Baner Baner
10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1994

Tematy archiwalne

Oscypki - gdzie można kupić w okolicy

piotrk 2011-02-15 10:26:39
Czy gdzieś w okolicach Limanowej (może Nowego Sącza) można kupić serki oscypki? Potrzebuję większą ilość a nie bardzo dysponuję czasem aby jechać gdzieś dalej. Albo ktoś może posiada jakiś sprawdzony kontakt do jakiegoś górala który mógłby dostarczyć bądź ewentualnie w ogóle wie gdzie warto kupić żeby były dobre choćby w dalszy górskich okolichach?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
poplo 2011-02-15 10:59:41
W Realu jest stoisko z serami regionalnymi z Podhala i można tam spytać o producentów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
darek05l 2011-02-15 11:42:50
W wielu sklepach można kupić pakowane próżniowo (czy jakoś tak) są w porządku. Z okolicy raczej dalszej polecam sklep w Ludźmierzu jeśli chcesz większą ilość (zwykle mieli mrożone zapasy z lata). O tej porze roku to raczej świeżego oscypka nie znajdziesz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
piotrk 2011-02-15 12:07:10
Potrzebne są w mi dopiero w maju, szczerze mowiąc nie zastanawialem sie (nie wiedzialem) ze nie robia tego przez caly rok? I potrzebuje raczej takiej hurtowej ilości więc takie z sklepu raczej odpadają, zreszta warto byłoby tez w jakiej przyzwoitej cenie je zdobyc:) Dzieki za odp i nadal licze na jakis kontakt sprawdzony. A gdzie mozna kupić takie -serki nitki- nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa również w wiekszej ilosci w korzystnej cenie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
poplo 2011-02-15 12:12:50
Serki nitki produkuje zakład w Laskowej "Pławecki"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
cliooo 2011-02-15 12:56:23
Jezeli potrzebujesz wieksza ilosc,to polecam wziac ze Słopnic,tam maja najlepsze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
szefo 2011-02-15 14:32:44
oscypki robimy przez cały rok i tak sa wszystkie mieszane nawet w sezonie z koziego sera oscypków juz dawno nie robią
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
tkwm1906 2011-02-15 16:05:11
Szefooo oj robia robia:) Zakopane, taam sa prawdziwe oscypki, zawsze kupuje w tym samym miejscu jak jestem. Co sobote przejezdzam przez Zabrzez kolo Kamienicy, zawsze stoi koles z oscypkami:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
harnas19777 2011-02-15 20:51:33
Słyszałem ze Pławecki też robi oscypki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
konto usunięte 2011-02-15 21:35:22
polecam ze Słopnic są bardzo dobre
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
piotrk 2011-02-15 22:25:07
A jakis kontakt do kogos z tych Słopnic? Jakis telefon? W zakładzie w Laskowej można bezpośrednio kupić?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
harnas19777 2011-02-16 06:24:26
Nad piekarnią w Słopnicach jest duża chodowla owiec ale nie wiem czy robią oscypki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
princesa 2011-02-16 12:04:51
W Laskowej produkują na większą skale i pewnie cenę tez można wynegocjować, popatrzę czy mają jakąś stronkę,jak znajdę to wrzucę link.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
princesa 2011-02-16 12:05:58 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
jerzykiller 2011-02-16 16:33:41
piekarnia w Słopnicach to dobry adres. Właściciele nazywają się Piaskowy - polecam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
ZigZap 2011-02-19 12:26:06
Tak, w Słopnicach mają smaczne te oscypki, tylko szkoda,że takie drogie :) Pewnie poszukujecie na wesele oscypków, albo na jakąś grubszą imprezę? Ja mam dojścia w Zakopanem, juz na 3 wesela dosarczali oscypki (nitki i zwykłe). Z Laskowej oscypki są strasznie sztuczne:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
Admin21 2012-02-06 09:20:35
W Sączu na pchlim targu. tam widziałam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
Admin21 2012-02-06 09:20:54
W Sączu na pchlim targu. tam widziałam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
Andriu 2012-02-20 08:59:14
Po pierwsze to nie mylcie oscypków z pseudo oscypkami z Laskowej, bo one nawet koło oscypka nie siedziały. To są zakąski serowe, mają tylko podobny wygląd!!

Prawdziwe kupisz tylko w Zakopanem, ale też musisz się trochę znać i mieć sprawdzone miejsce, te które na bieżąco sprzedają na krupówkach mogą często być stare.
Jak chcesz to skontaktuj się ze mną na PW, mogę załatwić każdą ilość sprawdzonych i oryginalnych oscypków.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
Sniper 2012-03-08 23:13:33
Oscypek jest robiony z sera owczego i jest ściśle określony czas gdy są produkowane i w sprzedaży, wszystko regulują ustawy patentowe. Aczkolwiek najciemniej jest pod latarnią i jeśli się nie znasz bardzo dobrze to zakopane sobie daruj. Serki z laskowej są rewelacyjne, o wiele lepsze niż oscypek kupiony z "przeciętnego" stoiska. W głównej mierze dlatego, że babcie sprzedają na stoiskach przesuszone, stare, zsiedziałe sery i do tego przerażają mnie z reguły takie osobistości gdyż obawiam się o jakąkolwiek czystość w produkcji i przechowywaniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
malysz 2012-03-09 17:58:11
OSCYPKI ZE SŁOPNIC Z KROWIEGO MLEKA HEHEHEHEH jedz w okolice Zakopanego :|:P:)B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oscypki - gdzie można kupić w okolicy
abdulwisimulaha 2012-03-09 21:42:23
Jeśli temat aktualny, to mogę zdobyć namiary na producenta w/w smakołyków serowych, który produkuje legalnie i rozprowadza po sklepach. Mi osobiście smakują tak korboce jak i oscypki. Produkcja w Spytkowicach. Ewentualne namiary na pv.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in