12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
2168

Wydarzenia

OLT zwrot kosztów biletu

celebrytka 2012-08-30 17:09:12
Witam:) jestem jedną z klientek OLT Ekspress. Starałam sie o zwrot kosztów biletów jednak jak do tej pory bezskutecznie. Czy jest ktoś jeszcze z terenu powiatu limanowskiego, który walczy o odzyskanie pieniędzy? Wiem, że istnieje także szansa na otrzymanie odszkodowania, gdy zespół OLT nie powiadomił klientów na 14 dni przed odwołaniem lotów (ja dowiedziałam sie w przeddzień wylotu).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
monte 2012-08-30 18:57:05
Witaj! mnie udało się dodzwonić do callcenter w dzień złożenia przez OLT wniosku o upadłość. Zapewniono mnie, że koszty rezerwacji zostaną zwrócone do 30 dni. W międzyczasie złożyłam pisemną reklamację oraz wniosek o wypłatę odszkodowania. 30 dni mija w tym tygodniu, pieniędzy nie ma i nie sądzę by dotarły. Co prawda, sąd nie przychylił sie do wniosku o upadłość, ale jeśli firma nie jest w stanie pokryć kosztów postępowania, to i klientom raczej nic nie zwróci.... Można próbować jeszcze składać reklamację do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, ale nie wiem, czy to coś da. Jeśli koszty rezerwacji (jednej bądź kilku) są wysoie to myślę, ze warto próbować, może akurat coś uda sie wskórać, niemniej na pewno potrzebny będzie dobry prawnik i dużo cierpliwości. Pozdrawiam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
monte 2012-08-30 19:00:13 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
celebrytka 2012-08-30 20:35:40
Ja do callcenter również się dodzwoniłam i też usłyszałam takie zapewnienie. Niestety wydałam dośc dużo pieniedzy bo potrzebowałam pilnie i w krótkim czasie dostac sie do domu. Tylko zastanawiam się czy jest sens udawać sie do prawnika, czy po prostu pogodzić sie z myślą ze moje pieniązki przepadły...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
celebrytka 2012-08-30 20:36:07
A i bardzo dziękuję za odpowiedz :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
mari 2012-08-30 20:53:57
W OLT upadłości nie będzie więc zarząd odpowiada całym prywatnym majątkiem za zobowiązania spółki. Obawiam się jednak, że nie wystarczy majątku prywatnego spółki do spłacenia wszystkich "wyroków".
Można spróbować złożyć zawiadomienie do prokuratury o oszustwo- sprzedaż biletu w sytuacji niewypłacalności spółki- ale nie wiem czy tak się uda.
Gdyby to miało być postępowanie cywilne to raczej nie opłaca się: proces przeciwko spółce, egzekucja przeciw OLT, proces przeciwko zarządowi, egzekucja. Do tego czasu majątek przejmą poszkodowani z Amber Gold.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
Sansa 2012-09-03 16:04:00
A ja obawiam się, że od nich już zwrotu się nie dostanie... Nie mówię, żeby się z tym pogodzić, można próbować, ale nie nastawiałabym się jednocześnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OLT zwrot kosztów biletu
Sansa 2012-09-03 16:06:55
Ale, żeby trochę rozbawić i zmotywować jednocześnie to taki oto demot, co mi go kolega pokazał ;) : http://demotywatory.pl/3910793
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in