Baner Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

Oszust samochodowy w Limanowej - policjant

wiel 2012-04-07 16:42:25
Samochód nie jest łatwo kupić...
Niełatwo znaleźć uczciwego sprzedawcę...

Rok temu zakupiliśmy dwu - letni samochód Citroen Xsara Picasso. Został poddany przeglądowi w znanej w Limanowej stacji diagnostycznej koło torów. Podobno był w "doskonałym stanie, rzadki okaz, fantastyczna okazja". Samochód sprzedawany był przez jednego z limanowskich policjantów. Ale żeby ułatwić sobie sprzedaż, policjant ten wstawił samochód do komisu w Sowlinach przy drodze. Pan ten sprowadza sobie raz w roku samochód, jeździ nim kilka miesięcy by uniknąć podatku, a następnie sprzedaje ten złom pod szyldem samochodu. Jest zaprzyjaźniony z wymienioną stacją diagnostyczną, więc diagnoza zawsze jest pozytywna.

Po miesiącu okazało się że klimatyzacja nie działa, miał być uszkodzony jeden z przewodów lecz poza tym spalona była pompa. Od tego szczegółu zaczęły się najważniejsze odkrycia.

Samochód jest powypadkowy - wgięta chłodnica, klocki hamulcowe różne przy prawym i lewym kole.

Zepsuty komputer - co jakiś czas spadek mocy co wiąże się z powolną jazdą (jedzie się niczym legendarnym Kamazem), ogromne spalanie

Ciągle coś stuka, puka, dwu letnie auto jak złom. Krótko mówiąc poskładany z kilku egzemplarzy.

To miał być samochód rodzinny i aż strach dzieci do niego pakować...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
chlop 2012-04-07 16:56:07
To się drugi raz już nie rozpisuj tylko se go napraw po swojemu lub się go pozbądź.Wesołych i SPOKOJNYCH Świąt życzę.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
ysza 2012-04-07 17:46:21
"To się drugi raz już nie rozpisuj tylko se go napraw po swojemu lub się go pozbądź.Wesołych i SPOKOJNYCH Świąt życzę.HEJ "
- To super RADA..jakby rodem z kraju RAD..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
chlop 2012-04-07 17:56:11
ysza co innego na forum w tej sytuacji można radzić,mleko się już dawno rozlało i tyle.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
xxx83 2012-04-07 17:57:50
@wiel - to rek temu Ci nie pukało a teraz puka? To może Ty zajeździłem to auto.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
piotr2626 2012-04-07 19:18:09
Przecież wiel pisze wyraźnie, że po miesiącu już coś było nie tak. Pomijając powyższe wspaniałe rady to bardzo dobrze, że się pisze o takich przypadkach bo na drugi raz ktoś się dwa razy zastanowi zanim kupi takiego gruchota w tym komisie. Na takiego sprzedawce przychodzi mi na myśl tylko kilka niecenzuralnych słów, tym bardziej że jak się domyślam samochód kosztował solidne pieniądze, a rodziny z dziećmi mają dzisiaj na co wydawać. Współczuję takiego zakupu i jedna konstruktywna rada to jeżeli kupujemy droższy samochód, warto go zabrać na badanie techniczne do jakiejś solidnej i SPRAWDZONEJ stacji diagnostyki, bo lepiej poświęcić stówę i mieć pewność, niż odkrywać co pewien czas niespodzianki - albo poprosić jakiegoś znajomego mechanika o opinię - zazwyczaj od razu zobaczy że coś jest nie tak.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
chlop 2012-04-07 19:47:45
Piotr2626 to co piszesz jest śmiechu warte ,o stacji diagnostycznej ,o stówie i o PEWNOŚCI.NIGDY nie ma pewności czy kupujesz nowe ,czy używane auto.Jak se sprawdzisz TY lub twój macher tak będziesz miał, a i tak potem może się okazać ,że będzie inaczej.Na rynku jest b.dużo aut i trzeba je jakoś sprzedać.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
konto usunięte 2012-04-07 20:34:26
Poczytaj ogólne przepisy kodeksu cywilnego, dotyczące rękojmi za wady fizyczne. Można walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
konto usunięte 2012-04-07 22:41:49
wgięta chłodnica? każdy zwykły zjadacz chleba, przy zakupie auta za grubszą kase, zaglądając pod maske zwraca uwage czy chłodnica była kiedyś uszkodzona... dziwne, że tego nie zauważyłeś?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
pinkfloyd 2012-04-08 09:38:53
A może bardziej odpowiednia byłaby rozmowa z "tym panem",a nie wyżalanie się na forum -bynajmniej ja bym tak postąpił.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
wiel 2012-04-13 21:34:09
Panie Chłop pisze Pan że nigdy nie ma pewności że mleko rozlane dziwne to posty że SPOKOJNYCH świąt itp .jak by Pan chciał pokazać że ...no właśnie że co ? że żyjemy w dżungli ? że każdy radzi sobie jak może (czytaj cwaniak wyjdzie na swoje i jeszcze na forum zrobi głupka z człowieka uczciwego ? a reszta go poprze ? ) czy to o to chodzi w tym kraju ? A może to Pan mi sprzedał to auto ?
Ludzie tacy jak Panu podobni to zmora tego kraju ,dzięki dla Kono I Piotr2626 ,do Pana pinkfloyd ,rozmawiałem z osoba która mi sprzedała samochód ,na forum się nie żalę raczej przestrzegam przed kupnem gniotów ,nie wszyscy są tak biegli w samochodach ,czekam na dalszy wątek ..pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
wiel 2012-04-13 22:46:08
Jak sama rubryka wskazuje "PORADY" - jest to post ku przestrodze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
bagalu 2012-04-14 11:46:33
wiel może pare słów wyjaśnienia citroen xara picaso jest 2006r a nie dwuletni, z tego co mi wiadomo to stacje diagnostyczną wybraliście sami, a co do komisu to posiadasz fakture zakupu czy umowe z wlaścicielem, samochodu, a najważniejsza żecz jak mozna mieć pretensje po roku czasu, równie dobrze sam mogłeś uszkodzić ten samochód!!!!!!! takie sprawy załatwiaj sobie z właścicielem a nie obwiniaj inne osoby które nie mają z tym nic wspólnego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
Przeciwny 2012-04-14 12:26:13
Polska ma to do siebie ze każdy patrzy żeby innego zrobić w h... Są ludzie którzy się nie znają na motoryzacji wiec takim jest najłatwiej wcisnąć kit,PRZYKRE ze już nikomu nie wolno zaufać.Dzięki za posta.Na przyszłość będę wiedział żeby nie zaglądać do tej "stacji diagnostycznej" a do komisu już na pewno będę go omijał szerokim łukiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oszust samochodowy w Limanowej - policjant
chlop 2012-04-14 12:47:13
Panie wiel-"Jak sama rubryka wskazuje "PORADY" - jest to post ku przestrodze" ale ja się pytam Przed Kim? Przed czym?Przed policjantem?którego nie znamy.Przed komisem?którego nie znamy,pewnie ma jakąś nazwę.Przed stacją diagnostyczną?której nie znamy,pewnie ma jakąś nazwę??Czy chcesz tak ogólnie przestrzec przed nieuczciwymi ludźmi.Nie sprzedałem Panu auta i nie handluję autami ,i nie podobają mi się nieuczciwi sprzedawcy.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in