7°   dziś 11°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1205

Hyde Park

Paliwo na Z. Augusta

ronald80 2013-06-21 22:12:16
Witam. mam pytanie, czy miał ktoś problem z uruchomieniem silnika po zatankowaniu benzyny na stacji która znajduję się na Z.Augusta w dniach około 21.06.13?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
matty24 2013-06-22 07:54:40
Wczoraj tankowałem tam 95 i żadnych problemów z uruchomieniem silnika nie miałem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
malina 2013-06-22 13:59:21
Ja tankowałam 95 do karnistra w domu okazało się że to olej napędowy , dzisiaj jedę na stacje upewnić się czy to moja pomyłka " bo kosiarka padła "
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
malina 2013-06-22 14:47:47
to jednak moja wina :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
konto usunięte 2013-06-22 16:26:29
Benzyna musiała by być mocna "ochrzczona" żeby nie odpalić silnika. Przy drobniejszych "wzbogaceniach" silnik może być słabszy, nierówno pracować, mocniej się grzać oraz spaliny mogą mieć dziwny zapach ale auto powinno jechać.
Chociaż trzeba przyznać że ustawowo polskie paliwo posiada dodatki, których nawet na Ukrainie nie stosują.
W benzynie jest do 5% estrów, natomiast ON zawiera do 7% biokomponentów. Taka informacja musi być umieszczona w widocznym miejscu na stacji paliw, najczęściej dystrybutorze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
AwM 2013-06-22 16:27:03
Często tam tankuję. Ostatnio coś obroty mi spadają na luzie, ale to chyba coś w aucie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
konto usunięte 2013-06-22 19:31:31
Czy chodzi o tą stację?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
artko7 2013-06-22 21:31:06
Tankowałem wczoraj wieczorem PB95 i wszystko w porządku :) Czasem "dowcipnisie" zakręcają węże, może pomyliłeś? A jeśli zdarzyło się wam chrzczone paliwo to zgłaszajcie - to szybko oducza takich praktyk :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
konto usunięte 2013-06-22 21:49:56
Końcówka pistoletu z ON ma nieco większą średnicę od PB, natomiast we wlewie powinna być umieszczona kryza uniemożliwiająca pomyłkę.
Od przyszłego roku wchodzą rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska i monitoringu zbiorników. Większość stacji spełnia już te przepisy, więc "chrzczenie" paliwa na stacji byłoby wykryte przez system.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
Piotr 2013-06-23 12:21:28
21.06.13 tankowałem tan ON co prawda nie ma problemu z odpaleniem ale silnik pół mocy słabszy i kopcił jak nigdy myślałem ze to jakiś problem mechaniczny, wymiana paliwa i problem znikł.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
jendreczek 2013-06-23 14:10:04
Jeśli tankuje tam ON to tylko tam gdzie tankują się autobust inaczej dziwnym trafem auto zaczyna palić około 2l więcej. Teraz tankuje w limdrogu super chodzi silnik.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
ronald80 2013-06-24 13:56:38
Siostra tankowała PB95 i albo pomyliła pistolety albo ktoś podmienił i nie zauważyła, skoro wszystkim auta w miarę normalnie chodzą :) Po spuszczeniu paliwa i wlaniu z innej stacji (tak dla pewności) silnik odpalił i zaczął normalnie chodzić :) Dzięki wszystkim za odpowiedź
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
M44 2013-06-24 19:00:09
ja od momentu co zatankowałem na orlenie na krakowskiej moto i samochod i nie dało sie jezdzic to tankuje na eko i jeszcze nie miałem problemu z paliwem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
konto usunięte 2013-06-24 19:35:53
Olej można kupić w Tesco.
Najlepszy jest z pierwszego tłoczenia, filtrowany na zimno.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
kmlmoto 2013-07-05 16:13:51
ja tankowalem 21.06 motocykl wlasnie na tej stacji. i juz nim nie odjechalem. stanał po 20m. po wyczyszczeniu gaznikow i zbiornika i zatankowaniu na orlenie jedzi juz dobrze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Paliwo na Z. Augusta
konto usunięte 2013-07-29 04:30:22
https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png"> Nie tankujcie tam! To syfiarnia Gawrona! Słyszałem, że nocą sam szcza do paliwa, żeby je rozcieńczyć :) Busiarze już dawno go olali (choćby Maxbus) i zakładają własne stacje. Niech Gawron sam tankuje swoje graty. Ich silniki spalą wszystko, nawet śmieci z pobliskich lasów >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in