10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?

tomek23 2016-11-06 10:56:55
witam gdzie można zgłosić sprawę spalania śmieci itp w piecu ? czy palenie liści trawy itp jest legalne bo z tego co wiem to raczej nie . ludzie nas troją i w kacu trzeba się za to wziąć bo nie raz w limanowej w porze wieczornej nie ma czym oddychać :(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
sydney 2016-11-06 11:34:58
Wydaje mi sie ze raczej nikt ci nie udzieli odpowiedzi bo wiekszosc pali smieciami,
ba!!! nawet butelkami plastykowymi i wszyscy to maja w d..ie.
Nie tylko Limanowa ma ten problem
Na Zamiesciu .w Tymbarku czy Podlopieniu dymy ida w bialy dzien i nawet sie z tym nie ukrywaja.
Pewna znajoma z pomalowanymi i obgryzionymi paznokciami doradzila mi ze moge smieci palic w piecu,
tylko ja mam piec gazowy a ona "trociok":-)>:-D

Ludzie nie zdaja sobie sprawy ze oni wdychaja tez to zanieczyszczone powietrze.
https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
konto usunięte 2016-11-11 22:40:32
No to jest masakra, zwłaszcza jak chce się z dzieckiem wyjść na spacer, a człowiek dosłownie się dusi :(:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
Kasztelan 2016-11-11 23:44:59
Szkoda, że osoby palące śmieciami nie trują wyłącznie siebie i szkoda, że ludzie wolą nie być posądzeni o "donoszenie" niż zatroszczyć się o swoje zdrowie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
konto usunięte 2016-11-12 09:47:56
Każdy w tym temacie ma trochę racji. Proponuję w miejsce kombinacji gdzie zgłosić podać argumenty dlaczego nie palić. Jest jeszcze jedno pytanie dlaczego z wielkim hukiem powstają spalarnie odpadów? To robi ludziom zamęt w głowach.
Pierwszy podam argumenty:
1 Nie ma potrzeby spalać śmieci ponieważ i tak wszyscy płacimy taką samą stawkę za ich wywiezienie czy ich będzie więcej czy mniej.
2 Wartość energetyczna śmieci jest znikoma.
3 Część z nich faktycznie można spalić w piecu jednak trzeba wiedzieć które.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
chlop 2016-11-12 11:19:04
Kiedy wreszcie w Limanowej ktoś zajmie się tym procederem palenia śnieci ? Gdzie jest Burmistrz , Starosta, Straż Miejska , Radni, Proboszcz i inni ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
majja449s 2016-11-14 11:33:26
Ja pale w piecu śmieciami, nikt nie może mi tego zabronić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
adamsmith 2016-11-18 14:46:38
majja449s rządzi
albo jest wolność albo zniewolenie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
limwesola 2016-11-18 20:33:51
Majja449s gdzie to palisz śpieci jak niemasz czym palić żeby ogrzać dom to ci podrzuce śmieci ja i wiele innych ludzi jak jest u ciebie sparalnia śmiecihttps://img.limanowa.in/img/emotikony/error.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
eintracht 2016-11-18 23:15:40
majja449s podaj swoje namiary.
Zrobimy akcje i przywieziemy ci smieci na cala zime.
Napewno znajdzie sie wielu chetnych aby zawalic ci cala chalupe smieciami.
Jestes odwazna/y/? no to do dziela :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
Baskaa 2016-11-21 14:43:46
Zgłosić do Straży Miejskiej, Sanepidu. Powiadomić dziennikarzy lokalnych. Jakę media zajmą i nagłośnią sprawę to odpowiednie służby będą działały i karały trucicieli.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
BENEK1970 2016-11-22 14:45:51
uważam, że państwo wraz z samorządem powinno doprowadzić do wymiany wszystkich pieców oraz instalacji, w międzyczasie non stop edukować baranków, którzy tego typu lekcji potrzebują a w następnej kolejności dopiero karać tych, którzy na to zasługują swoim bezmyslnym zachowaniem!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
Spawacz 2016-11-22 15:14:41
Taki incydent, gdy jesteśmy pewni kto zatruwa nam powietrze zgłaszamy na policję. Delikwent dostaje karę grzywny, nawet gdy z komina już nie ulatnia się dym, wystarczy sprawdzić popiół.
W gminie Laskowa kilka osób już zostało przykładnie ukaranych.
Osoby palące śmieciami to wg. mnie kompletne nieuki. Substancje znajdujące się w takim dymie zabijają nas wszystkich w tym samych palących.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
karoll91d 2016-11-23 09:29:25
No ale co to ma być? Nie można już smieci wrzucić do pieca?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
Manuella 2016-11-23 13:14:50
karol
śmieć śmieciowi nie równy. Jeśli rozpalisz w piecu krakowską, czy wrzucisz papierek w który zapakowali ci szyneczkę to ok, ale jeśli lecą tam butelki, woreczki, jednorazówki, buty to już ok nie jest.
Przyjedź późnym popołudniem do Laskowej do centrum. Wyjdź z auta i przespaceruj się po osiedlu. 5 minut (dłużej nawet nie wytrzymasz) to zrozumiesz o co chodzi z tymi śmieciami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
akwarium 2017-02-07 01:03:50
Czasem z domków w Limanowej jak się przejdzie po ulicy to ładnie na żółto ciągnie z komina. Swojsko tak jakoś i miła mgiełka zapewnia dodatkowe doznania.:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
kraker 2017-02-20 20:30:36

Takie rzeczy zgłasza się straży miejskiej.

 

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
dionelwa 2017-02-23 07:44:00
a pal sobie czym chcesz sama siebie trujesz - cały największy syf i trucizna spada koło twojego domu - i na dach - szybciej się psuje i rdzewieje a cały największy syf i gnój - sama trucizna z dach wraz z wodą trafia na ziemie gdzie żyjesz - jak masz jakiś ogródek a w nim jabłka lub inne warzywa zjadasz samo gówno które spaliłaś - smacznego :P:P:P:P:P:P

A to że innych trujesz i swoich bliskich to inna sprawa - NIe zabijaj ciebie nie obchodzi - bo nie jesteś katoliczką i ciebie przykazania nie obowiązują co nie https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie śmieci w piecu , gdzie zgłaszac ?
ludwikkaczmarek 2017-02-28 12:29:01
Dokładnie, takie rzeczy tylko do straży miejskiej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in