12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

Optyczne powiększenie małej łazienki

mariab 2018-03-18 08:39:04
Witam, organizuję sobie właśnie łazienkę (niestety jest dość wąska i niska) i chciałbym ją powiększyć. Wysokość powiększę optycznie poprzez prostokątne płytki układane w pionie, gorzej będzie z szerokością. Na pewno będą na podłodze płytki ułożone w karo, myślałem również o zrobieniu jednej ściany całej ciemnej (podobno optycznie poszerza). Dlatego też moje pytanie, czy dobrą ścianę chcę zrobić ciemną? Z
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Optyczne powiększenie małej łazienki
pan_m 2018-12-19 11:21:19
Myślę że ciemna ściana w małej łazience to kiepski pomysł, bo czarny właśnie zwęża i optycznie zmniejsza przestrzeń, to jasne barwy powiększają. Ale z płytkami masz dobry pomysł :) Postaw też na jasne meble, najlepiej z błyszczącymi frontami: https://marketmeblowy.pl/meble-lazienkowe/zestawy-mebli-lazienkowych które będą odbijać światło :) to też sprzyja optycznemu zwiększeniu przestrzeni. Następnym sposobem jest podświetlenie ledami mebli i lustra. Chyba że chcesz łazienkę "z pazurem" :) możesz pomyśleć nad odważnymi kolorami np. fioletowy i żółty, pamiętaj by w takim wypadku wykorzystać kontrastowe barwy, ciemną i jasną.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in