14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

Opiekunka do dziecka

juditha 2012-03-05 10:21:50
Witam,
zastanawiam się nad zatrudnieniem opiekunki do dziecka.
5 dni w tygodniu 9 godz/ dzień.
tylko zastanawiam się jakie stawki teraz obowiązują bo nie mam zielonego pojęcia??
może coś podpowiecie??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
budu 2012-03-05 11:03:44
5 zł za godzine to chyba minimum
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
chlop 2012-03-05 11:07:55
2,5zł/h powinno być ok.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
silva 2012-03-05 11:15:42
ja płaciłam 5 zł/godz za jedno dziecko, za dwójkę 9 zł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
ara2 2012-03-05 12:57:08
ja tez myślę że 5zł za godzinę bo 2,5 to trochę mało
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
damon17 2012-03-05 17:13:12
moja koleżanka szuka pracy jako opiekunka jest z dobrej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
fiolekkk 2012-03-05 18:42:37
Naprawdę ktoś pracuje jako opiekunka do dziecka za 5 zł za godzinę?! 8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
cytryna23 2012-03-05 19:43:29
damon17 to było pytanie dotyczące wynagrodzenia dla opiekunki a nie propzycji pracy:) co do pytania to uwazam ze 5-6 zł to dobra stawka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
limanueva 2012-03-05 20:02:10
5 zł x 9h = 45 zł/dzień
45 x 22 dni pracujące = 990 zł/miesiąc

naprawdę myślicie, że ktoś jest w stanie zajmować się dzieckiem na więcej niż etat za 990 zł miesięcznie? I jeszcze wkładać w to serce? :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
aldona 2012-03-05 20:27:27
zaczynałam pracę jako opiekunka w 2002 roku i nigdy nie zarabiałam mniej niż 10zł/h (bez umowy)! rzeczywiście był to Kraków, a nie Limanowa, ale za to 10 lat temu!
szokuje mnie wartość tego typu pracy w naszej okolicy (specyfika wsi i stopa bezrobocia?). to, wbrew pozorom,bardzo ciężka i odpowiedzialna praca, a proponowane przez pracodawce/RODZICA stawki nieadekwatne do wymagań i wagi, jaką mają dla niego wychowanie i bezpieczeństwo dziecka. a może przesadzam? może niepotrzebnie tak się przejmowałam, tyle z siebie dając? jeśli Cię na to stać, znajdź najlepszą kandydatkę i zapłać jej dwa razy tyle, bo dobra opieka jest tyle warta. poza tym mówimy o pełnym etacie + 5h, a nie dorywczej pracy. płaca minimalna na rękę w 2012 r. (40h pracy) wynosi 1111 zł. nie oferujcie ludziom kiepskiej płacy tylko dlatego, że bezrobocie jest u nas porażające (18,6% w styczniu)i z wykształceniem ciągle nie jest najlepiej. w ten sposób zawsze będziemy zarabiać mało! za mało.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
konto usunięte 2012-03-05 20:44:23
Mi się wydaje, że stawka 4-6 zł za godzinę jest naprawdę wystarczająca. Stawki, które podaje Aldona to stawki krakowskie. Ale tam i rodzic zarabia 1/3 więcej niż rodzic w Limanowej. A co z matka, która zarabia 1111 zł a opiekunce musi dać 990??? Powiecie niech siedzi w domu. Tylko, że od siedzenia w domu nie nakarmi się dziecka, nie nabywa się praw emerytalnych......
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
limanueva 2012-03-05 20:53:58
Ja tam uważam, że opieka nad dzieckiem to praca zbyt trudna i odpowiedzialna, żeby przymierzać to - w ogóle - do płacy minimalnej
I MagaiDnia - pamiętaj, że powołana przez Ciebie matka ma w swoim 1111 zł ubezpieczenie, składki rentowe, emerytalne itd.
Przecież nie każdy musi mieć prywatną opiekunkę! Wystarczy, że skrzykną się 3-4 rodzice i wynajmą wspólną, której państwo będzie opłacało ZUS, a rodzice składają się na pensję. Uczciwą i odpowiednią do wartości pracy, jaką jest wychowywanie dziecka
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
aldona 2012-03-05 20:55:10
Dokładnie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
aldona 2012-03-05 20:58:03
Tylko czy lokalna społeczność ma moc sprawczą zawiązywania takich inicjatyw? Może od tego trzeba by zacząć..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
fiolekkk 2012-03-06 01:45:22
Ja też jestem w szoku. Wychowana na krakowskich "warunkach", podobnie jak aldona nie zarabiałam poniżej 10 zł. Starałam dać z siebie wszystko, ale dzięki temu nigdy pracy nie musiałam szukać, bo rodzice polecali mnie swoim znajomym, którzy akurat potrzebowali. Zawsze będę uważać, że jak się coś robi to z całego serca, a nie po łebkach. Po za tym dziecko to tak delikatna struktura, że ja osobiście bałabym się je oddać opiekunce z łapanki za 5 zł. Moim zdaniem za dobra pracę, której ktoś poświęca całe serce (chyba byśmy chcieli żeby tak traktowano nasze dziecko) należy się godziwa zapłata. Chyba się tu ze mną zgodzicie, że 5 zł za tak ciężką pracę to jakieś nieporozumienie. Ja bym nawet nie miała śmiałości takiej kwoty jako rodzic zaproponować. Przecież za takie pieniądze to chyba już nie można nawet nic wymagać. Zakładając, że byłabym w sytuacji jak przytoczona wyżej wolałabym siedzieć z dzieckiem w domu, które jest dla mnie najważniejsze niż szukać półśrodków i opiekunek z ulicy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
budu 2012-03-06 08:05:12
Hm z tego co wiem w Krakowie rzadko kto płaci 10zł za godzine więc dziewczyny, które powyżej się wypowiadały są w mniejszości. Stawka w KRK to 8 zł- wiem bo pracowałam jako opiekunka i prawie wszystkie moje koleżanki i żadna nie zarabiała więcej. W limanowej pewno nikogo nie stać aby da 8zł za godzine, gdyby mnie było na to stać dałabym nawet i 10zł.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
juditha 2012-03-06 19:46:10
Widzę, że dyskusja się rozwija bardzo mnie to cieszy:)
co do stawek krakowskich to też mam doświadczenia na poziomie 8zł/h sprzed 3 lat...
ale czekam na dalsze opinie i sugestie:)
limanueva ja zarabiając niecałe 1500zł/miesiąc raczej nie mam możliwości dać stawki 10zł/h chociaż bardzo bym chciała...
Bardzo chciałabym zostać z dzieckiem w domu ale wtedy nie miałabym już gdzie wracać bo moje miejsce zajmie kto inny a sama zauważyłaś że bezrobocie u nas spore...
no i co zrobić??
może masz konstruktywny pomysł na wyjście z takiego konfliktu interesów??
nie mniej mam nadzieję że temat się jeszcze rozwinie:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
Athlete 2012-03-06 20:28:59
A nie myślałaś o żłobku? Żłobek na Starej Wsi to prawie jak opiekunka. Nieduża liczka dzieci i bardzo sympatyczna właścicielka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
Athlete 2012-03-06 20:33:07
Za taką liczbę godzin raczej nie znajdziesz opiekunki poniżej tysiąca złotych. A żłobek to tańsze rozwiązanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
juditha 2012-03-07 07:32:58
no właśnie zastanawiałam się nad żłobkiem tylko tyle się słyszy o warunkach i traktowaniu dzieci że trochę się obawiam, aczkolwiek rzeczywiście słyszałam pozytywne opinie o żłobku na Starej Wsi...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
budu 2012-03-07 07:49:53
Mineły już czasy gdzie źle traktuje się dzieci. W żłobku w limanowej jest rewelacyjnie, na Starej Wsi tez ale kosztuje chyba 700zł z tego co się orientuje, tworzy się tez nowy żłobek i przedszkole w Łososinie koło szkoły ale nie mam namiarów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opiekunka do dziecka
Athlete 2012-03-07 13:37:43
Na Starej Wsi za opiekę nad dzieckiem płacisz 350 zł plus osobno wyżywienie (ale nie wiem jaki stawki dokładnie za posiłki) lub samemu można zapewniać jedzenie dla swojego dziecka. Można podjechać z dzieckiem i tam posiedzieć i zobaczyć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in