Baner
10°   dziś 9°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1205

Hyde Park

OPŁATY W PRZEDSZKOLACH

eee 2012-03-09 23:16:36
Może ktoś wie dlaczego w niektórych przedszkolach w przypadku nieobecności dziecka odlicza się stawki żywieniowe + CZESNE a w przedszkolu miejskim nie? Czy to jest uzależnione od uchwały jakiejś tam rady i dlaczego w związku z tym ktoś zarządza według własnego uznania moimi pieniędzmi?
Kolejna sprawa- zajęcia dodatkowe w przedszkolach: dlaczego jest tak, że na niektórych zajęciach ( rytmika, zajęcia korekcyjne) opłata miesięczna jest naliczana bez względu na nieobecność dziecka w przedszkolu (uzasadnienie sekretariatu: "bo tak zawsze było-proszę się kłócić jeśli się nie podoba"), a na inne zajęcia ( np. angielski) jest wprowadzany dziennik z obecnością i płaci się sprawiedliwie i uczciwie za te dni, kiedy dziecko faktycznie było na zajęciach. Wreszcie trzecia i ostatnia sprawa: dlaczego ktoś zdziera z rodziców ciężką kasę tylko dlatego , ze "tak zawsze robił i wszystkim o tej pory się to podobało"?
Piszę na forum gdyż mam pełną świadomość tego, że poruszając takie tematy wprost z osobami do których mam żal mogłabym dla własnych dzieci szukać innego przedszkola, w niedogodnym dla siebie miejscu i bez wielu dodatkowych atrakcji, które zapewnia aktualne przedszkole moich dzieci. Wiem jak sprytnie i prawie niezauważalnie potrafią się zemścić (na dzieciach!!!) niektóre panie wychowawczynie
Pozostawiam temat dla zainteresowanych
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in