Bardzo rozsądna decyzja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in