Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
4272

Porady

Odbiór prawa jazdy

piotr4312 2011-03-14 23:41:55
Jak stoi sprawa z odbiorem prawa jazdy po raz pierwszy. Tzn. zdałem egzamin i co teraz. Gdzie należy je odebrać i jakie opłaty uiścić(trzeba zapłacić przed odbiorem czy przy odbiorze), i jak sprawdzić czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru.
Pozdrawiam Piotr.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Odbiór prawa jazdy
konto usunięte 2011-03-15 00:09:09
Drogi Piotrze pod tym adressem mozesz sprawdzic czy Twoje prawko jest juz do odbioru czy tez nie. Niewazne z jakiej miejscowosci jestes. https://www.kierowca.pwpw.pl/Oczywiscie musi uplynac troszke czasu zanim Twoje dane zostana wprowadzone. Prawko musisz odebrac w Straostwie Powiatowym wydzial komunikacji. Prawdopodobnie musisz uiscic oplate przy odbiorze( nie wiem dokladnie ile chyba do 100zl).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Odbiór prawa jazdy
piotr4312 2011-03-15 08:18:59
Chodzi mi głównie o to czy płaci się przed czy przy odbiorze, bo słyszałem rożne kwestie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Odbiór prawa jazdy
AwM 2011-03-15 08:35:16
Płacisz przy odbiorze, po około tygodniu od zdania prawka na stronie podanej przez bearchen pojawi Ci się status Twojej sprawy. Ale i tak nie jest ona tak dokładna, więc lepiej patrzeć na nią (stronę) z przymrużeniem oka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Odbiór prawa jazdy
konto usunięte 2011-03-15 09:32:16
Potwierdzam, za prawo jazdy płacisz przy odbiorze. Opłata wynosi 84,50 zł (w tym: 84 zł - za wydanie prawa jazdy i 0,50 zł - opłata ewidencyjna za wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem). Idziesz do Starostwa - z tego co pamiętam budynek C, piętro I,pokój 124 i tam dostajesz gotowy blankiecik do wpłaty (wpisujesz tylko swoje dane) potem idziesz do kasy zapłacić i potem znów z potwierdzeniem do pokoju 124 i otrzymujesz prawko jazdy

:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Odbiór prawa jazdy
piotr4312 2011-03-15 14:33:42
Ok. Dzięki wielkie za odpowiedź :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in