17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
4270

Porady

Opinie Laguna II.Samochody,

kubab02 2013-09-29 15:28:22
Witam potrzebuje opini na temat samochodu Laguny II, prosze o opinie posiadaczy takiego modelu a nie osob ktore przeczytały cos na forum samochodowym. Prosze zaznaczyc jaki silnik jaki rocznik, i jak sie samochodzik spisuje, dzieki wielkie za info. pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opinie Laguna II.Samochody,
premier 2013-09-30 14:34:24
na priv czeka wiadomość, pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opinie Laguna II.Samochody,
maybach12 2013-09-30 18:52:16
Kolega ma Lagune II 2,2 dci. Z tego co mówił to on nie miał przez 9 lat żadnych problemów z autem, jedynie normalnie to co się zużywało. Zależy od "szczęścia" przy zakupie - wszędzie laguna z tym silnikiem jest określana królową lawet
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opinie Laguna II.Samochody,
limonka 2013-09-30 23:30:55
Mój kuzyn miał tą Lagunę przez ok. rok. Mieszka w Reichu, więc kupił auto w stosunkowo dobrym stanie. Ale klął na nie masakrycznie. Pozbył się go przy pierwszej nadarzającej się okazji. Dopadło go kilka z poniżej wymienionych usterek.
Cytat:
"RENAULT LAGUNA II: doprowadzi Ci do ruiny !
Bez­a­pe­la­cyj­nym nu­me­rem jeden w ze­sta­wie­niu jest Re­nault La­gu­na II. Fran­cu­ski li­ft­back tra­fił na rynek jako nie­do­pra­co­wa­ny po­mysł i szyb­ko dał się we znaki wła­ści­cie­lom. Na po­cząt­ku pro­duk­cji aż 70 pro­cent aut wra­ca­ło do ser­wi­sów w ra­mach na­praw gwa­ran­cyj­nych.
Czy czę­ste wi­zy­ty w warsz­ta­cie po­pra­wi­ły sy­tu­ację? Nie bar­dzo, bo­wiem wiele wad po­zo­sta­ło. Szcze­gól­nie do­kucz­li­we i dro­gie w na­pra­wie oka­zu­ją się uster­ki elek­try­ki i elek­tro­ni­ki. Karta Hands Free może stra­cić kon­takt z czuj­ni­ka­mi, sil­nicz­ki wy­cie­ra­czek za­cie­ra­ją się, szyb­ko koń­czy się życie prze­twor­nic kse­no­nów, a ta­bli­ca ze­ga­rów w se­kun­dzie po­tra­fi zmie­nić się w "cho­in­kę". Naj­droż­sza bę­dzie wy­mia­na karty i prze­twor­ni­cy oraz ak­tu­ali­za­cja pro­gra­mu. Koszt każ­dej pro­ce­du­ry to mi­ni­mum 600 zło­tych.
Spory ka­pi­tał trze­ba przy­go­to­wać na re­mon­ty skan­da­licz­nie sła­be­go za­wie­sze­nia. Po nie­wiel­kich prze­bie­gach wy­bi­ja­ją się drąż­ki kie­row­ni­cze, po­dusz­ki tyl­nej belki i wa­ha­cze. Złą sławą okry­ły się rów­nież ukła­dy na­pę­do­we.
W mo­to­rze 1,9 dCi tur­bo­sprę­żar­ka po­tra­fi paść po za­le­d­wie 20 ty­sią­cach ki­lo­me­trów, 2,2 dCi ma wraż­li­wy i drogi w na­pra­wie układ pa­li­wo­wy oraz od­kształ­ca­ją­ce się ko­lek­to­ry do­lo­to­we, a w sil­ni­kach ben­zy­no­wych po­ja­wia­ją się pro­ble­my z opro­gra­mo­wa­niem. Poza tym skrzy­nie bie­gów wy­trzy­mu­ją za­le­d­wie kilka lat, a ich na­pra­wa wy­ma­ga gru­be­go pliku bank­no­tów. Nowa prze­kład­nia kosz­tu­je pra­wie 10 ty­się­cy zło­tych."
Całość:
http://moto.onet.pl/auta-ktore-puszcza-cie-z-torbami/ec8kt
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opinie Laguna II.Samochody,
konto usunięte 2013-10-02 06:35:19
Znajomy ma Lagunę II sprzed liftu z silnikiem 1.8 16V i gazem. Jest zadowolony tej Reni :) Ale może lepiej zajrzyj na jakieś forum poświęcone Renówkom.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opinie Laguna II.Samochody,
konto usunięte 2013-10-02 08:04:48 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in