Baner
14°   dziś 15°   jutro
Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel
4272

Porady

Obuwie Ortopedyczne(Trampki )

Shell 2016-07-08 20:56:10
Witam potrzebóję zakupić buty dla dziewczynki rozmiar ok 35 trampki nad kostke takie żeby mogła chodzić po szkole tylko zeby miały tył usztywniany .Zalecenie lekarza.Orientuje sie ktoś gdzie mogę takie buty zakupić .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
mari 2016-07-09 11:16:44
Masz 3 sklepy ortopedyczne w Limanowej i wszystkie 3 są blisko szpitala. Ale jeśli dziecko ma koślawość stóp to "butami" problemu nie rozwiążesz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
Shell 2016-07-09 21:19:48
Mamy ćwiczenia jeszcze wkładki i dodatkowe chce te buty chyba że można coś jeszcze?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
mari 2016-07-10 08:32:50
Idz z dzieckiem na Szwedzą do p. Doroty (rehabilitantka) to Ona zbada dziecko i powie co jeszcze można zrobić- albo po prostu skieruje Cię do dr. Bełtowskiego z Nowego Sącza. U mojej córki w ciągu 2 lat "usunęli" garb, skoliozę, koślawość kolana i i pięty i wyprostowali miednicę. A Limanowscy "ortopedzi" nie rozumieli jak można 6 stopniową skoliozę nazywać skoliozą i ją leczyć!! Żeby to było 30 stopni to tak.
Niektóre dolegliwości należy leczyć intensywnymi ćwiczeniami, ale pod okiem rehabilitanta a nie w domu. Bardzo dobrze w wadach postawy sprawdzają się ćwiczenia metodą PNF- znasz się na tym? Zapewne nie, jak większość ludzi i dlatego czasem trzeba korzystać z pomocy rehabilitantów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
Shell 2016-07-10 12:50:33
Dzięki za rade a gdzie ta ul .Szwedzka a jakiś namiar na tą panią to jest prywatnie ?a jeśli tak to jaka cena takiej usługi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
mari 2016-07-11 09:39:42
Szwedzka jest za cmentarzem- tam kiedyś był Urząd Pracy.
To jest placówka posiadająca umowę z NFZ ale z terminami jest różnie i dlatego oni przyjmują także prywatnie.
http://www.nzozkinezis.pl/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
Manuella 2016-07-11 13:09:47
Mojemu 4-latkowi na bilansie lekarz dał skierowanie do "specjalisty" U niego jest tylko koślawość stóp. Zapisałam się do dr Żmudy. Miała któraś z Was mamy z nim do czynienia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
mari 2016-07-11 14:25:54
Miałam i ze Żmudą i z Migdałem i z Grochowskim. I żadnego nie polecam do zdiagnozowania dziecka. Od jednego z nich to nawet usłyszałam że jestem wyrodną i wredną matką, że tak męczę dziecko tymi ćwiczeniami z taką nic nieznaczącą wadą postawy. A byłam też u Wrony jak córka miała jakieś 5 lat to mi powiedział, że u córki to jedynie operacja jak dorośnie, bo nic innego nie da się zrobić. Na wspomnienie o rehabilitacji mnie wyśmiał i dał kartkę z ćwiczeniami na odczepnego.
Najpierw trzeba dziecko zdiagnozować (np. Bełtowski z Nowego Sącza) a potem można twardo wykłócać się o kolejne skierowanie na rehabilitację (córka miała rehabilitację co dwa miesiące przez 2 lata).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
Manuella 2016-07-11 20:47:22
Póki co, pójdę do niego bo termin już bliski. Jak będzie traumatycznie to pozwolę sobie jeszcze na kontakt z Tobą. Poradzę się co i jak.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Obuwie Ortopedyczne(Trampki )
mari 2016-07-12 12:09:50
Wiesz, moje wizyty były nieprzyjemne, bo domagałam (wykłócałam) się co dwa miesiące o kolejne skierowanie na ćwiczenia metodą PNF i ćwiczenia oddechowe.
Jeśli będziesz grzecznie słuchać to wizyta będzie miła, bo Ci lekarze są mili.
Kłopot tylko w tym, że nie "leczą" niewielkich wad postawy. Po prostu wmawiają rodzicom, że wszystko jest w porządku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in