12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali

pawel188 2011-01-28 23:39:55
http://www.youtube.com/watch?v=B5NKy4ZhjMs&feature=related Dla tych co zostali i tylko narzekać potrafią.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
Koro 2011-01-29 10:29:40 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawel188 2011-01-29 12:07:40
TAAA....Koro- JAK SIĘ JEST PATRIOTĄ ITD. To się nie narzeka jak mu źle w ukochanej Polsce. Z życia trzeba brać ile się do.... A nie klepać biedę... Nie jest to do ludzi którzy świetnie radzą sobie w Polsce. A są tacy- lecz oni nie płaczą na forach.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
ben33 2011-01-29 21:55:21
Nie ma jak zasuwać za granicą i przyjechać do Polski - rzucać Euro i udawać wielkiego, bogatego pana przed sąsiadem. Dobrze że przynajmniej w Polsce mogą tacy ludzie poczuć się "kimś". Nie twierdzę oczywiście że wszyscy tak postępują. Szacun nie dla tych co wyjechali, tylko dla tych co zostali i mimo trudnych dla wszystkich czasów dają sobie radę, niektórzy lepiej inni gorzej, ale przynajmniej nie uciekają. Wyjechać jest łatwo, gorzej z powrotem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawel188 2011-01-29 23:15:53
No tak BEN33 bo "za granicą" bezrobocie płacą większe niż w kraju, w dobrej pracy...(dodam tylko dla niezorientowanych że wcześniej 2 lata trzeba pracować) a i życie tańsze.... tylko za mieszkanie trzeba trochę więcej płacić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawell 2011-01-29 23:41:43
mam pytanie do pawła 188, a nie wiesz przypadkiem dlaczego godzina pracy Niemca to równowartość trzech godzin pracy Polaka?(nie narzekam),dodatkowo jeśli jesteś z budżetówki to nie masz prawa narzekać, bo robole krajowe i te zagraniczne łatają nadęte do granic wytrzymałości dziurawe finanse i widocznie nie wiesz co to znaczy dla CIEBIE ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawel188 2011-01-30 00:18:36
pawell- nie wiem z ile Niemiec pracuje, i gdzie... nie myśl że Niemcy emigrują... Jeżeli pracujesz w Polsce i porównujesz wypłatę do niemieckiego pracownika na tym samym stanowisku.... Odpowiedz jest prosta- on pracuje w Niemczech. Powiem Ci jeszcze że nawet jeśli Ty pojedziesz do Niemiec i będziesz pracować na tym samym stanowisku to i tak nie dostaniesz tych samych pieniędzy co on. Przypomnij sobie jak Ukraińcy przyjeżdżali do Polski, ile zarabiali:-) Z nami jest podobnie... Wiem co znaczy pracować w Polsce- w 2001r zarabiałem 600zł/m.- zaraz po szkole. 4 lata temu kiedy wyjeżdżałem zarabiałem 2200-3000 zł/m - przyznasz że nieźle. I to właśnie dlatego tak późno wyjechałem.A tu zarabiałem od 600- 1000 euro TYGODNIOWO, w zależności od nadgodzin- i nie było lekko..... NO WIĘC- pawell- CZY JA COŚ WIEM O ŻYCIU W POLSCE I ZAGRANICĄ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
borek 2011-01-30 13:24:04
Wszyscy co pracują i utrzymują się za te pieniądze w Polsce są bohaterami Polski,bo wielką sztuką jest za to wynagrodzenie za pracę w Polsce miesiąc przeżyć.Może doczekają się spełnienia obietnic;kto jest poniżony będzie wywyższony.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawell 2011-01-30 14:48:04
pawel 188 to jeszcze mi powiedz kto CI wypłaci emeryturę???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
ben33 2011-01-30 21:53:09
borek ja mieszkam w Polsce, milionerem nie jestem, ale jak się ma głowę na karku to i tu można godnie żyć. Nie czuję się poniżony.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawel188 2011-01-30 22:00:21
pawell- A TY myślisz że renty i emerytury to tylko w Polsce istnieją.... najniższa renta (tu gdzie jestem) to 200 euro na tydzień *4 *3.9= 3120zł na miesiąc. Aby to dostać trzeba mieć minimum 5 przepracowanych lat. A ILE TY DOSTANIESZ.... borek - patriotyzm dobry był w czasie wojny... teraz się liczy co innego....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
ben33 2011-01-30 22:23:53
pawel88 pieniądze to nie wszystko...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
borek 2011-01-31 10:28:20
Paweł-czy pracujesz w Polsce czy za granicą i tak jedną dziurę w ....masz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawel188 2011-01-31 15:57:15
ben33-pieniądze to nie wszystko... ale warto je mieć-by " nie martwić się o jutro".... borek- taaa, ale jest różnica co w nią wpychasz....A żeby była jasność, to ja się nie śmieje z ludzi pracujących w Polsce. Sam w przyszłym roku zjeżdżam - ale do tej pory będę dobrze stał na nogach. Bo na samo życie i przyjemności zarobie w Polsce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawell 2011-02-01 13:14:06
jedna rada Pawel 188- po przyjeżdzie do kraju uważaj, aby pseudo- demokratyczne zasady("namiastki") nie podcieły Ci nóg i SKRZYDEŁ,a "zapasy" topnieją chociażby i z tego powodu, że trzeba łatać chory budżet (podwyżki), bez stałego przypływu gotówki marna egzystencja, a pole manewru dla takich jak Ty zawężono... nie robią nic aby to naprawić ogólna "ściema" polityczna, cynizm
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawel188 2011-02-02 01:10:27
pawell-"pole manewru dla takich jak Ty zawężono"- co to dla Ciebie znaczy... Jeżeli myślisz że 4 lata pracowałem na "zmywaky" i zaoszczędziłem 2tyś- to się mylisz... Akurat dla dobrych fachowców budowlanych i w Polsce jest praca- nie tracę kontaktu z rzeczywistością.. A jeżeli 3 tyś zł na miesiąc w Polsce będzie mi mało- na godne życie, to pojadę trochę dalej.... Długo nie będę się zastanawiać. Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Od tych którzy wyjechali (z Męciny i nie tylko) dla tych co zostali
pawell 2011-02-03 18:05:18
"pole manewru"- tym skrótem określa się potoczny "wyścig szczurów" obwarowany bublami prawnymi, które należy zmieniać z uwagi na "egzotykę"(feudalizm) relacji społecznych...co skutkuje jakością życia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in