22°   dziś 16°   jutro
Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita
1994

Tematy archiwalne

Parkingi dla niepełnosparwnych

limka 2010-06-14 13:02:38
Czy ktoś mnie oświeci gdzie załatwia się np. przed blokami kopertę na parking dla niepełnosprawnego? Chcę zgłosić w odpowiedni8ej instytucji przypadki wykorzystywania tegoż parkingu w innych celach i blokowania przez to miejsc parkingowych, których jest tak mało.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
oskarczan 2010-06-14 16:24:24
Jeżeli parking nie znajduje się na drodze publicznych to policja ani straż miejska ci nie pomoże , np. parkingi przy imie czy na osiedlach. Można to jedynie zgłosić do zarządcy terenu bądź spółdzielni mieszkaniowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
limka 2010-06-14 19:31:35
mnie chodzi o to kto wydaje pozwolenia na takie parkingi z numerem rejestracyjnym i tam to zgłosić
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
anetta 2010-06-14 20:22:44
Odnośnie parkingów dla niepełnosprawnych to co z tego, że jest miejsce dla niepełnosprawnych na parkingu w rynku - jak zawsze kiedy chcę tam zaparkować jako niepełnosprawna, miejsce to jest zajęte przez samochód bez karty inwalidzkiej...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
limka 2010-06-15 12:44:39
z drugiej strony na pewnym dużym osiedlu jest to wykorzystywane w drugą stronę. Pewna osoba ma swoje miejsce z numerem rejestracyjnym ale parkuje tuż obok trzymając miejsce z kopertą dla swojego syna, który w żadnym razie inwalidą nie jest.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
mb3 2010-06-15 19:09:35
Oskarczan - nie masz racji. Przepisy Kodeksu Wykroczeń art. 98 mówią „Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów, podlega karze grzywny albo karze nagany.”
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
oskarczan 2010-06-17 23:25:33
Było kiedyś na TVN-ie o tym , policja nie ma nic do gadania jeżeli chodzi o parkingi pod marketami czy osiedlami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Parkingi dla niepełnosparwnych
mb3 2010-06-18 10:28:03
Przytoczyłem Ci konkretny art. z konkretnego kodeksu, a Ty mi piszesz, że w TVNie mówili, że to nie prawda... Zastanów się i może mniej telewizji oglądaj...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in